مبین نت به طور رسمی از 5G رونمایی کرد: اتصال به اینترنت 5G با مودم رومیزی

به گزارش تور هند ارزان، امروز صبح شرکت مبین نت به طور رسمی از فناوری 5G خود رونمایی و اولین پایانه های 5G خود در شهرداری تهران و خبرگزاری ایرنا را افتتاح کرد.

مبین نت به طور رسمی از 5G رونمایی کرد: اتصال به اینترنت 5G با مودم رومیزی

شرکت ارتباطات مبین نت امروز در سالن ایوان شمس تهران و در حضور مدیران صنعت مخابرات، وزیر و معاوان ارتباطات و فناوری اطلاعات و اصحاب رسانه طرح اینترنت خانگی 5G خود را معرفی کرد.

در سرویس اینترنت 5G مبین نت یا FWA یک شخص یا سازمان می تواند به وسیله مودم رومیزی 5G مبین نت به شبکه نسل پنجم موبایل وصل شده و سریع ترین اینترنت بی سیم را تجربه کند.

هر سازمان، کسب وکار و فرد خانگی با دریافت مودم 5G می تواند یک پایانه 5G در محل خود راه اندازی کند.

مبین نت برای آغاز ساختمان شهرداری تهران و ساختمان خبرگزاری ایرنا را به پایانه 5G مجهز کرد تا به جای فیبرنوری، کارمندان این سازمان ها به وسیله ارتباطات 5G به اینترنت پرسرعت وصل شوند.

در تست ها و تصاویری که نشان داده شد؛ سرعت بین 300 تا 600 مگابیت به وسیله مودم فایوجی به دست آمد. ساختمان فاوای شهرداری تهران فاصله ای 700 متری با آنتن 5G مبین نت داشت ولی سرعت 500 مگابیت بر ثانیه را به نمایش گذاشت. در ساختمان خبرگزاری ایرنا که نزدیک تر است؛ سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه به دست آمد.

همین طور، مبین نت روی این ارتباطات نسل پنجم، چهار ویدئوی 4K را همزمان استریم کرد که با موفقیت روی یک صفحه نمایش عظیم 4K به نمایش درآمدند و سرعت باز بین 500 الی 600 مگابیت بود.

چند روز پیش، مجمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در یک گفت وگوی پرسش و پاسخی بیان کرد چون در توسعه اینترنت VDSL به اهداف 5 میلیون پورت در سال 99 نرسیدیم؛ می خواهیم اینترنت خانگی 5G را به عنوان یک راهکار جایگزین مطرح کنیم تا کاربران خانگی به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا نمایند.

فعلا برای سازمان ها است

ناصر مرادی، مدیرکل بازاریابی و فروش سازمانی مبین نت درباره ارائه 5G به کاربران خانگی می گوید: به نظر نمی رسد فعل در مقیاس انبوه احتیاج برای ارائه سرویس 5G به عموم مردم وجود داشته باشد و ما می توانیم از این فناوری برای بهبود و پشتیبانی شبکه 4G استفاده کنیم و در کنار آن به شرکت های عظیم سرویس بدهیم.

او اضافه کرد: پهنای باند 100 مگابیت بر ثانیه برای یک مشترک خانگی زمانی احتیاج است که سرویس هایی مانند بازی ها و ویدئوهای آنلاین عرضه شوند و بدون آنها چنین پهنای باندی معنی ندارد که فکر می کنم تا دو یا سه سال آینده به آن نقطه می رسیم.

قیمت تفاوتی ندارد

مدیرکل بازاریابی و فروش سازمانی مبین نت درباره بحث قیمت هم می گوید: تفاوت چندانی در هزینه ها وجود ندارد. به عنوان مثال امروز به ایرنا و فاوای شهرداری سرویس دادیم که تا پیش از این سرویس رادیویی دریافت می کردند که تجهیزات آن از تجهیزات 5G گران تر است. تنها موضوعی که ممکن است قیمت ها را بالا ببرد، نصب آنتن و دکل است که برای آنها هم برنامه هایی داریم.

مبین نت هفته آینده از اولین سرویس اینترنت 5G خانگی در تهران رونمایی می نماید. اینترنت خانگی 5G یک راهکار جایگزین اینترنت VDSL است که نتوانسته انتظارات…

منبع: شبکه چی
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1622

به "مبین نت به طور رسمی از 5G رونمایی کرد: اتصال به اینترنت 5G با مودم رومیزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبین نت به طور رسمی از 5G رونمایی کرد: اتصال به اینترنت 5G با مودم رومیزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید