وال استریت ژورنال، اتهام زنی به ایران؛ محور اختلاف واشنگتن و ریاض

به گزارش تور هند ارزان، طبق گزارش یک رسانه آمریکایی، مقام های عربستان سعودی به آمریکا گفته اند واشنگتن درباره دست داشتن ایران در حمله روز شنبه به دو پالایشگاه آرامکو، مدارک کافی ارائه نداده است.

وال استریت ژورنال، اتهام زنی به ایران؛ محور اختلاف واشنگتن و ریاض

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان، یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع مطلع خبر داده که ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی آمریکا به ایران در خصوص حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی آرامکو و نحوه پاسخ به این حمله اختلاف دارند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از افراد مطلع گزارش داد، یافته های سازمان های اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که ایران در پشت حمله به صنعت نفت عربستان سعودی واقع شده است.

طبق این گزارش، این ارزیابی اطلاعاتی آمریکا روز دوشنبه (دیروز) اجرا شده اما به صورت علنی و عمومی منتشر نشده است.

منابع مطلع به این روزنامه گفتند: مقام های آمریکا گزارش ها و ارزیابی اطلاعاتی خود را در اختیار عربستان سعودی قرار دادند که در آن آمده است که ایران روز شنبه با بیش از 20 پهپاد و حداقل 12 موشک تاسیسات نفتی سعودی را هدف قرار داده است.

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال، مقام های سعودی گفتند که آمریکا درباره این جمع بندی که این حمله را ایران انجام داده، مدارک کافی (به عربستان سعودی) ارائه ندادند؛ موضوعی که نشان می دهد اطلاعات آمریکا اطلاعاتی قطعی و صریح نیستند.

این رسانه همچنین خبر داد، مقام های آمریکایی در نظر دارند که طی روزهای آینده اطلاعات بیشتری در رابطه با این حمله را در اختیار سعودی ها قرار دهند.

وال استریت ژورنال همچنین از اختلافات آمریکا و عربستان سعودی در رابطه با نحوه پاسخ گفتن به حمله روز شنبه به تاسیسات آرامکو هم خبر داده است.

در این گزارش آمده است: مقام های آمریکا و سعودی درباره نحوه پاسخگویی (به این حمله) اختلاف دارند. برخی می خواهند که به ایران حمله نظامی کنند در حالی که برخی دیگر، نگران هستند که انجام این حمله جرقه یک جنگ منطقه ای را روشن کند.

شنبه (23 شهریورماه) سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت، یگان پهپادی یمن با 10 پهپاد پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو را هدف قرار داد اما مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است. (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 439

به "وال استریت ژورنال، اتهام زنی به ایران؛ محور اختلاف واشنگتن و ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال، اتهام زنی به ایران؛ محور اختلاف واشنگتن و ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید