6 ایده جالب برای طراحی بالکن ، بالکن کوچک خود را با هزینه کم رویایی کنید

به گزارش تور هند ارزان، ایده هایی را برای طراحی بالکن در این مطلب می خوانید که به کمک آن ها می توانید این فضا را به مکانی مجذوب کننده و دنج از خانه تان تبدیل کنید. تمامی این ایده ها یک وجه مشترک دارند: اثبات می کنند اندازه همه چیز نیست!

6 ایده جالب برای طراحی بالکن ، بالکن کوچک خود را با هزینه کم رویایی کنید

به گزارش خبرنگاران، نمی توان لذت تماشای آسمان و پرندگان یا کتاب خواندن در فضای بالکن را در کنار یک فنجان قهوه در آغاز یا سرانجام روز انکار کرد. حتی اگر بالکن خانه شما کوچک باشد، روش های زیادی برای بهینه کردن فضای آن وجود دارد.

در این مطلب ایده هایی را برای طراحی بالکن می خوانید که به کمک آن ها می توانید فضای بالکن تان را مجذوب کننده و دنج کنید. تمامی این ایده ها یک وجه مشترک دارند: اثبات می کنند مقدار همه چیز نیست!

1. مخفی کردن نرده های بالکن با گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه برای پنهان کردن نرده های بالکن در عین حال که حس اتصال با طبیعت را برقرار می کند دید شما را هم مسدود نمی کند.

2. استفاده از میز و صندلی های قدیمی

اگر طرفدار اشیاء قدیمی و دست دوم هستید، می توانید برای بالکن از آن ها استفاده کنید تا هم از زیبایی آن ها لذت ببرید و هم مجبور نباشید برای حفاظت از آن ها بیش از حد محتاط باشید.

3. استفاده از گلدان های آویز و مجسمه های دیواری

گلدان های آویز، چراغ های ریسه ای و مجسمه های دیواری بالکن را به مکانی ایده آل و زیبا برای لم دادن و چرت زدن تبدیل می کنند.

4. استفاده از قالیچه یا موکت

برای گرم کردن فضای بالکن از قالیچه یا موکت استفاده کنید و اگر برای آویزان کردن چراغ های ریسه ای جایی به فکر تان نمی رسد، مانند تصویر بالا، آن ها را به دور نرده های بالکن بپیچید.

5. استفاده از کلکسیونی از گیاهان

شاید برای باغ بام (Roof Garden) فضای کافی نداشته باشید، اما می توانید از فضای بالکن برای گرد هم آوردن مجموعه ای از گیاهان مورد علاقه تان استفاده کنید.

6. گیاهان کم توقع و مقاوم را انتخاب کنید

گیاهانی را برای بالکن انتخاب کنید که به مراقبت کمی نیاز دارند، مثلاً کاکتوس! طراح بالکنی که تصویر می بینید با وجود کوچک بودن فضای بالکن، با انتخاب گلدان های سبک روستیک (به سبک معماری روستایی) و گیاهان بلندقامت نه تنها از فضای عمودی نهایت استفاده را کرده است بلکه به آن شخصیت و رنگ هم داده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2292

به "6 ایده جالب برای طراحی بالکن ، بالکن کوچک خود را با هزینه کم رویایی کنید" امتیاز دهید

1 کاربر به "6 ایده جالب برای طراحی بالکن ، بالکن کوچک خود را با هزینه کم رویایی کنید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ایده جالب برای طراحی بالکن ، بالکن کوچک خود را با هزینه کم رویایی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید