بانک مرکزی کانادا در آخرین نشست تغییری در نرخ بهره 0.25 درصدی نداد

به گزارش تور هند ارزان، بانک مرکزی در آخرین نشست استیون پولوز به عنوان رییس آن ، نرخ بهره را تغییر نداد و گفت اوج تاثیر همه گیری کرونا بر اقتصاد دنیا سپری شده است.

بانک مرکزی کانادا در آخرین نشست تغییری در نرخ بهره 0.25 درصدی نداد

بهترین تجربه سفر را به https://bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

بانک مرکزی از زمان آغاز همه گیری کرونا در اواخر فوریه دست به کاهش نرخ بهره زد تا جایی که این نرخ از 1.75 درصد در هفته آخر فوریه به 0.25 درصد در اواخر مارچ رسید.

نرخ اعلام شده بر نرخ بهره ای که مشتریان بانکها بابت استفاده از وام مسکن و کارتهای اعتباری خود می پردازند تاثیر می گذارد و بانک مرکزی به این ترتیب با کاهش نرخ سعی می نماید مشتریان را ترغیب به قرض دریافت بیشتر از بانک و سرمایه گذاری آن در بخشهای مختلف اقتصاد کند.

بانک مرکزی در بخشی از بیانیه خود گفت: برنامه های بانک در بهبود عملکرد بازار تاثیر خوبی داشته و بعد از توقف کامل مالی در ماه مارچ ، شرایط بهتری با بازگشایی محدود در سطح کشور ایجاد شده است .

بانک مرکزی معتقد است کانادا تا حد زیادی از بدترین سناریو ممکن در ماه آوریل نجات یافته و حالا پیش بینی می گردد فراوری ناخالص داخلی بین 10 تا 20 درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال قبل کاهش یابد در حالیکه در ماه آوریل پیش بینی می شد این کاهش بین 15 تا 30 درصد باشد. از سوی دیگر بهبود بهای مواد خام در هفته های اخیر پس از کاهش شدیدی که در ماه های اولیه سال داشت ، امیدواری های بانک مرکزی به بازیابی مالی در چند ماه آینده را افزایش داده است .

به عقیده کارشناسان نرخ بهره تا زمانی که اقتصاد به شرایط قبل از همه گیری کرونا برگردد ، در همین حد باقی خواهد ماند . همچنین همانطور که قبلا اعلام شد ، تیف مکلم از هفته آینده جایگزین استیون پولوز به عنوان رییس بانک مرکزی کانادا خواهد شد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1271

به "بانک مرکزی کانادا در آخرین نشست تغییری در نرخ بهره 0.25 درصدی نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی کانادا در آخرین نشست تغییری در نرخ بهره 0.25 درصدی نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید