خبرنگاران انتقاد بیل گیتس از دولت ترامپ و تمجید از آلمان در مبارزه با کرونا

به گزارش تور هند ارزان، تهران- خبرنگاران- بنیانگذار شرکت مایکروسافت با انتقاد از سهل انگاری دولت آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا، کوشش های دولت آلمان در این زمینه را ستود.

خبرنگاران انتقاد بیل گیتس از دولت ترامپ و تمجید از آلمان در مبارزه با کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری د.پ.آ آلمان، بیل گیتس امروز (دوشنبه) در گفتوگو با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، کوشش های صدراعظم آلمان آنگلا مرکل در مقابله با بحران کرونا را ستود و گفت: مرکل سعی می نماید راهبر و صدای روشن در داخل آلمان باشد و در عین حال، کوشش های جهانی انجام می دهد.

گیتس عملکرد آمریکا را کاملاً متفاوت ارزیابی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را به سهل انگاری جدی در برخورد با بحران کرونا متهم کرد.

وی با بیان اینکه در ایالات متحده آزمایش اولویت نبود با انتقاد از کاخ سفید تاکید نمود: دولت ترامپ دستورالعمل روشنی درباره موضوع کاهش محدودیت ها در زندگی عمومی نداده است.

گیتس که سال هاست در زمینه مبارزه با همه گیری بیماری ها فعالیت می نماید، پس از همه گیری ابولا، هشدار داد که جهان برای شیوع بعدی آماده نیست.

گیتس پیش بینی کرد که ساخت واکسن علیه ویروس جدید ممکن است تا حدود 18 ماه به طول بیانجامد.

بنیاد بیل گیتس و همسرش ملیندا همراه با میلیون ها نفر، از فعالیت های مبارزه با بیماری همه گیر حمایت می نمایند که بودجه آن برای ارتقاء سیستم های تشخیصی، روش های درمانی و واکسن ها در نظر گرفته شده است.

بنیانگذر میلیاردر شرکت مایکروسافت آمادگی خود را برای تامین اقتصادی هفت شرکت نامزد فراوری واکسن ضد ویروس کرونا اعلام نموده است.

گیتس پیش تر در حساب توئیتر خود در واکنش به اقدام دونالد ترامپ در تعلیق و کاهش یاری های اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت نوشت: تعلیق بودجه سازمان جهانی بهداشت در میانه بحران سلامت جهانی امری بسیار خطرناک است.

2023

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1055

به "خبرنگاران انتقاد بیل گیتس از دولت ترامپ و تمجید از آلمان در مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقاد بیل گیتس از دولت ترامپ و تمجید از آلمان در مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید