شمار قربانیان از یک میلیون و 300 هزار گذشت، ادامه فرایند کاهشی ابتلا در عراق، لبنان به مدت 17 روز تعطیل شد

به گزارش تور هند ارزان، خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی از قرار دریافت هشت واکسن ایرانی در فهرست کاندیداهای واکسن کووید19 سازمان جهانی بهداشت اطلاع داد.

شمار قربانیان از یک میلیون و 300 هزار گذشت، ادامه فرایند کاهشی ابتلا در عراق، لبنان به مدت 17 روز تعطیل شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

کیانوش دنیاپور روز شنبه در این توئیت توضیح داد: 8 واکسن ایرانی #کرونا در فهرست کاندیداهای واکسن سازمان دنیای بهداشت who@ قرار گرفته و البته 8 واکسن ایرانی دیگر درآستانه ورود به این فهرست قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تقریبا تمام استراتژی های احتمالی دستیابی واکسن #کووید 19در ایران از مرحله فراوری آزمایشگاهی عبور نموده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو روز گذشته(آدینه) نیز در توئیتی از قرار دریافت پنج واکسن ایرانی در فهرست کاندیداهای واکسن کووید19 سازمان دنیای بهداشت اطلاع داده بود.

از زمان شیوع کرونا (اوایل سال گذشته) گام های برای مهار این ویروس و تهیه واکنس برای آن برداشته شده است.

رضا ملک زاده معاون فناوری و تحقیقات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نزدیک شدن ایران به موفقیت کشف و ساخت واکسن کرونا اطلاع داده است.

ملک زاده با یادآوری اینکه ما در مراحل پری کلینیکال این طرح هستیم و هنوز وارد مرحله کارآزمایی بالینی انسانی آن نشده ایم، در این باره زمان فراوری و عرضه به بازار واکسن کرونا ایرانی، گفت: برای فعالیت های تحقیقاتی نمی توان زمان دقیق بیان کرد اما محققان ما با تمام توان و ظرفیت در کوشش هستند تا این موضوع محقق گردد، به عبارتی باید کوشش بیشتری کنیم تا مراحل ساخت این واکسن را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز 21 مهر امسال از آزمایش واکسن کرونا فراوری داخل بر روی نمونه انسانی تا دو سه هفته آینده اطلاع داد.

وی در مراسم شصت و هفتمین نشست منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان دنیای بهداشت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، درباره فراوری واکسن کرونا در ایران نیز گفت: مراحل کار دنبال می گردد، آزمایش حیوانی بر روی میمون هم اجرا شده و نتایج خوبی داشته و تا دو سه هفته آینده آزمایش واکسن بر روی نمونه انسانی هم شروع می گردد، تمام مراحل بر اساس استانداردهای بین المللی است و گزارش آن امروز به سازمان بهداشت دنیای ارائه می گردد.

شمار قربانیان از یک میلیون و 300 هزار گذشت

بر اساس آخرین آمار رسمی ارائه شده شمار قربانیان ویروس کرونا در سراسر دنیا از یک میلیون و 300 هزار نفر عبور نموده است.

تا امروز شنبه چهاردهم نوامبر 2020 برابر با 24 آبان ماه 1399تعداد 53 میلیون و 746 هزار و 944 نفر آلوده به ویروس کرونا شده اند که از این تعداد 37 میلیون و 523 هزار و 973 نفر بهبودی کامل خود را به دست آورده اند. یک میلیون و 309 هزار و 408 نفر نیز جان باخته اند.

تعداد بیماران فعال در دنیا نیز ظرف دو هفته تقریبا دو میلیون نفر افزایش داشته است و از حدود 12 میلیون نفر به 14 میلیون و 913 هزار و 563 نفر رسیده است.

بیمار فعال بدان معناست که بیماری فرد در اثر آلوده شدن به ویروس کرونا شروع شده، علائم را نشان می دهد و تحت درمان قرار گرفته است.

از کل بیماران فعال 99 درصد معادل 14 میلیون و 804 هزار و 5 نفر در شرایط میانه بیماری به سر می برند اما حدود یک درصد معادل 109 هزار و 558 نفر در سراسر دنیا در شرایط وخیمی به سر می برند و در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا همچنان بر روی 3 درصد است.

همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 11 میلیون نفر گذشته و به 11 میلیون و 64 هزار و 364 نفر رسیده است.

هند در رده دوم آلوده ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است به طوری که 8 میلیون و 773 هزار و 479 نفر در این کشور کرونایی هستند.

برزیل نیز سوم است. 5 میلیون و 819 هزار و 496 نفر در این کشور از ابتدای پاندمی کرونا تا به امروز آلوده به کرونا تشخیص داده شده اند.

حمله سایبری هکرهای روسیه و کره شمالی به فراورینمایندگان واکسن کرونا

شرکت مایکروسافت مدعی شد گروهی از هکرها از روسیه و کره شمالی اقدام به حمله سایبری علیه شرکت های فراورینماینده واکسن کرونا در هفت کشور نموده اند.

به ادعای مسوولان مایکروسافت، حملات سایبری هفت شرکت داروسازی مستقر در آمریکا، فرانسه، کانادا، هند و کره جنوبی را هدف قرار داده اند.

بر اساس اظهارات مقامات این شرکت با وجود این که مایکروسافت تعداد زیادی از این حملات را مسدود نموده است، بعضی از آنها موفقیت آمیز بوده اند. مایکروسافت به شرکت های تحت حمله اطلاع رسانی نموده است؛ اما از افشای نام این شرکت ها خودداری کرد.

شرکت مایکروسافت، سه گروه هکری مختلف را عامل این حملات معرفی نموده است. گروه هکری روس که مایکروسافت آن را با عنوان Strontium معرفی کرد، اما با عناوین APT28 و Fancy Bear نیز شناخته می گردد، از حملات password spraying استفاده نموده است که معمولا در آن از گذرواژه های تکراری و قدیمی کاربران استفاده شده و کوشش می گردد با تعداد محدودی گذرواژه متداول، تعداد زیادی از حساب های کاربری هک گردد. این گروه هکری به دلیل اقدام به تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 میلادی مشهور شده است.

2 گروه هکری دیگر تحت حمایت دولت کره شمالی قرار دارند. یکی از این گروه ها که با عنوان Zinc یا Lazarus Group شناخته می گردد، با استفاده از حملات فیشینگ کوشش کرد تا گذرواژه کاربران شرکت های داروسازی را در قالب ایمیل هایی که ظاهرا برای استخدام متخصصین ارسال شده بودند، به دست آورد. این گروه هکری در سال 2016 میلادی سرورهای شرکت سونی را هک نموده بود و در سال 2017 میلادی با انتشار بدافزار WannaCry بسیاری از کاربران اینترنت را تحت حمله قرار داد.

گروه هکری دیگر که مایکروسافت آن را با عنوان Cerium معرفی نموده است، سابقه مشخصی ندارد. به ادعای مسوولان مایکروسافت، این گروه نیز از حملات فیشینگ استفاده نموده و ایمیل هایی را برای کاربران شرکت های داروسازی ارسال نموده است که ظاهرا از طرف سازمان دنیای بهداشت و به منظور هماهنگ سازی تحقیقات مرتبط با واکسن کووید 19 بوده اند. مایکروسافت اطلاعات بیشتری را در رابطه با این گروه هکری ارائه ننموده است.

به ادعای آنها این جدیدترین کوشش هکرها برای استفاده از پاندمی کووید 19 برای دستیابی به اهداف شخصی است. در ابتدای امسال میلادی نیز اف بی آی و سازمان امنیت ملی آمریکا در مورد احتمال حملات هکری به منظور سرقت اطلاعات علمی مرتبط با فراوری واکسن کرونا هشدار داده بودند.

تام برت مسوول امنیت و کامپیوتری و اعتماد مشتریان مایکروسافت در وبلاگ خود در این زمینه نوشت: ما فکر می کنیم این حملات غیرمنطقی است و باید توسط تمام جامعه مدرن محکوم گردد.

توزیع واکسن کرونای استرالیایی در سال آینده

دانشمندان استرالیایی بیان کردند که واکسن کرونای این کشور اگر فاز سوم آزمایش های بالینی را با موفقیت پشت سر بگذارد سال آینده آماده خواهد شد.

دانشمندان استرالیایی دانشگاه کویینزلند با مشاهده کارآمدی و موثر بودن واکسن کرونای فراوریی این کشور بیان کردند که اگر فاز سوم آزمایش های این واکسن به خوبی پیش برود، سال آینده واکسن کرونای فراوری شده در کشورشان آماده توزیع می گردد.

جرج هانت، وزیر بهداشت استرالیا بیان کرد که این واکسن کارآمد بوده و در فاز یک آزمایش های بالینی ایمن بودن خود را اثبات نموده است. همچنین با ایجاد آنتی بادی مناسب توسط این واکسن در بدن افراد تزریق شده، از موثر بودن آن اطمینان داریم.

او اضافه کرد: از همه مهمتر این است که واکسن کرونای ما توانسته است در افراد سالمند نیز پاسخ مناسب ایجاد کند و این برای جامعه دنیای بسیار مهم است.

لبنان به مدت 17 روز تعطیل شد

تعطیلی سراسری در لبنان برای مقابله با شیوع کرونا به مدت 17 روز از صبح امروز (شنبه) شروع شد.

تعطیلی سراسری در لبنان به تصمیم شورای عالی دفاع این کشور از صبح امروز (شنبه) تا سی ام نوامبر جهت مقابله با شیوع کرونا شروع شد.

به نوشته خبرگزاری یورو نیوز، حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشرد امور لبنان شب گذشته از شهفرایندان این کشور خواست تا به دستورالعمل ها مقید باشند.

تا به امروز 102607 نفر در لبنان به کرونا مبتلا شده و از این میان 796 تن جان باخته اند و بنا بر آمار وزارت بهداشت این کشور، در لبنان با جمعیت شش میلیونی، به طور میانگین هفته ای 11 هزار نفر به کرونا مبتلا می شوند.

تعطیلی سراسری در لبنان تا 17 روز دیگر ادامه دارد و در صورت لزوم قابل تمدید است. همچنین از ساعت 17 الی پنج صبح، قوانین منع آمد و شد در سراسر این کشور برقرار خواهد بود و روز یکشنبه (فردا) هیچ کس در هیچ ساعتی حق خروج از منزل خود را ندارد.

علاوه بر این هیچ خودرویی حق ندارد بیش از سه روز در هفته در خیابان ها تردد کند و پلیس لبنان بر اساس شماره پلاک خودروها بر عبور و مرور آن ها نظارت خواهد نمود.

تعطیلی سراسری اما شامل فرودگاه بیروت و مراکز بهداشتی و حیاتی نخواهد بود.

سعید الاسمر پزشک متخصص ریه در بیمارستان رفیق حریری بیروت به خبرگزاری فرانس پرس گفته است که لبنان در پرتگاه قرار گرفته است و شرایط بسیار سخت است و به سمت بدتر شدن نیز پیش می رود.

باز هم رکورد روزانه ابتلا به کرونا در روسیه شکسته شد

با ثبت بیش از 22 هزار مورد جدید آلودگی تعداد کل مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 1 میلیون و 900 هزار نفر رسید، حدود 445 هزار بیمار تحت درمان قرار داشته و تا به امروز، 32834 نفر قربانی این عفونت شده اند.

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (شنبه) گزارش داد که تعداد موارد تایید شده عفونت کووید-19 در این کشور، طی یک روز گذشته با 22 هزار و 702 مورد افزایش، در مجموع به یک میلیون و 903 هزار و 253 نفر (1903253) رسید.

این رقم بالاترین میزان ابتلای روزانه در کل دوره شیوع همه گیری است. رکورد قبلی موارد جدید آلودگی، روز گذشته، آدینه و 21 هزار و 983 نفر گزارش شده بود.

طبق این اطلاعات، بیشترین موارد شناسایی در طول روز گذشته، 6 هزار و 427 فرد آلوده در شهر مسکو (28.3 درصد از کل موارد در روسیه)، یک هزار و 852 نفر در سن پترزبورگ (تقریبا 8.2 درصد)، 786 مورد در منطقه مسکو (3.5 درصد) و در منطقه نیژنی نووگوراد - 441 مورد (1.9درصد کل) ثبت شده است. بدین ترتیب، در این مناطق تقریبا نیمی از کل افراد آلوده شده به ویروس کرونا در کشور شناسایی شده اند.

در حال حاضر تعداد موارد به اصطلاح فعال، یعنی بیمارانی که همچنان تحت درمان قرار دارند، به 444 هزار و 890 افزایش یافته است که تقریباً 30 درصد بیماران در شهر مسکو هستند.

این ستاد یادآور شد، تعداد شهفرایندان روس بهبود یافته از عفونت کووید-19 طی روز گذشته 18 هزار و 626 نفر افزایش یافته و در مجموع به یک میلیون و 425 هزار و 529 (1425529) نفر رسیده است.

این برای چهارمین روز متوالی است که بیش از 18 هزار بیمار در سراسر روسیه از بیمارستان ها مرخص می شوند. سهم بهبود بیماران به 74.9 درصد کل افراد مبتلا افزایش یافته است.

به طور خاص، طی 24 ساعت اخیر، 4 هزار و 423 نفر در شهر مسکو، 943 نفر در سن پترزبورگ، 705 نفر در منطقه سواستوپول، 514 نفر در منطقه مسکو و 418 نفر در منطقه نیژنی نووگوراد بطور کامل درمان شدند.

این در حالی است که تعداد مرگ و میر طی روز گذشته 391 نفر افزایش یافت، این شاخص یک روز قبل (آدینه) 411 نفر بود. بدین ترتیب در مجموع، 32 هزار و 834 نفر در سراسر روسیه به علت عفونت کرونا، جان خود را از دست داده اند.

میزان مرگ و میر تقریبی این بیماری، در همان حد 1.73 درصد باقی مانده است. بیشترین موارد فوت، 69 مورد مرگ در شهر مسکو، 64 مورد در سن پترزبورگ، 18 مورد در منطقه راستوف، 16 مورد در منطقه ایرکوتسک، 14 مورد در منطقه مسکو، 13 مورد در منطقه کراسنویارسک و 11 مورد در منطقه نیژنی نووگوراد ثبت شد.

این ستاد بطور جداگانه درباره شرایط شهر مسکو گزارش داد که کل موارد تایید شده عفونت ویروس کرونا در پایتخت به 503 هزار و 943 مورد رسیده است، تعداد کسانی که تا به امروز در این کلان شهر بهبود یافته اند، به 363 هزار و 347 نفر (72.1 درصد از کل افراد آلوده) رسیده است. در مجموع 7 هزار و 712 بیمار در پایتخت به دلیل عفونت کرونا جان خود را از دست داده اند و تعداد بیماران فعال در شهر مسکو هم به 132 هزار و 884 نفر افزایش یافته است

رسیدن جان باختگان به 93 نفر در ترکیه

وزیر بهداشت ترکیه نوشت: طی 24 ساعت گذشته از 149 هزار و 942 نفر تست کرونا گرفته شده است که از بین آنها 3045 نفر مبتلا تشخیص داده شده اند.

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه درخصوص آخرین شرایط شیوع کرونا در این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: طی 24 ساعت گذشته از 149 هزار و 942 نفر تست کرونا گرفته شده است که از بین آنها 3045 نفر مبتلا تشخیص داده شده و 93 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: به این ترتیب در مجموع از 15 میلیون و 863 هزار و 833 نفر تست گرفته شده است که 407939 نفر از آنها مبتلا به کرونا تشخیص داده شده اند؛ همچنین 11326 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. تعداد مبتلایان بدحال نیز 3356 نفر است.

وزیر بهداشت ترکیه ادامه داد: تعداد مبتلایان بد حال که افزایش می یابد، تعداد جان باختگان نیز افزایش می یابد. مهمترین وسیله کاهش فشار ویروس استفاده از ماسک است. با رعایت تدابیر به این جنگ قدرت دهید.

ادامه فرایند کاهشی ابتلا در عراق

منابع پزشکی در عراق از ادامه فرایند کاهشی ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اطلاع دادند.

به گزارش شبکه السومریه، وزارت بهداشت عراق از ثبت 2690 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت اخیر اطلاع داد.

با ثبت موارد جدید آمار کل مبتلایان به به 514 هزار و 496 نفر رسیده است. همچنین با جان باختن 48 بیمار دیگر طی 24 ساعت اخیر، آمار کل جان باختگان به 11 هزار و 580 نفر رسید.

بر اساس جدولی که وزارت بهداشت عراق امروز آدینه از آمار ابتلا و مرگ و میر و البته بهبود یافتگان منتشر نموده، آمار فوت شدگان در کربلای معلی به صفر رسیده است(ستون سوم قسمت الوفیات)، در نجف اشرف هم تنها یک مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا ثبت شده است. آمار ابتلا در کربلای معلی طی 24 ساعت اخیر تنها 21 مورد و در نجف اشرف 48 نفر بوده است.

از تعویق انتخابات محلی در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونایی نشان می دهد که آمار مبتلایان روزانه در بسیاری کشورهای اروپایی رکوردهای بالای جدیدی را ثبت می نماید و نخست وزیر فرانسه هم پیشنهاد تعویق سه ماهه انتخابات منطقه ای سال آینده را مطرح نموده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، موج دوم کرونا با شدت بسیار بیشتری از موج اول آن اروپا را در می نوردد و عواقب مالی، اجتماعی و سیاسی گسترده تری به بار می آورد.

تعویق انتخابات منطقه ای در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که نخست وزیر فرانسه اعلام نموده می خواهد انتخابات منطقه ای برنامه ریزی شده برای ماه مارس را به دلیل بحران کرونا سه ماه به تعویق بیاندازد. وی پیشنهاد برگزاری این انتخابات در ماه ژوئن سال آینده را مطرح نموده است.

هر 30 ثانیه یک بیمار کرونایی در فرانسه بستری می گردد

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه اطلاع داده است که در حال حاضربیش از 32 هزار بیمارمبتلا به کووید 19 در بیمارستان های این کشور بستری بوده و تحت درمان قرار دارند که این از رکورد قبلی بستری شدگان در بیمارستان ها در ماه آوریل رجحان گرفته است.

نخست وزیر فرانسه همچنین گفت که در حال حاضر هر 30 ثانیه یک بیمار کرونایی در بیمارستان های فرانسه بستری می گردد و هر 3 دقیقه یکی از این بیماران به بخش مراقبت های ویژه منتقل می گردد.

وی تاکید نمود که با توجه به این آمارها این مسئله غیر مسئولانه است که محدودیت های فعلی را لغو کنیم و یا کاهش دهیم. از اواخر اکتبر در فرانسه شرایط قرنطینه ای جدیدی برای مهار کرونا اعمال شده است.

نخست وزیر فرانسه همچنین بیان کرد که از هر چهار مورد مرگ در کشورش یکی بر اثر ابتلا به کرونا است.

وی همچنین درباره برگزاری جشن های کریسمس با شمار بالای شرکت نمایندگان به شهفرایندان هشدار داده است.

وزیر بهداشت فرانسه هم اعلام نموده که این کشور می تواند در روزهای آینده به نقطه اوج کرونا برسد.

تعطیلی مدارس در دستور کار دولت اتریش

اتریش هم به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا محدودیت های اعمال شده در این کشور را تشدید می نماید. این کشور برای مهار کرونا بستن مدارس و مراکز تجاری را در برنامه دارد.

درخواست جنجالی وزیر بهداشت آلمان

وزیر بهداشت آلمان برای جلوگیری از کمبود پرسنل در بیمارستان ها با توجه به شیوع گسترده موج دوم کرونا اعلام نموده که در صورت لزوم پرستاران و کادر درمان مبتلا به کرونا هم با رعایت اصول محافظتی ویژه به کار خود ادامه دهند.

بیش از 23 هزار ابتلای روزانه در آلمان

اخیر آمار مبتلایان جدید به کرونا به شدت در آلمان در حال افزایش است و انستیتو رابرت کخ آلمان امروز (آدینه) از ابتلای 23542 فرد مبتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که رکورد تازه ای در آمار مبتلایان روزانه در این کشور محسوب می گردد. 218 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

درخواست مرکل برای همکاری های بین المللی بیشتر در مهار کرونا

صدر اعظم آلمان هم در یک ارتباط ویدئویی با رئیس جمهور فرانسه، رئیس جمهور سنگال ، رئیس کمیسیون اروپایی، رئیس شورای اروپایی و رئیس صندوق بین المللی پول خواهان هماهنگی بین المللی بیشتر در مبارزه با بحران کرونا و همچنین توزیع واکسن آن شد.

حدود 38 هزار ابتلای روزانه در ایتالیا

نهادهای بهداشتی ایتالیا هم از ابتلای 37978 مورد جدید دیگر به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده اند و 636 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. این بالاترین رکورد روزانه از 6 آوریل محسوب می گردد.

انتشار ویدئوی شوک آور در ایتالیا

. انتشار یک ویدئوی شوک آور از بیمارستانی در شهر ناپل ایتالیا و عبور آمار مبتلایان در این کشور از مرز یک میلیون نفر آژیرهای خطر در این کشور را به صدا درآورده و نگرانی های زیادی ایجاد نموده است

در بیمارستانی در شهر ناپل ایتالیا یک بیمار کرونایی رها شده فوت شده در سرویس بهداشتی پیدا شده است. انتشار یک ویدئو درباره این اتفاق در این بیمارستان واکنش های شدیدی را به همراه داشته است.در این ویدئو راهروی بیمارستان هم پر از تخت های بیماران کرونایی بود.

لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا در صفحه فیس بوک خود ویدئوی پیدا شدن یک بیمار کرونایی مرده در حمام بیمارستانی در ناپل را تکان دهنده دانست. وی تاکید نمود که در ناپل و در بسیاری مناطق کامپانیا اوضاع از کنترل خارج شده است.

وی همچنین گفت گزارش هایی وجود داشته مبنی بر اینکه در منطقه خلیج ناپل بیماران کرونایی در اتومبیل و در پارکینگ ها معالجه می شوند. بعضی هم باید مدتها منتظر بمانند تا به بیمارستان دیگری منتقل شوند.

مسئولین بیمارستان در شهر ناپل ایتالیا قول داده اند درباره مرگ این بیمار کرونایی تحقیق نمایند. آن ها با تاکید بر اینکه بیمارستان تحت فشار بالایی کار می نماید در عین حال شرایط را غیر قابل کنترل ندانستند.

وزیر منطقه ای ناپل هم انتشار این ویدئو را برای همه مسئولین شرم آور دانست. وی از این مسئله هم گله کرد که بسیاری بیماران کرونایی با علائم خفیف هم به بیمارستان مراجعه می نمایند

رکورد جدید بالای ابتلا به کرونا در یونان

یونان هم با ابتلای 3316 نفر دیگر به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد جدیدی را ثبت نموده است. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت یونان تا به حال 66637 نفر در این کشور با 10.5 میلیون سکنه به کرونا مبتلا شده و حدود هزار نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بیش از 33 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

در فرانسه هم 33172 مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت ثبت شده و 425نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در انگلیس

میزان مبتلایان جدید به کرونا در انگلیس هم رکورد جدیدی را به دست آورده و بر اساس اعلام دولت در عرض 24 ساعت 33470 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

نهادهای بهداشتی اتریش هم از ابتلای حدود 10 هزار نفر به کرونا در عرض 24ساعت اطلاع داده است.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در لتونی و استونی

در لتونی و استونی هم آمار مبتلایان جدید به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد بالای تازه ای را بدست آورده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در استونی 374 مورد ابتلا به کرونا در 24 ساعت و در لتونی 533 مورد ثبت شده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال 1898710 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و 42960 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1484868 نفر به کرونا مبتلا شده و 40461 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1290195 نفر به کرونا مبتلا شده و 50928 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و تا به حال 1066401 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 43589 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در آلمان هم تا به حال 749638 نفر به کرونا مبتلا شده و 12276 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1406

به "شمار قربانیان از یک میلیون و 300 هزار گذشت، ادامه فرایند کاهشی ابتلا در عراق، لبنان به مدت 17 روز تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان از یک میلیون و 300 هزار گذشت، ادامه فرایند کاهشی ابتلا در عراق، لبنان به مدت 17 روز تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید