صفر تا صد سفر به ساحل چمخاله ، نگین سواحل خزر

به گزارش تور هند ارزان، این تعطیلات کجا برویم؟ سوال آشنای همیشگی، دقیقا بعد از تماشا تقویم و پیدا کردن نزدیک ترین تعطیلات، اولین سوالی که پیش میاد کجا برویم است. در تمامی فصول سال، شهرهای شمالی کشور به خصوص گیلان، از گردشگران بسیاری پذیرایی می نماید که برای سرگرمی به شمال ایران سفر می نمایند. شهر چاف و چمخاله در شهرستان لنگرود دومین مقصد گردشگری محبوب استان گیلان به شمار میرود که ساحل زیبا و بی نظیر آن هوش از سر هر بیننده می پراند و ساعت ها محو تماشای آن خواهند شد. در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران به شما خواهیم گفت که ساحل چمخاله کجاست؟ جاهای تماشای و امکانات سرگرمیی آن را همراه با عکس و آدرس در اختیارتان خواهیم گذاشت.

صفر تا صد سفر به ساحل چمخاله ، نگین سواحل خزر

چرا باید به چمخاله برویم؟

 • یکی از قشنگ ترین و معروف ترین سواحل دریای خزر است.
 • پس از بندر انزلی، چمخاله به دومین قطب توریستی گیلان معروف است.
 • در مجاورت این شهر، شهرهای توریستی و زیبای دیگری وجود دارد.
 • امکانات رفاهی و اقامتی بسیار مناسبی دارد که می توانید به راحتی چندین شب را در آسایش بگذرانید.
 • برترین گزینه سفر برای سفرهای خانوادگی است.

ساحل چمخاله کجاست؟

چاف و چمخاله دومین قطب گردشگری گیلان در شهرستان لنگرود در استان گیلان واقع شده است. اگر بخواهیم دقیق تر آدرس بدهیم، شهر چمخاله در 20 کیلومتری شرق لاهیجان، 10 کیلومتری شرق لنگرود و 40 کیلومتری غرب رودسر قرار گرفته است و برای رسیدن به آن می توانید از جاده شرق به غرب و از رامسر و چالوس وارد گیلان شوید. اما ساحل چمخاله در فاصله حدودی 1/6 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. فاصله ساحل چمخاله گیلان از شهر تهران، چیزی حدود 380 کیلومتر (4 ساعت و 54 دقیقه) است.

آدرس دقیق: استان گیلان، شهر لنگرود، بلوار سعدی، خیابان آزادگان، بلوار جمهوری اسلامی، جاده چمخاله.

فاصله ساحل چمخاله تا شهرهای اطراف

ساحل چمخاله، یکی از زیباترین شهرهای توریستی استان های شمالی به شمار میرود که در مجاورت شهرهای مهم دیگری چون لاهیجان، لنگرود، رشت، بندر انزلی و … قرار گرفته است. زمان سفر به گیلان، می توانید با یک تیر چند نشان بزنید و همزمان به چند شهر از این استان بروید و لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر با شهرهای مختلف استان گیلان و آگاهی از فاصله هرکدام از این شهرها تا ساحل چمخاله با ما همراه باشید.

فاصله لاهیجان تا ساحل چمخاله

 • فاصله لاهیجان تا ساحل چمخاله: 29 کیلومتر
 • زمان: 35 دقیقه

شهر لاهیجان با آن مزارع پوشیده از چای اش، در 29 کیلومتری ساحل چمخاله قرار گرفته است. در سفر به ساحل چمخاله برای چندین ساعت هم که شده به لاهیجان و تله کابین آن بروید، تا قشنگ ترین طبیعت ایران را در این منطقه ببینید. شهر لاهیجان به علت موقعیت جغرافیایی، سرسبزی و طراوتی که دارد، جاهای تماشای طبیعی، کم ندارد. پس حتما در طول سفر خود از جاهای تماشای لاهیجان بازدید کنید.

فاصله ساحل چمخاله تا رشت

قطعا میدان شهرداری نامی است که به گوش همه آشنا است. این میدان تنها یکی از جاذبه های تماشای شهر رشت هست که یک ساعت و سی دقیقه زمان احتیاج دارید تا از چمخاله به آن برسید. اما درست از لحظه ای که قدم به شهر رشت می گذارید، خاطراتی را تجربه می کنید که هر روز دل تان بخواهد به رشت سفر کنید.

 • فاصله ساحل چمخاله تا رشت: 71 کیلومتر
 • زمان: 1 ساعت و 30 دقیقه

فاصله لنگرود تا ساحل چمخاله

یکی از شهرهای بسیار تماشای و نزدیک به چمخاله، لنگرود است. شهر لنگرود در ساحل و جنگل قرار گرفته است و این همجواری زمینه آن را فراهم نموده تا لنگرود گزینه محبوبی برای دوستداران طبیعت باشد.

 • فاصله لنگرود تا ساحل چمخاله: 11 کیلومتر
 • زمان: 15 تا 20 دقیقه

فاصله ساحل چمخاله تا رامسر

طبیعت سرسبز و جاهای تماشای رامسر به شما فرصتی می دهد تا از شلوغی و ازدحام شهر دور شوید و به دامن طبیعت پناه ببرید. اگر قصد دارید از چمخاله به سمت تهران بروید، در میان مسیر می توانید به رامسر هم سری بزنید و عروس شهرهای ایران را هم ببینید.

 • فاصله چمخاله تا رامسر: 70 کیلومتر
 • زمان: 1 ساعت و 15 دقیقه

فاصله ساحل چمخاله تا بندر انزلی

در نزدیکی شهر رشت، بندری به نام انزلی وجود دارد که به صورت طولی در امتداد دریای خزر قرار گرفته است. این شهر پُر باران و جلگه ای با وجود تالاب سرسبز خود همچون یک نگین در دل استان گیلان می د رخشد. در سفر به چمخاله گیلان، از تالاب انزلی و دیگر فضاهای سرسبز آن تماشا کنید و لذت ببرید.

 • فاصله چمخاله تا انزلی: 90 کیلومتر
 • زمان: 1 ساعت و 40 دقیقه

فاصله ساحل چمخاله تا ماسوله

از چمخاله تا ماسوله حدود دو ساعتی در راه هستید، اما پس از رسیدن متوجه خواهید شد که به بهشت کوچک گیلان پا گذاشته اید. شهری سنتی و قدیمی که در میان کوه های خوش رنگ و دریایی از مه غرق شده است. اگر در پی فرار از شلوغی هستید، سفر به ماسوله را به شما پیشنهاد می کنیم.

 • فاصله چمخاله تا ماسوله: 140 کیلومتر
 • زمان: 2 ساعت

فاصله ساحل چمخاله تا ماسال

تا به حال ماسال رفته اید؟ شاید با خودتان بگویید چه کسی حوصله دارد 2 ساعت رانندگی کند و از ساحل چمخاله تا ماسال برود. اما قطعا بعد از تماشای زیبایی های چمخاله، یک سفر به ماسال می تواند سرحال تان کند، چرا که پُر از آبشارهای فوق العاده تماشای و منطقه ییلاقی اولسبلنگاه است.

 • فاصله ساحل چمخاله تا ماسال: 129 کیلومتر
 • زمان: 2 ساعت و 15 دقیقه

فاصله ساحل چمخاله تا لیلاکوه

در کنار ساحل زیبای لنگرود طبیعتی بی نهایت زیبا و شگفت انگیز وجود دارد که به لیلاکوه معروف است. این کوه در 3 کیلومتری شهر چمخاله قرار گرفته است که علاوه بر سختی مسیر، علاقمندان بسیاری به آنجا می روند. باغ های پرتقال و زمین های پوشیده شده از چای در کنار جنگل های مخملی و سبز این مکان، مجذوب کنندهیت لیلاکوه را چندین برابر نموده است.

فاصله ساحل چمخاله تا لیلاکوه: 3 کیلومتر

زمان: 5 دقیقه

تماشای های اطراف ساحل چمخاله کجاست؟

جاهای تماشای ساحل چمخاله به سرگرمیات آبی و ساحلی محدود نمی گردد. این شهر زیبا در دل استان سرسبز گیلان واقع شده است، جایی که تا چشم کار می نماید درخت های سرسبز و جنگل های فراوان دیده می گردد. قطعا ترکیب جنگل و دریا در این شهر خالق جاهای تماشای بسیاری خواهد بود که در ادامه می توانید با آن ها بیشتر آشنا شوید.

پل چوبی چمخاله در پارک توسکا

در کنار جاده ساحلی این شهر پارک جنگلی توسکا قرار گرفته است که دارای طبیعت دل نشین و بکر است. در ابتدای این پل یک محیط میدانی می بینید، فضایی در آن وجود دارد که یادآور خانه های محلی گیلانی است. این پارک جنگلی دارای امکانات متفاوتی برای گردشگران می باشد که شامل: آلاچیق ها، سرویس بهداشتی، کافی شاپ ، باربیکیو و پارکینگ است.

جزیره فلامینگو چمخاله

این جزیره یکی دیگر از جاذبه های تماشای شهر چمخاله است که در تمام فصل های سال از گردشگران بسیاری میزبانی می نماید. جزیره فلامینگو زیبا و تماشای در یک منطقه ساحلی به نام گالشکام واقع شده است و در کنار آن رودخانه ای قرار گرفته است که به دریای خزر متصل می گردد. این جزیره بکر و بی نهایت زیبا علاوه بر زیبایی، یک مجموعه سرگرمیی و گردشگری با امکانات و تجهیزات مختلفی دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن خواهد شد. بعضی از امکانات این جزیره شامل: فلای برد، قایق سواری، پرواز با پاراموتور، پاراسل (شبیه به پاراگلایدر) و جت اسکی است.

بازار محلی لنگرود

یکی از برترین سرگرمیات در سفرهای شمال کشور، گشت و گذار در میان بازارهای محلی با آن رنگ و لعاب های منحصربفردش است. درست همان جایی که احساس می کنید دیگر از سرگرمی و بازی خسته شده اید، یک بازار محلی مانند بازار محلی لنگرود حسابی سر حال تان می آورد. ترکیب دست فروشان با بوی سبزیجات محلی تازه و لبنیات محلی خوشمزه قطعا دل هر بیننده ای را خواهد برد. دست دست نکنید، داخل بازار شوید و حس تازگی و زندگی را تجربه کنید.

سرگرمیات ساحل چمخاله | از جت اسکی تا دوچرخه سواری

وقتی از سرگرمیات ساحلی شهر چمخاله صحبت می گردد، ممکن است تمام فکر شما به سمت سرگرمیات آبی برود، اما از قلم نیاندازید که یک ساحل زیبا و هتل های چمخاله که در نزدیکی آن، مقصد بسیار خوبی برای هر مدل سرگرمی و گشت و گذار به شمار میرود. سرگرمیات در ساحل چمخاله به چند دسته مختلف تقسیم می گردد، که در ادامه به آن می پردازیم.

سرگرمیات آبی در ساحل

مگر می گردد ساحل باشد و سرگرمیات آبی نباشد؟ در این ساحل سرگرمیات آبی متنوعی وجود دارد که هرکدام هزینه و ویژگی متفاوتی نسبت به دیگری دارند. انجام بعضی از این سرگرمیات یعنی ترشح آدرنالین زیاد و تعداد دیگری از این سرگرمیات هم آرامش بخش هستند. بعضی از این سرگرمیات شامل موارد زیر است:

 • جت اسکی: جت اسکی برترین سرگرمی برای جوانان و نوجوانان است که آدرنالین را به اندازه زیادی بالا می برد. اگر در پی یک سرگرمی هیجان انگیز هستید به شما جت اسکی را بسیار توصیه می کنیم.
 • شاتل سواری: یکی از سرگرمیات آبی مجذوب کننده چمخاله، شاتل سواری است. شاتل یک مدل تیوب بادی است که پشت یک قایق موتوری بسته شده و روی سطح دریا کشیده می گردد. شاتل مناسب برای دو تا چهار نفر است.
 • بنانا: این سرگرمی شباهت بسیاری به شاتل دارد، با این تفاوت که تیوب آن کشیده تر (شبیه به موز) است. بنانا مناسب برای یک تا هشت نفر است.
 • شنا: شنا یا آب تنی یکی از مجذوب کننده ترین بخش های سفر به ساحل چمخاله است. در این ساحل قسمت های امنی هست که امکان شنا در آن وجود دارد.
 • قایق سواری: قایق سواری در چمخاله همان تجربه هیجان انگیز در حوالی این ساحل و در دل آب های خزر است که از پرطرفدارترین سرگرمیات ساحلی این شهر به حساب می آید .

دوچرخه سواری و موتور چهارچرخ

در ساحل چمخاله، یکی از برترین مسیرهای دوچرخه سواری و موتور چهارچرخ را مشاهده خواهید کرد. قطعا تصور همه ما از مسیر دوچرخه سواری ساحلی، مسیری شن و ماسه ای و نرم است که شاید کمی سخت به نظر برسد. اما باید بگوییم دوچرخه سواری در این آب و هوا و در کنار ساحل زیبای خزر برترین تجربه ای است که می توانید در این سفر داشته باشید.

امکانات رفاهی ساحل چمخاله

در این ساحل امکانات رفاهی مناسبی در اختیار گردشگران قرار گرفته است و در میان تمامی این امکانات می توان به هتل های اقامتی، سوییت های اجاره ای، آلاچیق های اختصاصی و عمومی، باربیکیو، سرویس بهداشتی و محیط های مناسب برای شنا اشاره کرد.

برترین زمان سفر به چمخاله

سفر به شمال ایران آن هم گیلان، در هر فصلی از سال حسابی می چسبد. اما اگر بخواهیم برای هر شهری برترین زمان سفر در نظر بگیریم، برای رفتن به چمخاله و لذت بردن از تمام امکانات ساحل آن باید از دو جهت این شهر را آنالیز کنیم. در ابتدا از قلم نیاندازید که چمخاله در استان گیلان قرار گرفته است و این استان از پر رفت و آمدترین استان های کشور به شمار میرود.

با این حساب برای سفر به چمخاله حتما خلوت بودن آن را در نظر داشته باشید. سعی کنید در تعطیلات رسمی و آخر هفته ها، دور رفتن به آنجا را خط بکشید. موضوع دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد، آب و هوای آن است. در ادامه، درباره آب و هوای چمخاله صحبت خواهیم کرد.

آب و هوای چاف و چمخاله

برای داشتن سفری دلپذیر و به یاد ماندنی، بهتر است بدانید که فصل بهار و تابستان برترین زمان سفر به ساحل چمخاله است. اما از آنجایی که در تابستان به علت تعطیلات مدارس و بهار به خاطر تعطیلات نوروزی این شهر بسیار شلوغ است، ابتدای فصل پاییز هم گزینه مناسبی برای سفر به این ساحل مجذوب کننده خواهد بود.

هرچند از قلم نیاندازید که شنا کردن و سرگرمی با دوستان و خانواده در ساحلی خزر در تابستان بسیار لذت بخش است تا جایی که می توان از شلوغی و ازدحام آن چشم پوشی کرد.

نکات مهم سفر به ساحل چمخاله

 • مراقبت از محیط زیست را از قلم نیاندازید، در سفر به ساحل چمخاله گیلان سعی کنید تا جایی که می توانید در ساحل زباله، ته سیگار، بطری پلاستیکی نریزید. حتما کیسه زباله همراه خود داشته تا بتوانید زباله های خود را جمع کنید و به سطل زباله بسپارید.
 • قبل از ورود به دریا، از شرایط آب و هوایی آگاه شوید. چرا که در زمان وزش بادهای شدید و هشدارهای هواشناسی فرصت مناسبی برای شنا و آب تنی نخواهد بود.
 • در صورت سفر به ساحل چمخاله در ابتدای فصل پاییز، قطعا به ماهیگیران کنار ساحل برخورد خواهید کرد. خرید ماهی تازه و با کیفیت که تازه صید شده است را از دست ندهید.

ساحل چمخاله؛

اگر تا به حال گیلان نرفته اید، سفر به ساحل چمخاله و تماشای جاهای تماشای گیلان باید یکی از برنامه های سفر بعدی شما باشد. برای سفر به رشت می توانید بلیط هواپیما رشت و هتل های شهر رشت را آنالیز نموده و در صورت تمایل رزرو خود را انجام بدهید. اگر از این ساحل زیبا بازدید نموده اید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره ساحل چمخاله

ساحل چمخاله کجاست؟

استان گیلان، شهر لنگرود؛ بلوار سعدی، خیابان آزادگان، بلوار جمهوری اسلامی، جاده چمخاله.

ساحل چمخاله چه سرگرمیاتی دارد؟

پیاده روی، سرگرمیات آبی (جت اسکی، قایق سواری، شنا و…)، اسب سواری، موتور سواری، فوتبال، والیبال.

اطراف این ساحل چه جاذبه هایی وجود دارد؟

رودخانه و تالاب، بازار محلی لنگرود، جزیره فلامینگو، پل چوبی چمخاله.

برترین زمان سفر به چمخاله، چه زمانی است؟

اواسط فصل بهار تا اواسط فصل پاییز، برترین زمان سفر است.

منبع: فلای تودی
انتشار: 16 خرداد 1403 بروزرسانی: 16 خرداد 1403 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2395

به "صفر تا صد سفر به ساحل چمخاله ، نگین سواحل خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا صد سفر به ساحل چمخاله ، نگین سواحل خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید