اتاق تهران عضو ناظر کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد شد

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد (آنسیترال)، یک کرسی خود را به اتاق تهران به عنوان عضو ناظر اختصاص داد.

اتاق تهران عضو ناظر کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران ، طبق اعلام کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد (آنسیترال)، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در آنسیترال صاحب کرسی شد. این کمیسیون به عنوان رکن اصلی سازمان ملل در زمینه قانونگذاری در حوزه تجارت و سرمایه گذاری بین المللی فعالیت دارد و مهمترین نهاد قانون گذار در این حوزه در سطح دنیا است.

آنسیترال با استقرار در دو مقر سازمان ملل متحد به فعالیت هایی از جمله قانونگذاری، آنالیز و تدوین قواعد و کنوانسیون های حقوقی حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی و ... می پردازد و اعضای آن متشکل از دولت­ های عضو و سازمان­ های ناظر است.

اتاق بازرگانی تهران در اواسط سال 2019 میلادی به دعوت وزارت امور خارجه، در جلسات اولیه آنالیز اسناد حقوقی و پیشنهادی کارگروه سوم آنسیترال در باب حل وفصل اختلافات دولت سرمایه گذار، مشارکت کرد و در ادامه به واسطه ارائه نظرات تخصصی خود در موضوع مذکور، برای همراهی هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در جلسات این کارگروه در وین در کنار سایر نمایندگان اعزامی از وزارت امور مالی و دارایی و معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری به این جلسات اعزام شد. پس از آن نیز با شیوع پاندمی کرونا، در کلیه جلسات این کارگروه­ و نیز کارگروه دوم که به صورت مجازی برگزار گردید، حضوری فعال داشت.

اتاق تهران با عضویت در این کمیسیون، در کنار اتاق بازرگانی بین­ المللی (ICC)، اتاق وین و اتاق استکهلم از معدود اتاق­ هایی است که از طرف بخش غیردولتی کشور های دنیا صاحب کرسی مستقل می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2011

به "اتاق تهران عضو ناظر کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق تهران عضو ناظر کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید