گردشگری گل و گیاه از مهم ترین ظرفیت های مازندران

به گزارش تور هند ارزان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران گفت: مهم ترین ظرفیت مازندران با توجه به شرایط اقلیمی حاکم، گردشگری گل و گیاه است.

گردشگری گل و گیاه از مهم ترین ظرفیت های مازندران

مهران حسنی در گفت وگو با تور هند ارزان، با اشاره به این که توجه به ظرفیت ها و گونه های مختلف گردشگری در استان از مباحث مهم بوده است، اظهارکرد: یکی از مهم ترین محورهای گردشگری در مازندران با توجه به اقلیم و ظرفیت ها بحث گردشگری گل و گیاه است.

وی توضیح داد: سال گذشته در نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران در شورای گردشگری، مازندران به عنوان گردشگری گل و گیاه مطرح شد، لازمه اجرایی کردن و حمایت از این گردشگری کسانی بوده که در حوزه پرورش گل و گیاه هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران گفت: با تقویت برند گل و گیاه، همکاری سازمان کشاورزی و اتحادیه های گل و گیاه می توان به عنوان یک نشان در حوزه گردشگری مازندران روی آن کار کرد.

حسنی با اشاره به این که با حضور در نمایشگاه های مختلف، رویدادها که توسط میراث فرهنگی و سایر نهادها برگزار می گردد، می توان گل را با نماد زیباشناسی نشان داد، اظهار داشت: عرضه گل و گیاه به بازدیدنمایندگان و مخاطبان نمایشگاه ها باعث جلب توجه بیشتر به حوزه گردشگری گل و گیاه می گردد.

وی ادامه داد: سال جاری پیشنهاد گردیده تا در ستاد سفر نوروزی استان نمایشگاه های مختلف را برپا کنیم؛ به ویژه در ایام تعطیلات نوروز با توجه به وجود گردشگر می توان در مکان های مختلف نمایشگاه گل و گیاه را برپا و بازدید خوبی را همراه داشته باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران با تاکید بر این که بحث گردشگری کشاورزی و روستایی جدا از اوقات فراغتی که برای گردشگران به وجود می آید؛ از موارد مهم بوده که باید توجه خاصی به آن داشت، اضافه کرد: می توان در کنار اقتصاد کشاورزی یک مکمل درآمدی اقتصاد گردشگری برای روستاییان به وجود آورد.

حسنی خاطر نشان کرد: یک سوم جمعیت گردشگر ما در روستاها اقامت پیدا می نمایند؛ بنابراین می توان از این ظرفیت ها در روستاها به ویژه روستاهای هدف از گردشگری کشاورزی و گل و گیاه برای اقتصاد درآمدی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 47

به "گردشگری گل و گیاه از مهم ترین ظرفیت های مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری گل و گیاه از مهم ترین ظرفیت های مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید