3 مدل طرز تهیه دسر ماست و شکلات شیک و مجلسی

به گزارش تور هند ارزان، درست کردن دسر با شکلات و ماست، هم کار راحتی است و هم می توانید دسرهای متنوع و خوشمزه ای به صورت یخچالی یا در فر تهیه کنید. این دسرها هم برای عصرانه و میان وعده مناسب هستند و هم گزینه جذابی برای مهمان ها و دورهمی های خانوادگی به عنوان یک به حساب می آیند. در این مقاله از در طرز تهیه دسر ماست و شکلات به چند روش را به شما آموزش خواهیم داد.

3 مدل طرز تهیه دسر ماست و شکلات شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر ماست و شکلات (روش اول)

زمان آماده سازی مواد: 5 دقیقه

زمان آماده سازی دسر ماست و شکلات: 5 دقیقه

مواد لازم برای تهیه دسر ماست شکلاتی

ماست کم چرب: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

موز: 1 عدد

توت فرنگی: 2 تا 3 عدد

شکلات تخته ای: 100 گرم

پودر کاکائو: 1 قاشق غذاخوری

گردو و بادام خرد شده: هر کدام 1 قاشق غذاخوری

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شکلات

دسر ماست و شکلات یک دسر مناسب برای افراد مبتلا به است. این دسر احتیاج به ماندن در یخچال ندارد و بلافاصله بعد از آماده شدن، قابل سرو است. برای مشاهده مراحل تهیه، دستورالعمل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: میوه ها را آماده کنید

در ابتدا، موز را پوست بگیرید و به صورت حلقه حلقه، برش بزنید. توت فرنگی ها را هم بشویید و به صورت باریک از طول، برش بزنید. میوه ها را کنار بگذارید. برای خرید انواع می توانید از فروشگاه های به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی، اقدام کنید.

مرحله دوم: ماست و پودر کاکائو را مخلوط کنید

در یک کاسه، ماست و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید و با قاشق بزنید تا پودر کاکائو، داخل ماست کاملا حل گردد. شکلات تخته ای را هم خرد یا تکه تکه کنید و کنار بگذارید. در صورت تمایل انواع ، و را می توانید از فروشگاه های به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی، بخرید.

مرحله سوم: دسر ماست و شکلات را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه دسر با ماست و شکلات، مخلوط ماست و پودر کاکائو را در لیوان سرو بریزید و روی آن را موزهای حلقه شده بگذارید. سپس پودر گردو و بادام را روی آنها بپاشید. می توانید به صورت لایه لایه، مواد را در لیوان بریزید. در آخر، توت فرنگی ها را روی لیوان بگذارید و نوشیدنی خود را میل کنید.

در صورت تمایل برای تهیه انواع از جمله و به وسیله فروشگاه های زنجیره ای به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری اقدام کنید.

طرز تهیه دسر معجون ماست شکلاتی (روش دوم)

مدت زمان آماده سازی مواد: 5 دقیقه

مدت زمان آماده سازی دسر معجون ماست و شکلات: 20 دقیقه

مواد لازم برای تهیه دسر

شکلات تخته ای شیری یا تلخ: 200 گرم

ماست ساده یونانی: 1 و 3/4 لیوان دسته دار فرانسوی

عصاره وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

نمک: نوک قاشق چای خوری

ماست همزده ساده: 1/4 لیوان دسته دار فرانسوی

عسل: 2 قاشق غذاخوری

کره بادام زمینی: 3 قاشق غذاخوری

بادام زمینی بو داده و خرد شده: 2 قاشق غذاخوری

شکلات چیپسی: به مقدار دلخواه (برای تزیین)

مراحل طرز تهیه دسر ماست و شکلات با انواع مغزها

این دسر با ماست و شکلات، یکی از برترین و مقوی ترین دسرهایی است که می توانید هم برای عصرانه و هم برای میان وعده بهره ببرید. دسر به خاطر استفاده از انواع مغزها و عسل، حتی می تواند تا مدت ها شما را سیر نگه دارد. برای مراحل تهیه دسر ماست و شکلات، روش زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: شکلات را آب کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر ماست و شکلات، شکلات شیری یا کاکائویی را در یک ظرف مناسب بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا به نرم و کاملا ذوب گردد. می توانید ظرف را روی سطح آب در حال جوشیدن هم قرار دهید. تا وقتی که همه تکه های شکلات، ذوب نشده، ظرف را از روی حرارت برندارید.

مرحله دوم: ماست یونانی را اضافه کنید

بعد از اینکه شکلات ذوب شد، هم زمان که ظرف روی حرارت غیر مستقیم است، ماست یونانی را اضافه کنید و این مایه را کاملا هم بزنید تا یکدست گردد. سپس نمک و عصاره وانیل را به همراه عسل به مواد اضافه کنید. همه مواد را که مخلوط کردید، ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید. ، ، و را می توانید از فروشگاه های به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی، بخرید.

مرحله سوم: ماست ساده را آماده کنید

در یک کاسه جدا، ماست همزده ساده را با کره بادام زمینی مخلوط کنید تا کاملا با هم ترکیب شوند. سپس آن را به مایه ماست یونانی و شکلات اضافه کنید و هم بزنید. روی ظرف را بپوشانید و به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شوند. و را می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی بخرید.

مرحله چهارم: دسر ماست و شکلات را سرو کنید

در آخرین مرحله، وقتی دسر ماست و شکلات سرد شد و کمی خودش را گرفت، آن را از یخچال بیرون بیاورید و روی دسر را با شکلات چیپسی و بادام زمینی خرد شده، تزیین و سرو کنید. می توانید از میوه های مختلف هم برای تزیین دسر بهره ببرید.

طرز تهیه دسر تیرامیسو با ماست و شکلات (روش سوم)

زمان آماده سازی مواد: 30 دقیقه

زمان آماده سازی دسر تیرامیسو با ماست: 2 ساعت

مواد لازم برای تهیه دسر

خامه: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

دنت شکلاتی: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

پنیر خامه ای: 200 گرم

ماست: 1/4 لیوان دسته دار فرانسوی

پودر قند: 1/3 لیوان دسته دار فرانسوی

آب: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

پودر قهوه: 4 قاشق سوپ خوری

اسانس بادام: 1 قاشق چای خوری

بیسکویت لیدی فینگر: به مقدار لازم

خامه فرم گرفته: به مقدار دلخواه (برای تاپینگ)

پودر کاکائو: به مقدار دلخواه (برای تزیین)

مراحل طرز تهیه دسر تیرامیسو شکلاتی با ماست

یکی از دسرهای محبوب و خوشمزه است که خودتان به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید. تیرامیسو را می توانید با ماست و شکلات هم تهیه کنید و احتیاجی به فر و زمان زیاد برای آماده کردن ندارد. در ادامه جزییات روش تهیه این دسر را بخوانید.

مرحله اول: مواد دسر را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر تیرامیسو شکلاتی با ماست، 200 گرم خامه را در یک ظرف بریزید و با همزن به قدری بزنید که کاملا پف کند و فرم بگیرد. را کنار بگذارید. در یک ظرف دیگر پنیر خامه ای و ماست را با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

مرحله دوم: دنت و پودر قند را اضافه کنید

در این مرحله، دنت و پودر قند را به ماست و پنیر اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید. بعد از یکدست شدن، خامه فرم گرفته را هم اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. برای خرید ، و می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به روش تلفنی، حضوری و اینترنتی اقدام کنید.

مرحله سوم: قهوه را دم کنید

در یک قهوه جوش، پودر قهوه و اسانس بادام را بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید. قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید تا قهوه دم بکشد. در این فاصله یک قالب را آماده کنید. قهوه که جوشید، آن را از روی حرارت بردارید. برای خرید می توانید از فروشگاه های به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی، اقدام کنید.

مرحله چهارم: تیرامیسو را آماده کنید

در این مرحله از طرز تهیه دسر ماست و شکلات، بیسکویت های لیدی فینگر را در قهوه دم کشیده فرو ببرید و بیرون بیاورید. سپس داخل قالب، به ترتیب بچینید. یک لایه بیسکویت را که آماده کردید، مقداری از لایه پنیر، ماست و خامه را روی بیسکویت ها بمالید. دوباره روی آن را بیسکویت بگذارید. همه لایه ها را تکرار کنید تا تمام شوند. قالب را به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید.

در صورت تمایل برای خرید و می توانید از فروشگاه های به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی، اقدام کنید.

مرحله پنجم: دسر تیرامیسو با ماست را سرو کنید

بعد از دو ساعت که تیرامیسو ها خودشان را گرفتند، قالب را بیرون بیاورید و تیرامیسو را از قالب خارج کنید. سپس روی آن را با خامه فرم گرفته و پودر کاکائو، تزیین و سرو کنید.

سوالات متداول

دسر با شکلات و ماست چی درست کنم؟

برای دسر با شکلات و ماست هم می توانید مانند روش اول، نوشیدنی درست کنید، هم معجون و هم تیرامیسو با ماست و شکلات را می توانید تهیه کنید.

از چه ماستی برای تهیه دسر با ماست و شکلات استفاده کنیم؟

از انواع ماست ها مثل ماست خامه ای، ماست چکیده، ماست ساده، ماست یونانی و حتی ماست میوه ای می توانید برای درست کردن دسر، بهره ببرید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2341

به "3 مدل طرز تهیه دسر ماست و شکلات شیک و مجلسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 مدل طرز تهیه دسر ماست و شکلات شیک و مجلسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید