کره شمالی: توانایی های دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهیم کرد

به گزارش تور هند ارزان، کره شمالی اعلام نموده است که قابلیت های دفاعی خود در برابر ایالات متحده را تقویت خواهد نمود و از سرگیری همه فعالیت های نظامی تعلیق شده را آنالیز می نماید.

کره شمالی: توانایی های دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، خبرگزاری دولتی کره شمالی روز پنجشنبه گفت: پیونگ یانگ توانایی های دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهد نمود و از سرگیری همه فعالیت های تعلیق شده خود را مورد آنالیز قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، اشاره خبرگزاری دولتی کره شمالی به آزمایش موشک های دوربرد و تسلیحات هسته ای است.

تنش ها بین واشنگتن و پیونگ یانگ پس از آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی تشدید شده است.

کیم جونگ اون رئیس کره شمالی در نشست حزب کارگران که روز چهارشنبه برگزار گردید، درباره مسائل سیاسی مهمی صحبت نموده است، از جمله تدابیر متقابل علیه سیاست خصمانه آمریکا.

پس از آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی، دولت بایدن تصمیم گرفت تا نخستین تحریم های علیه برنامه دتسلیحاتی پیونگ یانگ را اعمال کند.

تحریم های دولت بایدن 6 تبعه کره شمالی، یک روسی و یک شرکت روسی را هدف قرار داده است. واشنگتن این افراد و شرکت روسی را مسئول تامین قطعات لازم برای برنامه های تسلیحاتی کره شمالی توصیف نموده و گفته است که این قطعات از چین و روسیه تامین شده است.

خزانه داری آمریکا اعلام نموده است که این تحریم ها با هدف جلوگیری از پیشرفت برنامه های تسلیحاتی کره شمالی و بی اثر کردن کوشش های این کشور برای توسعه فناوری های اشاعه تسلیحات اعمال و اجرا شده است.

ایالات متحده بعلاوه پیشنهاد داده است که آن 5 نفر در لیست سیاه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل گنجانده شوند.

کوشش های دولت بایدن برای متقاعد کردن کره شمالی با هدف بازگشت به میز مذاکره و دست کشیدن از برنامه های موشکی و هسته ای تا به امروز راه به جایی نبرده است.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: ایالات متحده همچنان متعهد در پی کردن راستا دیپلماسی در قبال کره شمالی است.

وزارت خزانه داری آمریکا اضافه کرد: این تحریم ها پس از 6 آزمایش موشک بالستیک به وسیله کره شمالی اعمال شده است که همه این آزمایش ها مغایر با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2056

به "کره شمالی: توانایی های دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: توانایی های دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید