از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید

به گزارش تور هند ارزان، وقتی به یک کشور خارجی سفر می کنید، طبیعی است که قبل از رفتن، شناختی از فرهنگ های بومی، آداب و رسوم و قوانین آن به دست آورید. هیچ کشوری دقیقا مثل وطن نیست و به عنوان یک گردشکر مسئولیت شناخت این تفاوت ها را بر عهده دارید.

از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

در بین کشورهای آسیایی، سنگاپور بیشتر از بقیه جنبه های تجاری و بین المللی دارد. ممکن است این طور به نظر بیاید که وفق پیدا کردن با فرهنگ این کشور کار ساده ای نیست. با این حال قوانین و تابوهایی وجود دارد که باید نسبت به آن ها مطلعی حاصل کنید تا با مسائل حقوقی روبرو نشوید. تأثیرات فرهنگ های چینی، مالایی و هندی بر پیچیدگی فرهنگ سنگاپور افزوده است. البته این به آن معنا نیست که سنگاپور یک کشور سخت گیر و کسل نماینده است. حتی می توان گفت تنوع فرهنگی در این کشور چشم اندازی رنگی با جاذبه های گوناگون ایجاد نموده است. تنها چند نکته باید و نباید وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید تجربه دلچسبی از سفر به سنگاپور داشته باشید. در ادامه به 15 کاری که نباید در سنگاپور انجام دهید، اشاره خواهیم داشت:

1. آدامس نجوید، مگر این که نسخه پزشک به همراه داشته باشید

اکثر مردم سنگاپور در رابطه با نظافت شهری بسیار سخت گیر هستند. جویدن آدامس در سنگاپور منع قانونی دارد و واردات آن هم به این کشور ممنوع اعلام شده است. طبیعتا وقتی آدامس فروخته نگردد، شما هم نمی توانید بخرید و در نتیجه هیچ گاه این امکان را نخواهید داشت که آدامس خود را پس از خاتمه جویدن به بیرون تف کنید. در صورتی که در چمدان خود سهوا آدامس داشته باشید، مشکل خاصی برای شما ایجاد نخواهد شد، اما اگر در خیابان آدامس بجوید و آن را به بیرون پرتاپ کنید باید 500 دلار جریمه بپردازید. در سال 2004 قانونی تصویب شد تا بیمارانی که نیاز به آدامس دارند، از قانون منع جویدن آدامس مستثنی شوند، مشروط بر آن که از پزشک یا دندانپزشک خود چنین نسخه ای را دریافت نمایند. پس قانون منع جویدن آدامس را در سنگاپور را جدی بگیرید و برای رهایی از بوی سیر دهان به نعناع پناه ببرید.

2. کشیدن سیفون توالت را نباید فراموش کنید

این هم یکی از نبایدهای سنگاپور است. پس از خاتمه کار در یک توالت عمومی، وظیفه مدنی شما ایجاب می نماید سیفون را بکشید. البته این قانون بهداشتی در همه جا وجود دارد، اما در سنگاپور قوانین فوق العاده شدیدی در این باره وجود دارد. در صورت انجام ندادن این کار، فرد خاطی 150 دلار جریمه خواهد شد. شاید این قانون هم به نظر شما بیش از حد سخت گیرانه به نظر برسد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که همواره یک توالت تمیز برای شما فراهم است.

3. هیچ وقت بدون لباس نباشید

برهنگی مسئله ای است که به هیچ عنوان در سنگاپور پذیرفتنی نیست، حتی برهنه بودن در محیط شخصی خانه هم جزو مصادیق غیراخلاقی محسوب می گردد. این قانون از سال 1996 تصویب شد و در صورت تخطی از آن 2000 دلار جریمه نقدی یا سه ماه زندان به همراه دارد. تماشای فیلم غیراخلاقی یا خواندن مجلات مبتذل در انظار عمومی هم با منع قانونی همراه است.

4. آشغالی به بیرون نیندازید

بیرون انداختن هر گونه زباله ای (حتی تف دهان) مانند جویدن آدامس ممنوعیت قانونی دارد و در صورت نقض قانون 1000 دلار جریمه خواهید شد. یکی دیگر از مجازات های این کار این است که فرد مقصر مجبور به فعالیت در بخش خدمات اجتماعی در امور مربوط به زباله گردد. از این رو سعی کنید که زباله خود را فقط در سطل های مخصوص زباله بیندازید.

5. پاهای خود را به نمایش نگذارید

این موضوع چیزی مهم تر از یک توصیه معمولی است. بسیاری از مردم آسیا نمایش پا را عملی ناپسند و وقیحانه می دانند. در صورت نپوشاندن پای خود شانسی برای پیدا کردن یک دوست یا هم صحبت نخواهید داشت.

6. درباره مذهب و سیاست بحث نکنید

دین یک موضوع حساس در سنگاپور است. وارد شدن به این موضوع حساس می تواند توهین آمیز تلقی گردد. به طور کلی، جامعه سنگاپور در سطح بالایی از تحمل مذهبی قرار گرفته است ضمن این که نوعی هماهنگی نژادی در این کشور برقرار است. 76درصد مردم سنگاپور دارای نژاد چینی، 15درصد مالایی و 6 درصد هندو هستند و بدون هیچ تنشی در کنار هم زندگی می نمایند. از این رو بهتر است از عصبانیت و بالا بردن صدا خودداری کنید و به هیچ عنوان وارد بحث های سیاسی و مذهبی نشوید. البته مکالمات مودبانه و محترمانه هیچ ایرادی ندارد، اما باز هم تا حد امکان پیرامون مسائل دیگر به تبادل نظر بپردازید.

7. سوار تاکسی نشوید

بیشتر بدانید:

این نباید ربطی به قانون و اخلاق ندارد. تاکسی نگیرید چون لزومی ندارد! سیستم حمل و نقل مترو در سنگاپور امکان رفت و آمد در همه نقاط را برای عموم فراهم ساخته است. ضمن این که اتوبوسرانی این کشور هم خدمات گسترده ای ارائه نموده است و می توانید یک سفر داخل شهری راحت در اتوبوس های مجهز را تجربه کنید.

8. در وسایل نقلیه عمومی، تنقلات نخورید

چنانچه قصد جابه جایی با وسایل نقلیه عمومی را دارید، نباید تنقلات بخورید. در حالی که در سیستم حمل و نقل خیلی از کشورها چنین منعی وجود ندارد، اما سنگاپور به صورت رسمی هر نوع خوردن و نوشیدنی را در سیستم حمل و نقل خود ممنوع اعلام نموده است. به طوری که این قانون شکنی می تواند با 500 دلار جریمه همراه باشد. در سال 2009، خانمی به علت این که در قطار آب نبات در دهانش گذاشته بود، 30 دلار جریمه شد. اکثر مردم چنین احتمالی را بعید فرض می نمایند، اما به هر حال بهتر است آن را در فهرست نبایدهای خود قرار دهید. از این رو حتی اگر قصد خوردن خوراکی را هم نداشته باشید، با آن داخل قطار نشوید.

9. به وای فای بدون رمز متصل نشوید

وقتی در سنگاپور هستید، بهتر است که جستجوی اتوماتیک وای فای خود را در حالت غیرفعال نگه دارید، چرا که وصل شدن به اینترنت توسط وای فای دیگران جرم سنگینی محسوب شده و تبعات قانونی دارد. پس فقط با رمز عبور از وای فای بهره ببرید.

10. انعام ندهید

کشورهای مختلف، روش های مختلفی در پرداخت انعام به کارگران دارند. در سنگاپور، پرداخت انعام رفتار مرسومی نیست و نیازی ندارد که در کنار صورت حساب مبلغی را برای کارگر قرار دهید. در برخی مواقع انعام کارگران در صورتحساب لحاظ می گردد. در غیر این صورت باز هم نیازی به پرداخت انعام از سوی شما نیست.

11. بدون آنالیز هدیه نخرید

احتمالا فکر نمی کردید که هدیه دادن هم با آداب اجتماعی خاصی همراه باشد. با این حال چنانچه بخواهید برای دوست سنگاپوری خود هدیه ای تهیه کنید، قبل از آن ضروری است که به تحقیق و پرس و جو بپردازید. اولین نکته آن است که بسته بندی هدیه شما سفید نباشد، چرا که نشانه عزاداری محسوب می گردد. هدایایی مثل ساعت، دستمال و گل در مراسم عزاداری چینی ها مرسوم است. هدیه را با دست چپ خود ندهید و دو دستی آن را تقدیم کنید. هدایا معمولا زمان خداحافظی داده می شوند و مرسوم نیست که کادو را در مقابل شخص هدیه دهنده باز نمایند. علاوه بر این ها، سنگاپوری ها در بار اول و دوم هدیه را قبول نمی نمایند و ضروری است که سه بار به آن ها تعارف کنید! فکرش را می کردید که یک هدیه دادن ساده این قدر پیچیده باشد؟

12. در مکان های عمومی سیگار نکشید

در کشوری که آدامس جویدن را در مکان های عمومی ممنوع اعلام نموده است، طبیعی است که سیگار کشیدن هم ممنوع باشد. البته این قانون در برخی کشورها هم وجود دارد و نمی توان آن را سخت گیرانه تلقی کرد. در سنگاپور برای سیگار کشیدن مکان های خاصی قرار داده شده است که تنها در آنجا مجاز به کشیدن سیگار هستید. با این حال قبل از سیگار کشیدن از مجاز بودن مکان مطمئن شوید، اگر نه ممکن است به پرداخت 200 دلار جریمه محکوم شوید. مطمئنا نیازی به گفتن این نیست که ته سیگار خود را روی زمین نیاندازید.

13. روی دیوار نقاشی نکشید

نقاشی با رنگ اسپری روی دیوار یا نوشتن یادگاری روی نیمکت پارک می تواند تبعات قانونی به همراه داشته باشد. هر چند سنگاپور یک کشور دنیا اول و مدرن محسوب می گردد، اما برای جرایمی مثل خرابکاری، سرقت و از بین بردن اموال عمومی مجازات های بدنی معین نموده است! سال 2010 بود که یک تبعه سوئیس با یک اسپری نقاشی در قطار این کشور دستگیر و محکوم به 5 ماه زندان و سه ضربه عصا شد! از این رو ذوق هنری خود را برای مدتی فراموش نموده و از هر نقاشی گونه بر دیوارهای این کشور خودداری کنید.

14. حتی قبل از ورود به این کشور مواد مخدر مصرف نکنید

می دانیم که همه کشورها نسبت به مواد مخدر حساس هستند، اما سخت گیری کشورهای آسیایی در این مورد بیشتر است. به طوری که حتی اتباع خارجی در جرایمی مانند مواد مخدر محکوم به اعدام می شوند. چیزی که ممکن است ندانید، این است که مصرف مواد قبل از ورود به این کشور هم می تواند برای شما باعث دردسر گردد. شاید ناعادلانه به نظر برسد، اما سنگاپور در این قضایا سرسختی قاطعانه ای از خود نشان می دهد. با توجه به این که این کشور پایین ترین نرخ استفاده از مواد مخدر را دارد، انتظار نداریم که قوانین خود را نسبت به این مسئله خفیف تر کند.

15. با انگشت، اشاره نکنید

اشاره با انگشت در سنگاپور یک عمل بی ادبانه تلقی می گردد و گردشگران باید نسبت به این موضوع مطلع باشند. از این رو تا مدتی که در سنگاپور هستید، مواظب حرکت انگشت اشاره خود باشید.

منبع: کجارو / destinationtips.com
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 573

به "از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید