10 شهر مازندران در شرایط قرمز کرونایی

به گزارش تور هند ارزان، شرایط قرمز کرونایی در مازندران، روز به روز در حال تشدید است و پس از دو هفته ای که 5 شهر این استان، در شرایط قرمز به سر می بردند، حالا با اضافه شدن 5 شهر دیگر، این عدد، به 10 شهر رسیده است.

10 شهر مازندران در شرایط قرمز کرونایی

به گزراش خبرنگاران، بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، طبق آخرین بروز رسانی رنگ بندی کرونایی کشور در نقشه نرم افزار ماسک، هم اکنون در استان مازندران شهرستان های نکا، ساری، قائمشهر ، جویبار، سوادکوه، بابل، فریدونکنار، آمل تنکابن و رامسر در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته اند و مابقی شهرستان های استان در شرایط نارنجی هستند.

️سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی نیز با تایید این موضوع به این امر اشاره کرد که، رنگ بندی ها تصمیم گیری ستاد ملی است.

وی گفته که، با توجه به اینکه بسیاری از مناطق کشور شرایط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است از رنگ بندی آبی ایجاد شده است که مردم احساس نکنند در شرایط خوبی قرار دارند و براساس آن محدودیت هایی باقی می ماند.

موسوی با تاکید بر اینکه، محدودیت های تردد خودروها باید در مبادی خروجی استان های مبدا با جدیت اعمال شود به این نکته نیز اشاره کرد که، فقط یک عامل در شیوع کرونا تاثیر ندارد، لذا برای کنترل این بیماری هر چقدر بتوانیم کارهایی را انجام بدهیم که آسیب جدی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمتری به جامعه وارد شود بسیار خوب است ولی کار بسیار سختی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرده که، به جز مازندران همه مناطق کشور وارد پیک سوم شدند و ورود و خروج از پیک در بیشتر استان ها تقریبا سه ماه طول کشید، درحالی که مازندران 23 هفته است که وارد پیک نشده است و اگر استان وارد این موج نشود می توان گفت فرایند بسیار خوبی برای کنترل بیماری انجام شد.

موسوی همچنین به پرهیز از حضور در محیط های مشکوک به آلودگی کرونا تاکید و اظهار کرد که، دورهمی ها، تجمعات و وسایل نقلیه عمومی از مهم ترین عوامل ابتلای افراد به این بیماری است و براساس تحقیقات اجرا شده اگر فردی 15 دقیقه با فرد مبتلا در تماس باشد به این بیماری مبتلا می شود بنابراین باید به این مسئله توجه جدی شود.

به گزارش ایسنا، موسوی همچنین به این موضوع اشاره کرد که، در 24 ساعت گذشته تعداد 215 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی شرح داد: در همین مدت 198 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل فرایند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که، هم اکنون 1217 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد 243 نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر 218 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در 24 ساعت گذشته 32 بیمار جدید بستری و 28 بیمار هم ترخیص شدند، همچنین 35 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

در حال حاضر، 1435 بیمار مبتلا به کووید 19 و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1525

به "10 شهر مازندران در شرایط قرمز کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهر مازندران در شرایط قرمز کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید