دسترسی دانش آموزان به دروس مدرسه تلویزیونی پس از پخش آنها امکان پذیر شد

به گزارش تور هند ارزان، رئیس سازمان صدا و سیما گفت تمام دروسی که از مدرسه تلویزیونی آموزش داده می گردد، پس از انتها ساعت پخش نیز قابل دسترسی است.

دسترسی دانش آموزان به دروس مدرسه تلویزیونی پس از پخش آنها امکان پذیر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیما، مدرسه تلویزیونی ایران با حضور عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیما و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش همزمان با بازگشایی مدارس افتتاح شد.

علی عسکری در بخشی از صحبت هایش گفت: در برهه شیوع کرونا (کووید-19) ما ورود کردیم و در کنار وزیر محترم آموزش و پرورش بودیم تا بتوانیم یاریی کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که موضوع کرونا پدید آمد، از لحظات اول احساس کردیم که بار سنگینی بر دوش رسانه ملی است.

رئیس صدا و سیما اظهار کرد: کارهای مختلفی را آغاز کردیم. در لحظه ای که تعطیلی مدارس را اعلام کردند ما مسئولیت بیشتری را روی دوش خود احساس کردیم تا به فوریت این خلأ را پر کنیم. به یاری وزارت آموزش و پرورش معلمان و استادان در زمان کوتاه این اقدام انجام شد.

علی عسکری بیان نمود: در این مدت تلوبیون را مامور کردیم تا کلاس ها را ساماندهی کند تا اگر دانش آموزان احتیاج به تکرار مطالب داشتند دوباره بتوانند تماشا نمایند. تا خاتمه سال تحصیلی تمام دروس در سایت تلوبیون ذخیره خواهد شد.

وی ادامه داد: آموزش در حال حاضر با زمان ما زمین تا آسمان متفاوت است چراکه در حال حاضر امکانات شرایط مدارس بهتر است البته بعضی از مدارس ما نیز مشکلاتی دارند.

رئیس صدا و سیما بیان نمود: بعد از تمام شدن بیماری کرونا شاید راستا مدرسه تلویزیونی را ادامه بدهیم و در جهت عدالت آموزشی این گام را برداریم.

وزیر آموزش و پرورش هم در آیین افتتاح مدرسه تلویزیونی گفت: زمانی که ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم فرمایش امام خمینی(ره) را به یاد آوردم که فرمودند: ایران را سراسر مدرسه کنید.

حاجی میرزایی ادامه داد: یکی از مزیت های مدرسه تلویزیونی این است که همه در درون خانواده محیطی برای توسعه یادگیری دارند.

وی گفت: سرعت واکنش کشورها خیلی اهمیت دارد و رسانه ملی ما کمتر از یک هفته بعد از تعطیلی مدارس با تمام انرژی فعالیت مدرسه تلویزیونی را آغاز کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به خاطره ای از زمان کودکی خود گفت: ما پشت نیکمت های کوچک و پر از حکاکی و یادگاری می نشستیم اما امروز امکانات و ظرفیت های بالایی را در مقایسه با گذشته داریم و امیدوارم دانش آموزان قدر آن را بدانند

محلا غفاری، فرزند شهید حسن غفاری از شهدای مدافع حرم که سال 94 در درعای سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد، چکش زنگ مدرسه را به علی عسکری و حاجی میرزایی داد تا زنگ مدرسه تلویزیونی ایران را به صدا درآورند.

بیشتر بخوانید: آغاز برنامه های مدرسه تلویزیونی از شنبه 15 شهریور 99 | جدول دروس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1291

به "دسترسی دانش آموزان به دروس مدرسه تلویزیونی پس از پخش آنها امکان پذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی دانش آموزان به دروس مدرسه تلویزیونی پس از پخش آنها امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید