10 نشانه پیری که سنتان را قبل از چین و چروک ها نشان می دهد

به گزارش تور هند ارزان، وقتی اسم پیری میاد ناخوداگاه یاد چین و چروک ها میفتیم و برای مبارزه با چین و چروک ها به روش های متفاوتی متوسل میشیم. به غیر از چین و چروک نشانه های دیگری هم وجود دارن که بیانگر فرایند پیری هستن اما اون ها رو نادیده می گیریم. نشانه هایی که قبل از چروک شدن گوشه چشم به ما هشدار میدن به سلامت جسممون برسیم تا فرایند پیری رو به تعویق بندازیم.

10 نشانه پیری که سنتان را قبل از چین و چروک ها نشان می دهد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

زمان واکنش آهسته

زمان واکنش انسان ها با بالا رفتن سن آهسته تر می گردد. وقتی جوان هستید به هر اتفاقی سریع واکنش نشان می دهید اما با بالا رفتن سن واکنش ها آهسته تر می گردد و میزان شکستن فنجان و یا تصادف بیشتر می گردد. برای این که بفهمید علت این واکنش آهسته خستگی نیست تست زیر را امتحان کنید:

یک عدد خط کش 15 سانتیمتری را بردارید.

کف دست را باز بگذارید و از شخصی بخواهید که خط کش را رها کند و شما سعی کنید خط کش را سریع بگیرید.

3 مرتبه این کار را تکرار کنید و هر بار شماره ای که خط کش را گرفته اید یادداشت کنید. و در نهایت نتیجه را ارزیابی کنید.

عدد 10: بین 20 تا 30 سال

عدد 15: بین 40 تا 50 سال

اگر عدد روی خط کش کمتر از این ها باشد یعنی سرعت فرایند پیری بدن بالاست.

زخم ها و جراحت ها دیرتر خوب می شوند

یکی از نشانه های پیری زودرس این است که زخم های روی بدن دیرتر از گذشته التیام می یابند. پوست انسان خاصیت بازسازی دارد اما اگر این قدرت بازسازی کم گردد یعنی بدن آنطور که باید درست کار نمی کند.

کاهش توانایی بلند کردن وزن سنگین

اگر احساس کردید که دیگر نمی توانید مثل گذشته وزن سنگین را بلند کنید زیاد تعجب نکنید چون این نشانه بالا رفتن سن تان است. بافت های عضلانی با بالا رفتن سن تراکم خود را از دست می دهند و روی تحمل و قدرت تاثیر منفی می گذارند.

ضعف بینایی

همه می دانیم که با بالا رفتن سن دید چشم ها ضعیف می گردد. خیلی ها بعد از 40 سالگی پیرچشمی می گیرند و برخی ها هم دچار ضعف نزدیک بینی می شوند. برای تست بینایی نزد چشم پزشک بروید

اضافه وزن

اگر احساس می کنید دیگر در شلوار جین مورد علاقه تان جا نمی شوید این یک نشانه پیری است. اضافه وزن در قسمت میانی بدن یکی از نشانه های پیری است. با ورزش و برنامه غذایی مناسب به حالت اولیه بازخواهید گشت.

اختلالات تعادل

با بالا رفتن سن تعادل فیزیکی بدن نیز تضعیف می گردد. به عنوان مثال یک فرد 80 ساله نمی تواند روی یک پا با یک چشم بسته بایستد. یکی از تست هایی که می توانید برای ارزیابی سلامت جسمی و سرعت فریاند پیری انجام دهید به توضیح زیر است:

روی زمین در حالی که پاها را کنار هم قرار داده اید بایستید و چشم ها را ببندید.

اگر راست دست هستید پای چپ و اگر چپ دست هستید پای راست را بلند کنید و زانو را خم کنید.

با استفاده از تایمر ببینید چقدر می توانید در این حالت بمانید تا زمانی که تعادل تان را از دست بدهید.

یک فرد 30 ساله که هیچ مشکل جسمی ندارد می تواند 20 ثانیه یا بیشتر در این حالت بماند. در حالی که یک فرد مسن حتی 10 ثانیه هم نمی تواند روی یک پا بایستد. س

صاف شدن پیشانی

یکی از نشانه های پیری صاف شدن پیشانی است و علت آن آتروفی بافت چربی است.

لذت نبردن از زندگی

اگر احساس می کنید دیگر مثل گذشته از سرگرمی ها لذت نمی برید این نشانه افسردگی و یا پیری زودرس است. برای بیرون رفتن با دوستان یا رفتن به سینما و هر سرگرمی دیگری که قبلا دوست داشتید بهانه نیاورید. حواستان به خودتان باشد شاید با غصه خوردن زندگی کوتاه نگردد اما بدون شک در کیفیت زندگی تاثیر منفی می گذارد.

منبع: بدونیم
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 480

به "10 نشانه پیری که سنتان را قبل از چین و چروک ها نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نشانه پیری که سنتان را قبل از چین و چروک ها نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید