گزارش عملکرد واحد حقوقی میراث فرهنگی زنجان در سه ماهه سال 99

به گزارش تور هند ارزان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از گزارش عملکرد واحد حقوقی در سه ماهه اول سال 99 در استان زنجان اطلاع داد.

گزارش عملکرد واحد حقوقی میراث فرهنگی زنجان در سه ماهه سال 99

به گزارش تور هند ارزان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند 16 تیرماه 99 گفت: در سه ماهه اول سال در واحد حقوقی اقدامات قابل توجهی انجام گرفته که 11 پرونده جرایم علیه آثار غیرمنقول، 10 پرونده جرایم علیه آثار منقول، هشت پرونده تجاوز به حریم، یک پرونده تخریب، پنج پرونده حفاری غیرمجاز، دو پرونده بازسازی و توسعه غیرمجاز، 10 پرونده استفاده غیرمجاز از فلزیاب، سه پرونده خرید و فروش غیرمجاز و یک پرونده نگهداری غیرمجاز، هفت پرونده مختومه، 9 پرونده در حال رسیدگی، و پنج پرونده دیگر را شامل می گردد.

ارجمند اظهار کرد: دست اندازی و دستبرد به حریم بعضی از آثار تاریخی و تمدنی مهم ترین مشکل پیش روی این میراث ارزشمند است.

او اعلام کرد: در استان فرهنگی و تاریخی زنجان آثار تاریخی بی بدیلی هستند که از پیشینیان خردمند و متعقل این دیار به جای مانده و ما نیز موظف هستیم از این میراث گران بها صیانت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: جلوگیری از دستبرد افراد سودجو به میراث تاریخی را مستلزم اتخاذ تدابیر حقوقی مناسب و برخوردهای جدی دانست.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1195

به "گزارش عملکرد واحد حقوقی میراث فرهنگی زنجان در سه ماهه سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش عملکرد واحد حقوقی میراث فرهنگی زنجان در سه ماهه سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید