مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان در مالزی به علت تحریم ها

به گزارش تور هند ارزان، رویترز با انتشار گزارشی از کوالالامپور خبر از بستن ناگهانی حساب های بانکی ایرانیان در کشور مالزی داده است. بانک ها به ایرانیان ساکن مالزی یک ماه فرصت داده اند تا پول های خود را از حساب های بانکی شان خارج نمایند.

مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان در مالزی به علت تحریم ها

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

گفته می گردد شماری از افراد و شرکت های ایرانی که در مالزی حساب بانکی داشته اند، این خبر را در مصاحبه با خبرنگار رویترز تایید نموده اند.

علت مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان توسط بانک های مالزی تحریم های ایران از سوی آمریکا اعلام شده است. خبرگزاری رویترز این موضوع را جلوه ای از افزایش فشار بر مردم ایران می داند.

خبرنگار رویترز در گزارش خود از بستن فله ای حساب های بانکی ایرانیان در مالزی سخن گفته است. این موضوع از سوی شماری از ایرانیان ساکن مالزی و همچنین یکی از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور نیز تایید شده است.

به نظر می رسد که بانک های مالزی نسبت به سایر کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا با احتیاط بیشتری نسبت به تهدیدهای آمریکا مبنی بر مجازات افراد و موسسات اقتصادی که با ایرانیان همکاری می نمایند، واکنش نشان می دهد.

یک ایرانی ساکن مالزی که استاد دانشگاه است و بعد از 14 سال حسابش در مالزی بسته شده است، درباره بستن فله ای حساب های بانکی ایرانیان در مالزی به خبرنگار رویترز گفته است که بانک های مالزی طوری عمل می نمایند که گویا کاتولیک تر از پاپ هستند. اشاره او به دسترسی ایرانیان ساکن آمریکا به حساب های بانکی خودشان است.

گفته می گردد که حدود 10 هزار شهروند ایرانی در مالزی زندگی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 486

به "مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان در مالزی به علت تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان در مالزی به علت تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید