آب به غیزانیه و مشرحات رسید

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به انتها عملیات اجرایی فاز اول طرح آبرسانی غیزانیه، از رسیدن آب به این منطقه اطلاع داد.

آب به غیزانیه و مشرحات رسید

صادق حقیقی پور در گفت وگو با تور هند ارزان، با اشاره به اجرای فاز اول طرح آبرسانی به غیزانیه اظهار کرد: مراحل آزمایش و شست وشوی خط انتقال آب به غیزانیه به اتمام رسیده و خوشبختانه از اواخر وقت دیشب، آب به ایستگاه تقویت فشار صفیره و مخزن این ایستگاه رسید.

وی با بیان اینکه پس از اتمام عملیات آزمایش و شست وشوی خط، آب به غیزانیه رسید، بیان کرد: با اجرای فاز اول آبرسانی به غیزانیه، از مجموع جمعیت 28 هزار نفری این منطقه، مشکل آب حدود 13 هزار نفر از ساکنان به صورت کامل و در حد استاندارد آب روستایی حل شده است.

حقیقی پور اضافه کرد: یکی از مسائلی که در گذشته وجود داشت این بود که زمان رسیدن آب به مخزن صفیره، با کار کردن پمپ های این ایستگاه فشار، افت سطح آب در مخزن رخ می داد و به ناچار پس از هر 10 ساعت کار، پمپ های ایستگاه خاموش می شد اما اکنون و با اجرای این خط انتقال آب جدید، مخزن سرریز می گردد و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

وی توضیح داد: سیستم کاری ایستگاه تقویت فشار در صفیره به این شکل است که باید دو پمپ در حال کار و یک پمپ نیز در حالت آماده به کار باشد و در صورت احتیاج فعال گردد. اکنون که خط جدید صفیره به نزهه هنوز اجرایی نشده است، یک پمپ به صورت 24 ساعته فعال است و در ساعت پیک نیز پمپ دوم وارد مدار می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان ادامه داد: زمانی که خط دوم آب رسانی به غیزانیه از صفیره به نزهه اجرایی گردد، دو پمپ به صورت 24 ساعته در ایستگاه تقویت فشار صفیره کار خواهند کرد تا آبرسانی به این مناطق به صورت مطلوب انجام گردد.

وی در مورد فاز دوم آبرسانی به غیزانیه گفت: فاز دوم این طرح شروع شده است؛ پیش از این 8 کیلومتر از خط آن اجرایی شده بود و اکنون نیز کار 7 کیلومتر دیگر در حال اجرا است. تفاهم نامه ای نیز با قرارگاه خاتم به امضا رسیده است که لوله گذاری این فاز را اجرایی نمایند تا هرچه سریعتر شاهد اتمام عملیات اجرایی فاز دوم طرح باشیم.

حقیقی پور در مورد آبرسانی به مشرحات نیز بیان کرد: اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب به طول 43 کیلومتر و اتصال به تصفیه خانه یادگار امام(ره) به منظور آبرسانی به مشرحات غیزانیه صورت گرفته و به اتمام رسیده است. این خط نیز شست وشو و آزمایش شده و آب نیز در آن رهاسازی شده است تا به منطقه برسد.

وی گفت: اجرای این خط نیز به حدود هشت روستای منطقه و 5 هزار نفر آبرسانی می نماید.

به گزارش تور هند ارزان، بخش غیزانیه در شرق اهواز که محل استقرار بیش از 600 حلقه چاه نفت است، از سال های گذشته با مسائل بی آبی روبه رو است.

پس از شیوع ویروس کرونا و اعلام شرایط قرمز بیماری در خوزستان، بی آبی برای مردم غیزانیه مسائل بیشتری ایجاد کرد. در نهایت اوایل خردادماه، اهالی این منطقه با مسدود کردن جاده اهواز- رامهرمز- امیدیه که از این منطقه می گذرد، به شرایط آب اعتراض کردند. پس از آن بود که استاندار خوزستان در بازدیدی از منطقه، قول داد به زودی با حل مسائل زیرساختی، آب به غیزانیه برسد و عملیات طرح آبرسانی شروع شد. اکنون یک هفته پیش از اتمام مدت زمان اعلام شده، آب به غیزانیه رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1157

به "آب به غیزانیه و مشرحات رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب به غیزانیه و مشرحات رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید