چرا حقوقِ مربیان المپیکی ورزش ایران پرداخت نمی گردد؟

به گزارش تور هند ارزان، بر اساس مصوبه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی برای پرداخت حقوق به المپیکی ها، وزارت ورزش سال گذشته معادل 6 ماه از حقوق المپین ها را در اختیارشان قرار داد. این حقوق شامل 52 ورزشکاری که کسب سهمیه آنها برای المپیک توکیو مسجل شده و سرمربیان شان شد.

چرا حقوقِ مربیان المپیکی ورزش ایران پرداخت نمی گردد؟

مربیان این ورزشکاران و تیم های شان اما بهره ای از این مرحله پرداختی نداشتند؛ موضوعی که در گزارش تور هند ارزان با عنوان کوتاهی ستاد عالی بازی های المپیک در پرداخت حقوق به مربیان المپیکی نیز به آن پرداخته شد.

در این رابطه سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با استناد به اینکه وزارت ورزش مسئولیت پرداخت مرحله نخست حقوق المپیکی ها را بر عهده داشته، پیگیری موضوع را به این وزارتخانه موکول کرد. به همین دلیل بود که چرایی مسئله را از مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و عضو ستاد عالی جویا شدیم. وی نیز در پاسخ به این موضوع تاکید نمود که تا به امروز مصوبه ای در خصوص تعداد مربیان المپیکی و رقم پرداختی به آنها نداشته ایم که طبق آن اقدام لازم صورت بگیرد.

این معاون وزیر ورزش در مصاحبه با تور هند ارزان گفت: سرمربیان و مربیان با فدراسیون های مربوطه خود قرار دارند و رقمی بابت آن دریافت می نمایند. به همین دلیل مصوبه اولیه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی صرفاً شامل ورزشکاران می شد و کسانی که کسب سهمیه نموده اند. بعد از آن بود که تخصیص حقوق به اعضای کادر فنی شامل سرمربی و مربیان هم مطرح و به تصویب رسید اما هنوز جمع بندی لازم برای پرداختی به مربیان و اینکه به چه شکل و میزانی باشد، انجام نشده است.

وی با یادآوری اینکه رقم حقوق مصوب ستاد عالی برای پرداخت ماهانه به ورزشکاران 5 میلیون است که 60 میلیون تومان در یک سال را شامل می گردد، ادامه داد: معادل همین رقم برای سرمربیان آنها هم به تصویب رسیده اما در خصوص رقم پرداختی به مربیان هنوز جمع بندی لازم را نداشته ایم.

معاون وزیر ورزش به یک مسئله بازدارنده دیگر در پرداخت حقوق به مربیان المپیکی هم اشاره نمود و یادآور شد: ورزشکارانی که کسب سهمیه می نمایند معرفی شده هستند و تعیین است که سرمربیان آنها چه کسانی هستند. در خصوص مربیان اما باید دقیقاً تعیین گردد که در هر رشته و تیمی، شامل چه تعداد افراد و چه کسانی می گردد. ممکن است فدراسیون ها لیستی بلندبالا از مربیان شان داده باشند اما لزوماً حقوق مصوب به همه آنها تعلق نمی گیرد.

علی نژاد در پاسخ به این پرسش که تعیین شدن مربیانی که مستحق دریافت حقوق بابت کسب سهمیه شاگردان شان هستند و تعداد آنها چگونه انجام می گردد؟، گفت: این کاری است که طبق اطلاعات دریافتی از فدراسیون ها و پس از آنالیز در کمیته تخصصی و تصویب در ستاد عالی به نتیجه می رسد.

وی در این زمینه ادامه داد: کمیته تخصصی متشکل از افراد مشترک میان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مانند آقایان نصرالله سجادی، علی رغبتی و پیمان فخری طبق اطلاعات دریافتی از فدراسیون ها آنالیز لازم در خصوص مربیان و اینکه کدام مربیان شامل مصوبه ستاد برای دریافت حقوق ماهانه می شوند را انجام می دهند. نتیجه این آنالیز ها در ستاد عالی مطرح می گردد تا در صورت تصویب، به مرحله اجرا برسند. هنوز فهرست مربیان برای پرداخت حقوق کسب سهمیه المپیک نهایی نشده است.

عضو ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی در واکنش به این موضوع که در خصوص حقوق ماهانه مربیان المپیکی صحبت از رقم 2.5 میلیون تومانی شده بود؟، تاکید نمود: در خصوص مربیان المپیکی هیچ نتیجه گیری قطعی نشده است؛ نه در خصوص تعداد آنها و اینکه دقیقاً کدام مربیان باید حقوق بگیرند و نه در خصوص رقم پرداختی به آنها.

علی نژاد همچنین گفت: بعد از تعیین شدن فهرست دقیق مربیان المپیکی و میزان حقوق آنها، وزارت ورزش که مسئولیت پرداخت حقوق در مرحله اول را عهده دار بود اقدام لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش تور هند ارزان، تیرماه 98 تا تیرماه 99 زمان یک ساله مصوب در ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی برای پرداخت حقوق به ورزشکاران، سرمربیان و مربیان المپیکی است. طبق برنامه ارائه شده از سوی این ستاد، ورزشکارانی که سهمیه المپیک به نام آنها به دست آمده است، نیمی از حقوق مصوب را دریافت خواهند کرد. این ورزشکاران در صورت قطعی شدن اعزامشان به المپیک، بخش باقی مانده حقوق خود را هم دریافت خواهند کرد در غیر این صورت واریزی دیگری به حساب آنها صورت نخواهد گرفت. ورزشکارانی هم که نامشان در فهرست مسافران المپیک قرار داده گردد، از دریافت کامل حقوق مصوب بهره مند خواهند شد.

دیگر اینکه با تاکید صالحی امیری فعلاً بابت یک سال تعویق المپیکی، پرداخت حقوقی برای المپیکی ها تصویب نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1102

به "چرا حقوقِ مربیان المپیکی ورزش ایران پرداخت نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا حقوقِ مربیان المپیکی ورزش ایران پرداخت نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید