مرگ 16 نظامی افغان در حمله طالبان

به گزارش تور هند ارزان، تا به امروز وزارت دفاع افغانستان واکنشی به انتشار این خبر و کشته شدن این تعداد از نظامیان نداشته است.

مرگ 16 نظامی افغان در حمله طالبان

16 نظامی افغانستان شامگاه پنجشنبه در حمله عناصر گروه طالبان به غرب این کشور کشته شده اند.

به گزارش ایرنا، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این افراد در استان بادغیس در غرب افغانستان در درگیری با طالبان کشته شدند.

تا به امروز وزارت دفاع افغانستان واکنشی به انتشار این خبر و کشته شدن این تعداد از نظامیان نداشته است.

این وزارتخانه البته ظهر امروز پنجشنبه در بیانیه ای بدون اشاره به کشته شدن نیروهای دولتی گفت که در جریان درگیری های روز گذشته نیروهای امنیتی این کشور با نیروهای طالبان در اطراف شهر قلعه نو واقع در استان بادغیس، 69 نیروی طالبان کشته و 23 نفر دیگر مجروح شدند.

تنها چند ساعت پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر کنترل شهر قلعه نو مرکز استان بادغیس در شمال غرب افغانستان به وسیله گروه طالبان، وزارت دفاع این کشور گفت که نیروهای امنیتی افغانستان این شهر را از سلطه طالبان خارج نموده اند.

از سوی دیگر بسم الله محمدی وزیر دفاع افغانستان روز چهارشنبه گفت: جنگ در جریان است و ما در یک موقعیت بسیار حساس نظامی قرار داریم. من به شما اطمینان می دهم که نیروهای ملی به همراه نیروهای مقاومت محلی ما با تمام توان خود از سرزمین و مردم افغانستان دفاع خواهند کرد.

از نیمه ماه آوریل که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خبر سرانجام حضور نیروهای این کشور در افغانستان را گفت، طالبان به تدریج پیشروی خود را افزایش داد.

بیشتر دستاوردهای مهم طالبان در نیمه شمالی کشور افغانستان بوده است که پایگاه سنتی نیروهای متحد واشنگتن بوده که در سال 2001 در شکست طالبان نقش داشتند. بر همین اساس، طالبان محل اقامت احمدشاه مسعودِ فقید را تصرف نموده اند.

مانور این گروه در شمال افغانستان با تصرف چندین شهر و تسلیم نیروها و تسلیحات افغان ها همراه بود. در نتیجه این پیشروی ها هم 1037سرباز افغان از ترس جان خود وارد تاجیکستان شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1823

به "مرگ 16 نظامی افغان در حمله طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 16 نظامی افغان در حمله طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید