واریز 200 تا 600 هزار تومان به حساب 1.5 میلیون خانوار طی هفته آینده

به گزارش تور هند ارزان، رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود یک و نیم میلیون خانوار توسط سازمان هدفمندی یارانه ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی در برابر زیان های ناشی از کرونا را دریافت خواهند کرد.

واریز 200 تا 600 هزار تومان به حساب 1.5 میلیون خانوار طی هفته آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، علی رهبری در برنامه 5 شنبه شب گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که جشنواره بهاره امسال به طور مجازی، از جمعه آغاز به کار خواهد کرد اضافه نمود: همیشه جشنواره های بهاره در قالب نمایشگاه های عرضه مستقیم کالاها با تخفیف های مناسب در اختیار مردم قرار می گرفت که امسال به دلیل شیوع کرونا این نمایشگاه ها تعطیل شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تعطیلی نمایشگاه های این چنینی و همینطور شیوع بیماری کرونا، بسکمک از صنوف و کسب و کارها را به تعطیلی و کسادی کشانده است.

رهبری شعار این جشنواره را همدلی مردم و اصناف نامید و اضافه نمود: این جشنواره که با کمک بخش خصوصی راه اندازی شده است بستری مناسب برای خرید و فروش مجازی از سوی مصرف کنندگان و فروشندگان می باشد.

رئیس مرکز توسعه الکترونیک وزارت صمت شرح داد: مردم برای کسب اطلاع از نحوه برگزاری نمایشگاه های بهاره مجازی می توانند به پرتال اطلاعاتی bahar99.ir مراجعه کنند و از نحوه فروش، میزان تخفیف، نرخ نامه کالاها و فهرست صنوف و فروشگاه هایی که با اجناس و کالاهایشان در این جشنواره حضور دارند مطلع شوند.

وی گفت: ضمناًً اینترنت مصرفی مردم برای خرید از این جشنواره رایگان خواهد بود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: دارا بودن پروانه کسب، شرط حضور در فروشگاه های اینترنتی خواهد بود.

قاسم نوده فراهانی اضافه نمود: وجود پروانه کسب در موضوع فروشگاه های اینترنتی می تواند دلگرمی مصرف کننده در قبال مشکلاتی از قبیل، معیوب بودن احتاقتصادی کالا و یا دیر رسیدن کالا به دست مشتری باشد.

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت هم با بیان اینکه براساس آمار سال قبل حدود 208 هزار میلیارد تومان فروش اینترنتی به ثبت رسیده است اضافه نمود: در مورد رسیدگی به شکایات مردمی در مورد تاخیر در تحویل کالا و یا معیوب بودن اجناس فروشگاه های اینترنتی، ساز و کارهای قانونی و قضایی مناسبی تدوین و ترسیم شده است.

رضا الفت نسب عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار مجازی نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: مردم از وجود نماد معتبر فروش الکترونیک و همینطور پروانه کسب در خریدهای اینترنتی اطلاع حاصل کنند.

وی ادامه داد: اتحادیه کسب و کار مجازی متعهد می شود و قول می دهد اصنافی را به فضای مجازی راه دهد که از پروانه کسب برخوردار باشند.

الفت نسب گفت: براساس آمار، در سال اخیر، کمترین درصد شکایت از صنوف دارای پروانه کسب بوده است.

نوده فراهانی هم گفت: براساس قانون، صاحبان پروانه کسب، حق توزیع محصولی که خارج از محدوده قانونی باشد را ندارند.

رهبری هم گفت: در شرایط فعلی متاثر از کرونا با توجه به کمبود مسافر در ناوگان مسافربری و تاکسیرانی، تاکسی ها دچار کمبود درآمد هستند به این علت نامه ای به شهرداری زده شد تا به تاکسی ها هم مجوز حمل بار داده شود و با این روش بخشی از درآمد آن ها جبران شود و از سوی دیگر کسب و کار اینترنتی هم در بخش ارسال محصولات دچار مشکل نخواهد شد.

نوده فراهانی درباره نرخ اقلام فروشگاه های اینترنتی گفت: مردم به قیمت ها مطلعند، تخفیف بر محصولات می تواند از مزیت های فروشگاه های اینترنتی باشد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت بااشاره به درخواست کاهش 50 درصدی اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده اقلام موجود در فروشگاه های اینترنتی اضافه نمود: برای تبدیل کردن تهدید کرونا به فرصت رشد اقتصادی، این درخواست طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال شد و در صورت موافقت، این تخفیف برای یک الی سه ماه عملیاتی خواهد بود.

حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: اقتصاد کشور به غیر از تاثیر پذیری از کورنا، دارای بیماری های زمینه ای همچون تورم بالای 40 درصد و بیکاری فعلی و ... هم است.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور بی تاثیر نیست و به این علت، دولت ما نسبت به دیگر کشورها از دستان خالی تری برخودار است.

نوده فراهانی با تایید گفته های سلاح ورزی ادامه داد: کسب و کار و اصناف همیشه حامی و پشتوانه نظام بوده اند، اما امروز دچار رکود شده اند.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: از وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین بانک مرکزی درخواست کردیم به کمک اصناف بیایند، زیرا اصنافی که تعطیل هستند از کجا باید اقتصادیات و یا حقوق کارگرانش را بپردازند که در این میان، بانک مرکزی با به تعویق افتادن دیون اصناف برای سه ماه موافقت کرد، ولی از سازمان اقتصادیاتی خبری نیست.

محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور اقتصادیاتی کشور نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: با توجه به شرایط کنونی که متاثر از کرونا می باشد بسته پیشنهادی سازمان امور اقتصادیاتی را در نامه ای به ستاد مقابله با بحران کرونا ارائه کردیم که بخشی از آن تایید شده است.

وی شرح داد: بخشی از موارد تاییدشده درباره بازپرداخت های اقتصادیاتی صنوف از این قرار است که سررسیدهای پرداخت اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده که تا 15 فروردین ماه بود به 31 اردیبهشت 99 موکول شد.

معاون سازمان امور اقتصادیاتی کشور اضافه نمود: در این راستا تمام هیات های حل اختلافی که در اسفند 98 و فروردین 99 موعد برگزاری داشتند تا پایان فروردین ماه لغو و به 31 اردیبهشت موکول شد.

رضا عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران ها می توانند یک الی دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

وی اضافه نمود: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد 4 درصد می باشد و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد.

عوض پور ادامه داد: در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره 200 هزار تومان، خانوار دو نفره 300 هزار تومان، خانوار سه نفره 400 هزار تومان، چهار نفره 500 هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم 600 هزار تومان خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 971

به "واریز 200 تا 600 هزار تومان به حساب 1.5 میلیون خانوار طی هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز 200 تا 600 هزار تومان به حساب 1.5 میلیون خانوار طی هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید