سلامتی و پزشکی

دسترسی دانش آموزان به دروس مدرسه تلویزیونی پس از پخش آنها امکان پذیر شد

رئیس سازمان صدا و سیما گفت تمام دروسی که از مدرسه تلویزیونی آموزش داده می گردد، پس از انتها ساعت پخش نیز قابل دسترسی است.

28 مهر 1399

42 فیلمی که در سال 2020 نباید از دست دهید

معمولا به دنبال هر سالِ سینمایی خوب، یک سالِ سینمایی متوسط داریم. سال گذشته از لحاظ اسامی بزرگ یکی از آن سال های استثنایی بود. از کوئنتین تارانتینو تا مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بودند و مثل همیشه سینمای مستقل هم برایمان چند نام تر و تازه داشت. علاوه...

23 مهر 1399

گورستان جدید تهران کجاست؟

مدیران بارها اعلام کرده اند که پایتخت نیازمند گورستان جدید است و هربار از یک مکان جدید نام می برند؛ اما عضو شورای شهر تهران این بار می گوید: که 5 نقطه را انتخاب کرده ایم و تاکید می کنم که این نقاط در جنوب تهران نیست و به زودی جانمایی ها اعلام می شود.

19 مهر 1399

آیا سلاح شیمیایی نویچوک باعث مسمومیت مخالف روس شده است؟

پزشکان آلمانی می گویند آزمایش ها بر روی آلکسی ناوالنی، چهره مخالف روس بیانگر مسمویت او با نوعی از مهارکننده های کولین استراز است، البته این ماده خاص تا به حال ناشناخته بوده است.

17 مهر 1399

جلالی: بازی با ذوب آهن برای گل گهر حیاتی است، لیگ نوزدهم فرسایشی بود

گروه استان ها- سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: لیگ امسال بسیار فرسایشی، سنگین و سخت و همراه با استرس های بسیار فراوان بود.

14 مهر 1399

ترس بر سفر غلبه کرد؟

تعطیلات مناسبتی در کشور همواره یکی از زمان های مناسب برای گردشگران داخلی محسوب می گردد. از همین رو به محض پیوسته شدن تعطیلات مناسبتی به تعطیلی آخر هفته حجم مسافرت ها در کشور افزایش قابل توجهی پیدا می نماید. یکی از مقاصد پرطرفدار که اغلب گردشگر های داخلی...

13 مهر 1399

کابین دو منظوره تست ویروس کووید-19 و باکتری سل به همت پژوهشگران البرزی طراحی شد

فناوران واحد R&D یکی از شرکت های دانش محور عضو پارک علم و فناوری البرز پیروز به طراحی و فراوری کابین دو منظوره ویروس کووید-19 و باکتری سل شدند.

11 مهر 1399

کرونا ، ابتلای نیمی از پزشکان متخصص گروه عفونی در مشهد

مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نیمی از پزشکان متخصص عضو گروه عفونی این دانشگاه حین خدمت به بیماران مبتلا به کووید 19 به این بیماری مبتلا شدند.

8 مهر 1399

ویروس کرونا بینایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد؟ ، ورم ملتحمه، پیامد کوید19

ویروس کرونا ده ها سوال برای عموم مردم دنیا ایجاد نموده است اما یکی از جدیدترین سوالات این است که آیا این ویروس بینایی را هم تحت تاثیر قرار می دهد یا خیر؟

7 مهر 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 19 میلیون و 700هزار گذشت

با تداوم همه گیری ویروس کرونا شمار مبتلایان به آن از مرز 19 میلیون و 700هزار عبور کرده است.

6 مهر 1399

بازگشایی استخر ها در مناطق زرد با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز است

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از صدور مجوز برای فعالیت استخر ها در مناطق زرد بر اساس اطلاعیه شماره 17 و رعایت پروتکل های بهداشتی اطلاع داد.

5 مهر 1399

وزیر بهداشت: کنکور 99 در موعد مقرر برگزار می گردد ، تشکیل کمیته ای برای مرور پروتکل های بهداشتی برگزاری آزمون

وزیر بهداشت از برگزاری کنکور سراسری در موعد مقرر 29 مرداد تا یکم شهریورماه اطلاع داد.

4 مهر 1399

آمار اولیه انفجار بیروت اعلام شد، 63 کشته و 3000 زخمی تا این لحظه

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، حسن حمد وزیر بهداشت لبنان آمار اولیه قربانیان و زخمی های انفجار بندر بیروت را اعلام نمود.

3 مهر 1399

مدیریت بحران کرونا ، اولین ویژه نامه دانشجویی کرونولوژی منتشر شد

به همت دانشجویان خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، اولین ویژه نامه دانشجویی کرونولوژی منتشر شد.

1 مهر 1399

دانشگاه صدا و سیما تعطیلی خوابگاه ها به دلیل ابتلای دانشجویان به کرونا را تکذیب کرد

روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در پی انتشار مطالبی در مورد ابتلای جمعی از دانشجویان این دانشگاه به بیماری کرونا و تعطیلی خوابگاه های دانشجویی، این خبر را تکذیب کرد.

31 شهریور 1399

شناسایی 45 بیمار کرونایی جدید در بابل

45 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های بابل بستری شدند.

29 شهریور 1399

شهید راه سلامت ، متخصص قلب در شیراز آسمانی شد

دکتر مسعود ارشادی، متخصص قلب و کاردیولوژیست بیمارستان شهید رجایی و امتیاز شیراز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا آسمانی شد و دعوت حق را لبیک گفت.

29 شهریور 1399

پیش از اجاره کردن خانه بدانید!

امروزه با توجه به شرایط مالی و گران بودن قیمت منازل، بسیاری از اقشار جامعه اجاره نشین هستند. پیدا کردن منزل مناسب، اسباب کشی، تهیه مبلغ رهن و ... مسائل زیادی به همراه دارد.

28 شهریور 1399

تهدید امنیت غذایی ناشی از شیوع کرونا

در گزارش امسال امنیت غذایی و تغذیه در دنیا که کمتر از یک هفته از انتشار آن توسط فائو می گذرد، بار دیگر زنگ خطری جدی برای بشریت و رهبران دنیای به صدا درآمده است. این گزارش با اشاره به ده ها میلیون نفر که در پنج سال گذشته به تعداد افراد گرسنه و دچار سوء تغذیه...

27 شهریور 1399

کورسوی آغاز رویدادهای کشتی رو به خاموشی است

به گزارش خبرنگاران، صحنه ورزش ایران و جهانی روزهای حساسی را با آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا پشت سر می گذارد و هنوز مشخص نیست این شرایط تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

26 شهریور 1399
تعداد: (244)