141 سکه عتیقه در تهران کشف شد

به گزارش تور هند ارزان، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی در تشریح این خبر گفت: پنجم آبان ماه پرونده ای از کلانتری 131 شهر ری به همراه یک متهم مبنی بر کشف عتیقه به این پلیس ارجاع و تیمی از کارآگاهان این پلیس بررسی موضوع و مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

141 سکه عتیقه در تهران کشف شد

این مقام انتظامی گفت: متهم پرونده در بازپرسی اولیه گفت، حدود 2 ماه پیش به همراه شخصی در حال کندن قبر در قبرستان ابن بابویه بودیم که کوزه ای حاوی سکه های قدیمی پیدا کرده و آنها را با هم تقسیم و از هم جدا شده و از آن به بعد همدیگر را ندیدیم.

وی با اشاره به این که شناسایی متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت، گفت: مأموران پیروز شدند در تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی را در باقر شهر شناسایی و نتیجه تحقیقات اجرا شده را در اختیار مرجع قضائی قرار دهند.

سرهنگ ولی پور شرح داد: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و پیروز شدند، وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.

وی ابراز کرد: متهم پس از انتقال به این پلیس اظهار کرد، سکه ها را پس از تقسیم در همان قبرستان ابن بابویه مخفی کرده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه یازدهم آبان ماه تیمی از کارآگاهان به همراه بازپرس پرونده، رئیس میراث فرهنگی شهرستان ری به قبرستان ابن بابویه اعزام شدند، مطرح نمود: در بررسی های بیشتر 141 سکه سالم به وزن 672 گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن 536 گرم متعلق به دوره آل بویه کشف و در همان محل تحویل نماینده میراث فرهنگی شد.

مهر نوشت، سرهنگ ولی پور اضافه نمود: هر 2 متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1386

به "141 سکه عتیقه در تهران کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "141 سکه عتیقه در تهران کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید