هشدار جدی چین به متحدان ترامپ در قبال هنگ کنگ

به گزارش تور هند ارزان، چین به دو متحد آمریکا که در دوره ریاست جمهوری ترامپ از سیاستهای وی در اعمال فشار به پکن حمایت کاملی داشتند هشداری جدی داد.

هشدار جدی چین به متحدان ترامپ در قبال هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان اچ کی، اقدام بریتانیا و استرالیا در محکوم کردن چین در رد صلاحیت قانونگذاران حامی دموکراسی در شورای هنگ کنگ با واکنش چین همراه شده و پکن هشدار داده که دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری با نام بردن از استرالیا و بریتانیا این دو کشور را به مداخله در امور داخلی چین متهم کرد و گفت که آنها با این اقدام اصول روابط بین المللی را نقض نموده اند.

وی با بیان اینکه پکن اعتراض رسمی خود را به اینگونه اقدامات بریتانیا و استرالیا اعلام نموده گفت که اگر این کشورها تغییری در مواضع خود ایجاد نکنند با اقدامات شدید پکن روبرو خواهند شد.

موضع گیری قابل پیش بینی بریتانیا و استرالیا به عنوان دو متحد آمریکا درحالی اتفاق افتاده که مایک پامپئو روز پنجشنبه در مصاحبه ای از تایوان به عنوان یک عامل فشار دیگر علیه پکن استفاده نموده و مدعی شده بود تایوان بخشی از چین نبوده است. وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد قراردادهای فروش سلاح دولت ترامپ با تایوان به منظور افزایش توان دفاعی تایپه در مقابله با حمله احتمالی پکن بوده و اضافه کرد واشنگتن به حمایت از تایوان ادامه خواهد داد.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا با واکنش شدید پکن همراه شد. وانگ وِن بین یک روز پس از این مصاحبه گفت، پامپئو با تمرکز بر منافع سیاسی شخصی، منافع اساسی مردم چین و آمریکا را کنار گذاشته و هدفش از دروغپردازی، گمراه کردن افکار عمومی و تخریب هر چه بیشتر روابط چین و آمریکا و صلح و ثبات تنگه تایوان است. مقاصد شوم پامپئو از همان ابتدا نیز معلوم بود.

این مقام چینی در ادامه اضافه کرد: اصل چین واحد، پایه سیاسی روابط چین و آمریکاست. ما به افرادی مانند پامپئو هشدار می دهیم که هر گونه رفتاری که به منافع محوری چین آسیب بزند و دخالت در امور داخلی چین باشد، با واکنش و مقابله قاطع چین روبرو خواهد شد و چنین رفتارهایی جلوی فرایند تاریخی اتحاد چین را نخواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1407

به "هشدار جدی چین به متحدان ترامپ در قبال هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی چین به متحدان ترامپ در قبال هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید