تمرکز شرکتهای فناوری روی سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، کلود و امنیت

به گزارش تور هند ارزان، نتایج آنالیز نو مؤسسه گارتنر نشان می دهد بخش اعظم مدیران ارشد فناوری اطلاعات شرکت ها معتقدند هوش مصنوعی، کلود و امنیت سایبر سه حوزه سرمایه گذاری آینده فناورانه است.

تمرکز شرکتهای فناوری روی سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، کلود و امنیت

این مدیران می گویند طی امسال و سال آینده میلادی سه حوزه مذکور بیشترین سرمایه گذاری اقتصادی را دریافت خواهند کرد.

آنالیز گارتنر در این زمینه که با مشارکت 2387 مدیر ارشد فناوری اطلاعات و دیگر مدیران حوزه فناوری در 85 کشور دنیا اجرا شده نشان دهنده ذهنیت فعالان بخش فناوری و کوشش آنها برای انطباق سریع با تحولات حوزه فناوری اطلاعات است. 85 کشور یادشده حدود 198 تریلیون دلار در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری نموده اند.

63 درصد از مدیران ارشد فناوری اطلاعات شرکت های مذکور اظهار داشته اند با سرمایه گذاری در سه حوزه یادشده می توان انتظار افزایش توان رقابت را در مقایسه با دیگران داشت. 66 درصد پاسخ دهندگان گفته اند امنیت سایبری حوزه ای است که انتظار می رود سرمایه گذاری در آن در سال آینده افزایش یابد. 50 درصد هم گفته اند افزایش سرمایه گذاری در حوزه های هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها انجام می گردد.

مدیران مذکور از پیش بینی افزایش 7.7 درصدی عایدی خود در سال 2022 خبر دادند و افزودند بودجه بخش فناوری اطلاعات هم در مجموعه های آنها در حدود 4.2 درصد افزایش خواهد یافت.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1939

به "تمرکز شرکتهای فناوری روی سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، کلود و امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرکز شرکتهای فناوری روی سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، کلود و امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید