بنادر کشور 250 میلیون تن ظرفیت دارند

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: براساس اهداف فنی برنامه ششم توسعه تا انتها سالجاری به دنبال افزایش ظرفیت بنادر از حدود 250 میلیون تن به بالغ بر 280 میلیون تن در سال هستیم.

بنادر کشور 250 میلیون تن ظرفیت دارند

به گزارش ایسنا، محمد راستاد در حاشیه بازدید از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد از مراودات بازرگانی کشور از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود لذا باید به گونه ای زیرساخت ها و تجهیزات و روبناهای بنادر را آماده نگه داریم که بتواند جوابگوی تقاضا برای حوزه تجارت خارجی کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 250 میلیون تن در سال ظرفیت بنادر تجاری کشور است، اضافه کرد: با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در بنادر شمال و جنوب کشور داریم توانستیم به خوبی حمل و نقل دریایی کشور را مدیریت کرده و با بالاترین کیفیت و حداقل هزینه تخلیه و بارگیری و نگهداری انواع کالا انجام شود.

راستاد با اشاره به ظرفیت های بنادر تجاری کشور، شرح داد: خوشبختانه در ارایه خدمات بندری از قبیل واردات و صادرات و ترانزیت محصولاتی که از طریق کشورمان عبور می کند کمبود و نقیصه ای وجود ندارد و بنادر به صورت شبانه روز و در تمام شرایط فعال است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص مهمترین پروژه هایی که قبل از اتمام دولت تکمیل و بهره برداری می شود، شرح داد: طرح های توسعه ای در بندر شهید رجایی است که انتظار داریم تا خاتمه خردادماه سال جاری به خاتمه برسد و ما شاهد شروع بهره برداری از این پروژه ها باشیم.

وی اضافه کرد: اسکله های نفتی و خاتمهه کانتینری بندر شهید رجایی از دیگر برنامه های توسعه ای در حال اجرا است و با توجه فرایند کار پیش بینی می شود این پروژه در نیمه دوم خردادماه سال جاری به بهره برداری برسد و همزمان طرح های توسعه ای متعددی در کشور در حال اجرا یا در مراحل نهایی شدن است.

راستاد اضافه کرد: براساس اهداف فنی برنامه ششم توسعه تا خاتمه سالجاری به دنبال افزایش ظرفیت بنادر از حدود 250 میلیون تن به بالغ بر 280 میلیون تن در سال هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه بندر انزلی یکی از بنادر مهم در نوار شمالی کشور محسوب می شود، گفت: امروز قابلیت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی تشریح شد و اقدامات و برنامه های سازمان برای بهبود شرایط فعالیت بندرانزلی در دستور کار قرار گرفت؛ به ویژه لایروبی آب راه های منتهی به بندر و مدیریت رسوب گذاری در حوضچه های مجتمع بندری در دستور کار قرار گیرد تا این بندر در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل کانتینری در مجتمع بندری انزلی، تاکید کرد: با توسعه عملیات کانتینری در مجتمع بندری انزلی، صادرات و واردات با کیفیت و حجم بیشتری صورت بگیرد و امیدواریم با تجهیز ترمینال کانتینری در این بندر شاهد افزایش میزان حمل و نقل کانتینری در این بندر باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1673

به "بنادر کشور 250 میلیون تن ظرفیت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنادر کشور 250 میلیون تن ظرفیت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید