آخرین اخبار از واریزی یارانه نو

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - یک بازه زمانی که معمولا دولت برای پرداخت کمک های حمایتی خود مد نظر قرار می دهد، انتها ماه است. آیا دولت در روزهای به جای مانده از دی در هفته آینده یارانه نو را واریز می کند؟

آخرین اخبار از واریزی یارانه نو

به گزارش تجارت نیوز، یک هفته به پایان دی ماه به جای مانده است و یارانه بگیران همچنان منتظر وعده دولت برای پرداخت یارانه نو در این ماه هستند، یارانه ای که قرار بود دو هفته قبل پرداخت شود اما هنوز خبری از آن نیست.

دولت اعلام کرد که یارانه ها از دی ماه دو برابر می شود، معاون اقتصادی رئیس جمهور هم گفت یک خانوار چهار نفره در این ماه 800 هزار تومان یارانه دریافت می نماید، اما تا به امروز همان 355 هزار توماه ماه های قبل را دریافت کرده اند.

یک بازه زمانی که معمولا دولت برای پرداخت کمک های حمایتی خود مد نظر قرار می دهد، پایان ماه است. در واقع دولت در روز دهم هر ماه یارانه معیشتی بنزین، بیستم هر ماه یارانه نقدی و آخر ماه نیز کمک حمایتی نو خود را واریز می نماید؛ بنابراین یک احتمال برای واریز یارانه نو در هفته آینده است.

خطا در محاسبات دولت

اما به نظر نمی رسد دولت یارانه نو را در روزهای پایانی دی ماه واریز کند، چرا که از یک سو از ابتدا به این موضوع اشاره کرده که افرادی یارانه نو را دریافت می کنند که پیش از این یارانه معیشتی دریافت می کردند.

از سوی دیگر نیز دولت قصد دارد از منابعی که با حذف دلار 4200 تومانی آزاد می شود یارانه پرداخت کند، پیش بینی دولت این بود که مجلس در دی ماه حذف دلار 4200 تومانی را تصویب می نماید اما مجلس تاکید کرده که برای موضوعی به این مهمی فوری تصمیم نمی گیرد.

بنابراین محاسبات دولت برای واریز یارانه درست از آب در نیامده و به احتمال زیاد واریز یارانه در روزهای به جای مانده از دی ماه انجام نشود.

طبق اعلام جزئیات یارانه نو از سوی دولت، مقرر شد به 60 میلیون نفری که یارانه معیشتی بنزین دریافت می کنند یارانه نو پرداخت شود، 30 میلیون نفر اول که شامل دهک های اول، دوم، سوم و چهارم می شود مبلغ 126 هزار تومان به ازای هر نفر دریافت می کنند و 30 میلیون نفر دیگر که شامل دهک های پنجم، ششم و هفتم می شود مبلغ 90 هزار تومان دریافت می کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2105

به "آخرین اخبار از واریزی یارانه نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از واریزی یارانه نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید