مهلت 15 روزه برای ثبت انبار ها در سامانه جامع انبار ها

به گزارش تور هند ارزان، در جلسه تشدید نظارت بازار مهلت 15 روزه به مالکان کالا و صاحبان انبار ها برای ثبت اطلاعات در سامانه جامع داده شد.

مهلت 15 روزه برای ثبت انبار ها در سامانه جامع انبار ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه دوره ای تشدید نظارت بازار با میزبانی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: امیدوارم بتوانیم در این شرایط حاکمیتی بیماری کرونا که شرایط سختی داریم با تدابیر جمعی و فردی سازمان های حاضر در این نشست و نشست های مشابه تأثیر مطلوبی بر شرایط جامعه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اعتقاد و نگاه بر این است که حضور میدانی دستگاه ها باید ملموس تر باشد و قول داده بودم که این مطالبه مقامات تراز اول حاکمیت را به شما منتقل کنم و به همین خاطر بایستی یک سری راه حل های متفاوت و میدانی تر را تدارک ببینیم.

رئیس سازمان تعزیرات توضیح داد: هدفمان مشارکت برای انجام کار است، مشارکتی که در گذشته وجود داشته و الان باید حتی بیشتر ادامه داشته باشد، زیرا اکنون بیش از پیش نیازمند مشارکت نظارتی بر بازار هستیم.

محمدرضا کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تشدید مستمر افزایش نرخ ها موجب نارضایتی مردم و مسئولین شده و ما از منظر اطلاع رسانی این امر باید منسجم و یکپارچه عمل کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از مواردی که در چنین شرایطی اتفاق می افتد میل به احتکار کالا به منظور تبدیل سرمایه به کالا برای حفظ ارزش پول است.

علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران در این نشست با اشاره به انجام بازرسی های 2 تا 5 ساعته از 20 انبار، گفت: حاصل این بازرسی ها کشف انبار احتکار میلگرد بود و هنوز بسیاری از انبار ها نسبت به ثبت نام اقدام نکردند و حتی موارد ثبت شده با آنچه وجود دارد مطابقت ندارد.

وی با بیان این مطلب که هدف بازرسی ها این است که اگر احتکاری وجود دارد کشف و عرضه گردد، اضافه کرد: سامانه انبار ها دو ایراد فنی دارد یکی اینکه مدام قطع می گردد و دیگر اینکه نوع ارتباط این سامانه با سایر سامانه ها، مطلوب نیست.

نودهی فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در این جلسه گفت: اطلاع رسانی و آگاهی دادن یکی از ارکانی است که وظیفه یکایک ما است و باید انجامش بدهیم.

در این جلسه مقرر شد مسئولیت کارگروه تشدید نظارت بر بازار بر عهده سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده به عنوان متولی امر باشد و ظرف 15 روز آینده همه انبار های تهران که اطلاعاتشان در سامانه جامع انبار ها ثبت نکنند، توسط تیم های بازرسی که با حضور دادستانی تهران، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و اتحادیه ها برگزار می گردد، به عنوان احتکار و اختفا به قصد گرانفروشی برخورد گردد.

لازم به ذکر است، در این جلسه نمایندگان گمرک ج. ا. ا، فروشگاه های زنجیره ای، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سایر دستگاه های نظارتی حضور داشتند و در ابتدای جلسه حاضرین به بحث و آنالیز پیرامون مسائل موجود در نظارت ها و راه حل های بهبود نظارت ها پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1309

به "مهلت 15 روزه برای ثبت انبار ها در سامانه جامع انبار ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 15 روزه برای ثبت انبار ها در سامانه جامع انبار ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید