اخبار صنعت

شاخص بورس ارتفاع 1.7 میلیون واحد را پس گرفت، بازار دوباره در دست حقیقی ها

خبرنگاران : شاخص کل با رشد 64 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 714 هزار واحد قرار گرفت.

20 مهر 1399

آیا سلاح شیمیایی نویچوک باعث مسمومیت مخالف روس شده است؟

پزشکان آلمانی می گویند آزمایش ها بر روی آلکسی ناوالنی، چهره مخالف روس بیانگر مسمویت او با نوعی از مهارکننده های کولین استراز است، البته این ماده خاص تا به حال ناشناخته بوده است.

17 مهر 1399

پیش فروش نفت در بورس مثل فروش جنگل و منابع طبیعی است ، نفت خام یک ثروت ملی

کارشناس نفت و انرژی گفت: دولت روحانی نفتی که متعلق به مردم است را برای تامین کسری بودجه خود به آن ها می فروشد، ضمن اینکه دولت بعدی را هم بدهکار می کند.

16 مهر 1399

پورموسوی: امیدوارم مثل همیشه فوتبال ایران ثابت کند که پاک است

سرمربی پارس جنوبی جم گفت: تمام توجه مان به تیم خودمان است اما گوشه چشمی به نتایج دیگر تیم ها داریم و امیدوارم مثل همیشه فوتبال ایران ثابت کند که پاک است و بدون هیچ دغدغه ای در زمین بازی نتایجشان را به دست بیاورند.

13 مهر 1399

این فوتبال، لجن است!

سعید آذری درباره توقف شب گذشته فولاد مقابل پارس جنوبی گفت: فکر می کنم خورشیدی (داور این بازی) در رویای قضاوت مجدد دربی بود و تمرکز لازم را در بازی ما نداشت، البته این داور در بازی رفت ما مقابل پرسپولیس هم خطای محرز پشت محوطه جریمه روی احمد عبدالله زاده...

12 مهر 1399

کابین دو منظوره تست ویروس کووید-19 و باکتری سل به همت پژوهشگران البرزی طراحی شد

فناوران واحد R&D یکی از شرکت های دانش محور عضو پارک علم و فناوری البرز پیروز به طراحی و فراوری کابین دو منظوره ویروس کووید-19 و باکتری سل شدند.

11 مهر 1399

بتن پیش ساخته چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد آن

بتن پیش ساخته چیست؟ هر کسی است که با یک پروژه ساختمانی سروکار دارد، این پرسش ایجاد می گردد. ساخت بتن در محل کارگاه و آن هم توسط کارگران، بسیار پرهزینه، زمان بَر و اغلب از دقت پایینی در طرح اختلاط برخوردار است. اگرچه بتن پیش ساخته از قبل در کارخانه فراوری...

7 مهر 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 19 میلیون و 700هزار گذشت

با تداوم همه گیری ویروس کرونا شمار مبتلایان به آن از مرز 19 میلیون و 700هزار عبور کرده است.

6 مهر 1399

8 هزار و 100 نفر صاحب شغل می گردد

تا سرانجام سال جاری، با اجرای 46 طرح جهش فراوری در استان چهارمحال و بختیاری برای 8 هزار و 100 نفر فرصت شغلی ایجاد می گردد.

28 شهریور 1399

پیش از اجاره کردن خانه بدانید!

امروزه با توجه به شرایط مالی و گران بودن قیمت منازل، بسیاری از اقشار جامعه اجاره نشین هستند. پیدا کردن منزل مناسب، اسباب کشی، تهیه مبلغ رهن و ... مسائل زیادی به همراه دارد.

28 شهریور 1399

تهدید امنیت غذایی ناشی از شیوع کرونا

در گزارش امسال امنیت غذایی و تغذیه در دنیا که کمتر از یک هفته از انتشار آن توسط فائو می گذرد، بار دیگر زنگ خطری جدی برای بشریت و رهبران دنیای به صدا درآمده است. این گزارش با اشاره به ده ها میلیون نفر که در پنج سال گذشته به تعداد افراد گرسنه و دچار سوء تغذیه...

27 شهریور 1399

دیپلمات عراقی، پیشنهادهای اقتصادی و سرمایه گذاری وسیع سعودی ها به عراق

سفیر عراق در عربستان ازامضای یادداشت تفاهم همکاری های میان ریاض و بغداد و حجم وسیع پیشنهادات سعودی ها برای سرمایه گذاری در عراق اطلاع داد.

27 شهریور 1399

خبرنگاران وزارت دادگستری آمریکا 18 نفر را در اعتراضات پورتلند دستگیر کرد

تهران- خبرنگاران- وزارت دادگستری آمریکا از دستگیری 18 نفر از معترضان به نژادپرستی در شهر پورتلند ایالت اورگان اطلاع داد.

25 شهریور 1399

واکنش تهیه کننده منهای نفت به حواشی اخیر

احسان شادمانی تهیه کننده به دانشجو گفت: مصاحبه ای که در روز گذشته دربرنامه منهای نفت پخش شد بیش از یک سال و نیم گذشته ضبط شده و در زمان ضبط مصاحبه حواشی برای مصاحبه شونده مطرح نبوده است.

21 شهریور 1399

واکنش عضو هیات رئیسه سازمان لیگ به قرنطینه استقلال و فولاد

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ توضیحاتی را در مورد شرایط قرنطینه شدن تیم های استقلال و فولاد ارائه کرد.

14 شهریور 1399

پیامد سنگین اشتباه ژنرال زنگنه در تغییر قرارداد گازی با ترکمنستان

اشتباه محرز وزارت نفت در تغییر نحوه تسویه قرارداد گازی موجب شده تا در شرایطی که کشور بیش از هر زمانی نیازمند درآمدهای ارزی است باید مبلغی نزدیک به دو میلیارد دلار را به صورت نقدی به کشور ترکمنستان بپردازد.

10 شهریور 1399

بی خبری بانک ها در برابر متقاضیان وام ودیعه مسکن ، اجرای دستورالعمل در شعب بانکی زمان می برد

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، کمی پیش اعلام نموده بود که پالایش متقاضیان وام ودیعه از 11 مرداد شروع شده و تا قبل از 20 مرداد به انتها می رسد. سپس واجدین شرایط به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن معرفی می شوند و تا قبل...

9 شهریور 1399

ایده های لامپ صنعتی برای طراحی جدید در سال 2020

امروزه طراحی دکوراسیون صنعتی و لامپ صنعتی به فراخور آن، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است. به همین دلیل نیز امروز ما تصمیم گرفته ایم تا تعدادی از نمونه های ساخته شده محبوب و کارآمد از این نوع چراغ را برای شما به نمایش بگذاریم. اولین ایده ای که قرار...

8 شهریور 1399

شروع پرهیجان بورس، کانال جدید 1.6 میلیون واحدی ثبت می شود؟

خبرنگاران: شاخص بورس در همان 20 دقیقه ابتدایی با 39 هزار واحد، دوباره مرزها را جابه جا کرد و رکورد جدید به ثبت رساند؛ به طوریکه شاخص در حال عبور از عدد 1.585 هزار واحد شد. با شتاب فعلی بورس اگر همانند دیروز جریان پول شرایط را مساعد ببیند، رسیدن به...

5 شهریور 1399

خبرنگاران همفکری بخش خصوصی با کارشناسان دانشگاهی برای توسعه صنعت و معدن لازم است

تبریز - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: همفکری بخش خصوصی با کارشناسان دانشگاهی در مورد ارتقای شرایط فعلی صنعت و معدن استان ضرورتی بسیار حیاتی در این عرصه است.

3 شهریور 1399
تعداد: (195)