تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی و فناورانه بین 3 دانشگاه امضا شد

به گزارش تور هند ارزان، روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه تهران با هدف توسعه فعالیت های علمی، تفاهم نامه همکاری های مشترک پژوهشی و فناوری را امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی و فناورانه بین 3 دانشگاه امضا شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، تفاهم نامه همکاری های مشترک پژوهشی و فناورانه با حضور علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ومحمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از مسئولان و معاونان حوزه پژوهشی به امضاء رسید.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم گفت: برقراری تعامل و همکاری میان این سه دانشگاه عظیم، مدل جدید مدیریتی را رقم زده و موجبات اعتلای دانش، پژوهش و صنعت (industry income) را فراهم آورد.

وی با اشاره به تلخ کامی هایی که در سایه ویروس کرونا در دنیا به وجود آمده، ضرورت شکل گیری طراوت علمی را خصوصا در حوزه دانشگاه یادآور شد و گفت: باید رفتار های مدیریتی با رویکردی هم گرایانه در سیستم مدیریتی کشور اجرا گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه استفاده از ظرفیت های حداکثری دانشگاه ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: بی تردید بهره مندی از پتانسیل های علمی و تجهیزاتی مشترک بین دانشگاهی بیش از پیش در سایه تلخ کرونا محقق شده است.

وی ادامه داد: شکل گیری فعالیت های علمی مشترک برپایه پژوهشی یکی از مهمترین دستاورد های انعقاد این تفاهم نامه مشترک است و پژوهش های روان تر، چالاک تر و منعطفانه تر در ذیل این همکاری های مشترک شکل خواهد گرفت.

زالی اعلام کرد: نتایج اثربخش همکاری های بین دانشگاهی به عنوان الگویی پیروز مورد تاسی سایر دانشگاه های کشور قرار گیرد.

عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم شکل گیری فعالیت های علمی را باعث افتخار دانست و تاکید نمود: برای ارتقا پژوهش و فناوری ضروری است واحد های پژوهشی فارغ از هر محدودیتی فعالیت نمایند.

وی از فعالیت ها و بخش های مشترک بین دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران اطلاع داد و تسهیل شرایط با هدف تعامل هرچه بیشتر دانشگاه ها را خواهان شد.

کریمی با تأکید ضرورت انجام فعالیت های مشترک سه دانشگاه گفت: این همکاری ها باید با گشاده دستی کامل و بدون هیچ محدودیتی انجام گردد.

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز، ضرورت توسعه همکاری های بین دانشگاهی را مورد تاکید قرارداد و گفت: همکاری دانشگاه های فنی با علوم پزشکی ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی ادامه داد: ضرورت توسعه همکاری های علمی هرگز موضوعی آرمانی و لوکس نیست و باید بیش از پیش در دستورکار باشد. تجارب بین دانشگاهی باید به صورت مدون و ساختارمند در اختیار حوزه های پژوهش قرار گیرد.

افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز در این مراسم با اشاره به این که در اپیدمی کووید 19 بسیاری از ظرفیت های پژوهشی شناسایی شد؛ اظهار کرد:همکاری های مشترک پژوهشی و فناورانه بین دانشگاهی می تواند مدل و الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه ها باشد.

وی توضیح داد: باید خروجی هایی ایجاد گردد تا فناوران دلسرد نشده و با قوت بیشتری فعالیت های علمی خود را به ثمر برسانند.

زرقی با اشاره به استقرار سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ایجاد زیر ساخت های راه اندازی مطالعات کوهورت کرونا و پسا کرونا را خواهان شد.

ایجاد کارگروه های مختلف مقابله و ریشه کنی کرونا، توجه بیش از پیش به علوم پایه، ایجاد سازوکار هایی با هدف همگرایی بیشتر دانشگاه ها و پیشنهاد تاسیس آزمایشگاه سطح 3 از جمله مواردی بود که دراین مراسم مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1306

به "تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی و فناورانه بین 3 دانشگاه امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشی و فناورانه بین 3 دانشگاه امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید