جدایی ری از تهران مغایر قانون است

به گزارش تور هند ارزان، رئیس شورای عالی استان ها درباره موضوع جدایی ری از تهران توضیحاتی داد.

جدایی ری از تهران مغایر قانون است

به گزارش خبرنگار ، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها در بیست و پنجمین اجلاس شورای عالی استان ها که امروز (پنجشنبه بیست و سوم آبان ماه) برگزار گشت، ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده و داغدار زلزله اخیر آذربایجان شرقی گفت: بروز حادثه امری طبیعی است و نکته حائز اهمیت آمادگی قبل و بعد از حادثه است.

رئیس شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه نیاز به همکاری نهاد های سیاست گذار و شهروندان وجود دارد، گفت: در شرایطی که تحریم ها محدودیت های مالی برای ما ایجاد کرده است، باید با مدیریت یکپارچه پیامد های پس از حوادث را بکاهیم و برای داشتن شهری تاب آور توجه مدیران به مدیریت بحران حائز اهمیت است و رسیدن به این موضوع نیازمند وجود ساختار مدیریت یکپارچه است.

الویری با بیان اینکه وجود تعداد نهاد های مسئول در مدیریت بحران به عنوان یک چالش محسوب می شود، شرح داد: در قانون جدید مدیریت بحران وظایف دستگاه های دولتی و عمومی با وضوح بیشتر تبیین شده است و در آستانه فصل سرما ضروری است که خود را برای بروز بحران آماده تر کنیم.

پایبندی به قانون برای توسعه کشور امری ضروری است

وی با اشاره به اهمیت بودجه ریزی گفت: بودجه ریزی سیاستی برای اعمال توسعه در کشور است و بهره گیری از مشارکت شهروندان در فرآیند تهیه بودجه یکی از اصول مشارکتی است و باید تأکید کنم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظف است یک نسخه بودجه عمومی را پس از تهیه در اختیار شورای عالی استان ها جهت ارزیابی و ارائه برخی اصلاحات قرار دهد که متأسفانه در سال گذشته بر خلاف قانون این اقدام انجام نشد.

رئیس شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه پایبندی به قانون برای توسعه کشور امری ضروری است، گفت: از رئیس سازمان برنامه بودجه می خواهم در بودجه ریزی سال 99 از ظرفیت شورای عالی استان ها استفاده کند.

جدایی ری به نفع پایتخت نیست/ شورایاری ها کتاب فروشی های محلی را شناسایی کنند

الویری اضافه نمود: ما در شورای عالی استان ها و دولت نیاز به مدیرت یکپارجه و متمرکز داریم و باید بگویم جدایی ری از تهران مغایر قانون است، زیرا رجوع به مدیریت یکپارچه کشور امری مهم است.

دولت موظف به پرداخت صد درصد تخفیف احیای بافت فرسوده

وی ضمن تشکر از کنندگان مجلس جهت تصویب دو فوریت لایحه درآمد و هزینه پایدار گفت: تخصیص اعتبار قانونی به شهرداری ها از سوی دولت موضوع مهمی است، اما هنوز رنگ و بوی عملیاتی به خود نگرفته و بر مبنای ماده 16 قانون ساماندهی و تولید مسکن دولت موظف است صد در صد تخفیف اعمال شده در بافت فرسوده و تولید مسکن کم درآمد را تأمین کند.

رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: بهسازی و نوسازی محلات شهری بر اساس بند الف ماده ششم قانون توسعه مهم است که با تعامل مشترک حاصل می شود.

الویری اضافه نمود: باید سالانه 270 محله در قالب مطالعات مصوب باز آفرینی شهری احیا و تسهیلاتی برای آن گرفته شود.

وی با اشاره به لغو مصوبه برج باغ ها گفت: خوشبختانه با تغییر رویکرد مدیریت شهری مصوبه برج باغ ها حذف و به خانه باغ تبدیل شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 646

به "جدایی ری از تهران مغایر قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی ری از تهران مغایر قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید