ورود سامانه بارشی نو به کشور از فردا ، تهران از امروز بارانی می گردد ، شرایط جوی سواحل دریای خزر

به گزارش تور هند ارزان، سازمان هواشناسی ضمن اعلام بارش ها در استان ها و منطقه ها مختلف طی روز جاری، از ورود سامانه بارشی به کشور در روز آینده اطلاع داد.

ورود سامانه بارشی نو به کشور از فردا ، تهران از امروز بارانی می گردد ، شرایط جوی سواحل دریای خزر

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت که امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز و ارتفاعات واقع در شمال غرب کشور در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می گردد.

یکشنبه سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب وارد کشور شده و در جنوب غرب، غرب، جنوب، شمال غرب، مرکز و به تدریج در ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز و تهران سبب بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف می گردد. در این روز بیشینه بارش در استان ایلام، ارتفاعات و دامنه های زاگرس در استان های لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری است.

دوشنبه سامانه بارشی در کل کشور به جز جنوب شرق فعال خواهد بود و سه شنبه نیز در نیمه شرقی کشور، سواحل دریای خزر، جنوب، مرکز، جنوب غرب بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف و برای شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز بارش پراکنده انتظار می رود.

چهارشنبه بارش در نیمه شرقی کشور ادامه دارد و در اواخر وقت این روز سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می گردد.

از شنبه بعد از ظهر تا یکشنبه به علت وزش باد شدید در جنوب غرب کشور خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست. یکشنبه تا سه شنبه در نواحی شرق، جنوب شرق، مرکز و چهارشنبه منطقه ها شمال غرب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز کشور وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد.

یکشنبه در جنوب غرب، غرب، دوشنبه در شمال غرب و سه شنبه در مرکز و جنوب کشور کاهش نسبی دما رخ می دهد و چهارشنبه در سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما (6 تا 8 درجه) انتظار می رود.

از بعد از ظهر یکشنبه و روز دوشنبه شمال و مرکز خلیج فارس و سه شنبه نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

شرایط جوی تهران در 2 روز آینده

آسمان تهران فردا (6 فروردین) قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر اواخر وقت رگبار باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (7 فروردین) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعت ها رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1402 بروزرسانی: 5 فروردین 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2309

به "ورود سامانه بارشی نو به کشور از فردا ، تهران از امروز بارانی می گردد ، شرایط جوی سواحل دریای خزر" امتیاز دهید

1 کاربر به "ورود سامانه بارشی نو به کشور از فردا ، تهران از امروز بارانی می گردد ، شرایط جوی سواحل دریای خزر" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی نو به کشور از فردا ، تهران از امروز بارانی می گردد ، شرایط جوی سواحل دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید