پیش فروش ایکس باکس سری ایکس آغاز شد، فروش وان ایکس 747٪ رشد کرد!

به گزارش تور هند ارزان، همان گونه که مایکروسافت در گذشته وعده داده بود، بالاخره پیش فروش کنسول نسل بعدی ایکس باکس سری ایکس/اس به صورت رسمی آغاز شد اما در این میان اتفاق عجیبی پیش آمد که باعث رشد 747 درصدی فروش کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان ایکس در فروشگاه آمازون شد.

پیش فروش ایکس باکس سری ایکس آغاز شد، فروش وان ایکس 747٪ رشد کرد!

طبق آمار رسمی موجود در سایت آمازون، در روز شروع پیش فروش کنسول نسل نهمی مایکروسافت، نرخ فروش کنسول ایکس باکس وان ایکس با افزایش 747 درصدی نسبت به روز قبل روبرو شده است. در واقع، در روز قبل از پیش فروش، این کنسول نسل هشتمی در میان پرفروش ترین های بخش بازی های سایت آمازون رتبه 1685 را در اختیار داشته ولی پس از روز پیش فروش کنسول نسل بعدی مایکروسافت، رتبه این کنسول به 317 رسیده است.

مشخصا می توان حدس زد که چنین قضیه ای به خاطر این نبوده که طرفداران به صورت ناگهانی به خرید ایکس باکس وان ایکس علاقه پیدا کرده اند؛ بلکه شواهد به این گونه است که نام گذاری عجیب مایکروسافت برای کنسول های نسل بعدی خود باعث چنین اتفاقی شده است.

به احتمال زیاد، این رقم عظیم افزایش فروش به خاطر شباهت نام های دو کنسول ایکس باکس وان ایکس و کنسول ایکس باکس سری ایکس باشد. به نظر می رسد عده ای به صورت اشتباهی به جای خرید ایکس باکس سری ایکس که کنسول نسل بعدی مایکروسافت است، کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان ایکس را خریداری کرده باشند. البته در همان زمانِ معرفی کنسول های ایکس باکس سری ایکس/ سری اس عده ای به خاطر شباهت زیاد نام گذاری این کنسول ها به ایکس باکس وان اس (نسخه اسلیم ایکس باکس وان) و ایکس باکس وان ایکس (نسخه قدرتمندتر و میان نسلی ایکس باکس وان) از مایکروسافت انتقادهای بسیاری انجام دادند. عده ای از همان زمان حدس می زدند که چنین اشتباهاتی ممکن است کم وبیش پیش بیاید و ابهام زیادی را برای تفکیک این کنسول ها برای مخاطب عام به وجودآورد.

حتی جالب است بدانید که اوایل همین ماه که کنسول نسل بعدی ایکس باکس سری اس (نسخه ارزان تر و ضعیف تر کنسول نسل بعدی مایکروسافت) به صورت رسمی معرفی شد، نام دو کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان ایکس و وان اس هم در توییتر ترند شد. این ها هم نشانه های واضحی است که این نام گذاری می تواند برای مخاطب گیج کننده باشد و حتی گاهی او را به چنین اشتباهاتی بیندازد.

در گذشته هم چنین نام گذاری های عجیبی در صنعت سابقه داشته است. یکی از نمونه هایی که در این سال های اخیر به یاد داریم، کنسول Wii U است که نام آن شباهت زیادی به کنسول Wii داشت. هرچند Wii U به دلایل مختلف و متفاوتی نتوانست در بازارهای جهانی موفقیتی را کسب کند اما وجه اشتراک آن با نام کنسول های اخیر مایکروسافت در این است که نام گذاری Wii U هم افراد بسیاری را سردرگم و گیج کرده بود. اکنون مشاهده می کنیم که حداقل بخشی از این سناریو برای مایکروسافت هم پیش آمده و عده ای برای خرید کنسول در سایت آمازون، دو کنسول ایکس باکس وان ایکس (Xbox One X) و ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) را با هم اشتباه گرفته اند و به جای کنسول نسل بعدی، کنسول نسل فعلی مایکروسافت را که در حال حاضر هم در بازار موجود است، خریداری کرده اند.

نمی توانیم در حال حاضر به صورت قطعی اظهارنظر کنیم اما طبیعتا این احتمال وجود دارد که با گذر زمان و ورود به نسل بعدی، این ابهام ها رفته رفته کمتر شود و مخاطب عام هم با نام ایکس باکس سری ایکس و سری اس به عنوان دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت بیشتر ارتباط برقرار کنند. کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/ اس در تاریخ 20 آبان 1399 (10 نوامبر 2020) عرضه خواهد شد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1316

به "پیش فروش ایکس باکس سری ایکس آغاز شد، فروش وان ایکس 747٪ رشد کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش ایکس باکس سری ایکس آغاز شد، فروش وان ایکس 747٪ رشد کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید