ناو های هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های روسیه

به گزارش تور هند ارزان، در تازه ترین ارزیابی بخش های نظامی آمریکا آمده است که ناو های هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های ابرفراصوت روسیه و چین قرار دارند.

ناو های هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های روسیه

به گزارش وبگاه نیروی دریایی آمریکا مدیر آژانس موشکی آمریکا وابسته به پنتاگون در روز های گذشته گفت که ناو های هواپیمابر آمریکا اینک با خطراتی از جانب دشمنان ایالات متحده روبرو هستند.

دریاسالار جان هیل در این باره گفت که تهدید موشک ابر فراصوت اینک عینی است البته ما قابلیت هایی برای دفاع در این زمینه داریم.

بر اساس این گزارش، در سال های اخیر چین و روسیه انواع موشک های فراصوت ساخته اند که بیش از پنج برابر صوت سرعت دارد و رزمناو های آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد. روسیه اینک موشک ابر فراصوت کنژال دارد که از میگ -31 و سوخو- 34 قابل شلیک است. روسیه همچنین در حال توسعه موشک زیرکان است که قادر است اهداف زمینی و دریایی را هدف قرار دهد. چین نیز موشک دانگ فنگ -17 را آزمایش نموده است.

موشک زیرکان روسیه

مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به همین دلیل برای سال 2022 تقاضای بودجه 248 میلیون دلاری جهت توسعه توان دفاعی برای مقابله با جنگ افزار های ابر فراصوت نموده است. گفته می گردد آمریکا در صدد ساخت ماهواره هایی بدین منظور است. این ماهواره ها با کنترل آتش سامانه های ابر فراصوت و رهگیری، آن ها را هدف قرار می دهند.

این در حالی است که رسانه های روسی به تازگی از استقرار سامانه موشکی ابرفراصوت روسیه در غرب این کشور و مرز با لهستان خبر دادند.

روزنامه ایزوستیا به نقل از منابع آگاه نوشت که مسکو میخواهد سامانه موشکی ابرفراصوت کینژال خود را در کالینگراد و مرز با لهستان مستقر کند. پیشتر یگان جنوبی ارتش روسیه به این موشک های بسیار پیشرفته مجهز شدند. ارتش روسیه همچنین اعلام نموده که برای حفظ آمادگی قوای خود میخواهددر منطقه قطب شمال رزمایش موشکی با استفاده از موشک های ابرفراصوت کینژال برگزار کند.

یک مقام نظامی روس گفت که برخلاف زمان بر بودن انتقال سامانه دفاع مشکی اسکندر، انتقال موشک های ابرفرا صوت کنژال به نقاط دیگر تنها در چند ساعت انجام می گیرد.

ارتش چین نیز در روز های گذشته قابلیت های خود در استقرار و شلیک موشک های بالستیک که برای حمله به ناو های هواپیمابر آمریکا تهیه شده را به نمایش گذاشت.

به نوشته وبگاه واشنگتن اگزمینر جیانگ فنگ از مقام های ارشد نظامی چین گفت که ارتش این کشور در یک رزمایش موشک های دانگ فنگ -26 که به قاتل ناو های هواپیمابر آمریکا معروف هستند را در یک رزمایش آبی، خاکی از قبل اعلام نشده به نمایش گذاشت.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1790

به "ناو های هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو های هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید