فولاد مبارکه راستا پیشرفت را در سال سخت مالی طی نموده است

به گزارش تور هند ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین دو رسالت مهم نمایندگان مجلس است و قانون به نمایندگان اختیار داده تا در راستای ایفای وظایف خود به مسئولان اجرایی، تذکر، تحقیق و تفحص، سوال یا استیضاح نماید. مجلس طبق قانون، حق تحقیق و تفحص را داشته و مجموعه فولاد مبارکه و هر مجموعه دیگری هم استثنا نیست.

فولاد مبارکه راستا پیشرفت را در سال سخت مالی طی نموده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از ایلنا، با توجه به صندلی مهم مجلس و نقش ذاتی و کلیدی این قوه در قانون گذاری کشور درخواست چنین اقدامی هم بلامانع بوده و از جهتی پیگیری مسئولین برای رانت زدایی جای تقدیر دارد. اما نکته قابل تامل، فرایند تصویب تحقیق و تفحص، اظهارات و انتشار توییت های یکی از کنندگان استان اصفهان است.

انتقادی که به این موضوع وارد است، مربوط به نحوه رسانه ای کردن این اقدام است. اینگونه بیانات و انتشار ادعاهای بی اساس برای تفحص در عملکرد یک شرکت توسط کنندگان، آب به آسیاب دشمن ریختن است؛ چراکه اقدامات بدون تفکر و عاقبت سنجی، معاندین نظام را راضی نموده و در نهایت سبب تضعیف شاکله نظام می گردد.

بعضی شنیده ها حاکی از آن است که طرح این ادعاهای بی اساس، مقاصد سیاسی به همراه دارد. حال اگر این ادعاهای بی اساس، تمرکز این جبهه اقتصادی را به هم بزند، بجز اینکه دود آن به چشم مردم می رود چه سودی خواهد داشت؟ آیا باز پای دلالان واردکننده و عصبانیت آنها از فراوریملی درمیان است؟ آیا باز هم دلالان از این آب گل آلود بهره خواهند برد؟

چرا کنندگانی که ادعای فساد اقتصادی و یا هرگونه تخلف در فولاد مبارکه را دارند، مدارک خود را به مراجع قضایی ارئه و درخواست پاسخ نمی کنند؟ شرکت فولاد مبارکه به دلیل اینکه در بورس کالا حضور دارد؛ تمام صورت های اقتصادی آن شفاف بوده و تمامی اطلاعات اقتصادی آن در کدال بورس افشا می گردد. از سوی دیگر، سازمان حسابرسی مسئول رسیدگی به حساب های این شرکت است و تمام اطلاعات حسابداری که در شرکت فولاد مبارکه ثبت می گردد به سهامداران اعلام می نماید.در این بین اگر ادعایی هم از هر سویی مطرح می گردد ضروری است مدعیان نسبت به ارائه مدارک خود به مراکز قضایی اقدام کنند.

باید یادآور شد سال هاست که شرکت فولاد مبارکه با تحریم دست و پنجه نرم می نماید؛ آمریکا با تحریم های خود فولاد مبارکه را به عنوان غول عظیم اقتصادی ایران مورد هدف قرار داده است، تحریمی که باعث شد این شرکت تعداد بسیاری قطعات مورد احتیاج را توسط مهندسان ایرانی بومی سازی کند و صرفه جویی میلیاردی را به ارمغان بیاورد.

در سال 98 با تحریم دوباره شرکت فولاد مبارکه، منتظر سالی سخت برای این شرکت در سال 99 بودیم، سالی که با بیماری کرونا شروع شد و اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داد؛ اما در بین موجی از اخبار منفی اقتصادی، شرکت فولاد مبارکه نه تنها از فراوری باز نایستاد؛ بلکه هر روز توانستند رکوردها و افتخارات متعدد ملی و بین المللی را به ارمغان بیاورند.

قطعا طرح این موضعات از سوی کنندگانی که وکیل مردم هستند آن هم در سال جهش فراوری، خوراکی برای شبکه معاند خواهد بود. شبکه های بی ارزش و بنگاه های دروغ پراکنی از اینگونه خبرها برای خود خوراک رسانه ای تهیه می کنند و عملا با ایجاد شیطنت های رسانه ای باعث فلج شدن چرخه اقتصاد خواهند شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1519

به "فولاد مبارکه راستا پیشرفت را در سال سخت مالی طی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فولاد مبارکه راستا پیشرفت را در سال سخت مالی طی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید