مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت کار اطلاع داد: تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده

به گزارش تور هند ارزان، مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از امروز ظرف حداکثر دو ماه، انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تجدید می گردد.

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت کار اطلاع داد: تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه، فرزاد یوسفی، مقررات تجدید انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی را تشریح کرد و گفت: با توجه به تداوم شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در سال 1400 و مصوبات اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا، به منظور پیش گیری از بروز هرگونه مشکل،این تشکل ها از امروز به مدت دو ماه فرصت دارند نسبت به تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: با توجه به حضور اعضای تشکل های کارگری کارگاهی در محل کار، لزوم به روز رسانی شرایط اعتبار مسئولین آنها، به منظور حضور نمایندگان قانونی تشکل های کارگاهی در مجامع عمومی کانون های استانی و به تبع آن تشکل های عالی ذی ربط، از امروز ظرف حداکثر دو ماه ، نسبت به تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام گردد.

وی خاطر نشان کرد: چنانچه شرایط شیوع بیماری و محدودیت های ابلاغی مراجع ذیصلاح در هرکدام از استان ها، اجازه برگزاری مجمع به صورت حضوری را نمی دهد؛ به وسیله روش های قانونی دیگر اقدام گردد.

یوسفی تاکید نمود: برای تأمین مشارکت در این تشکل های کارگاهی، در مجامع عمومی کانون های استانی مربوط، مجامع عمومی تمام کانون های استانی از جمله کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان، کانون انجمن های صنفی کارگران استان و مجمع نماینده کارگران استان با دو ماه تأخیر انجام گردد.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سایر تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح صنف خاص اعم از انجمن های صنفی، کانون های استانی، سراسری یا تشکل های عالی کارگری و کارفرمایی نیز مشمول مهلت تمدید دوماهه هستند، اما چنانچه در این مدت، امکان برگزاری مجامع عمومی به صورت حضوری یا مجازی را دارند؛ می توانند به صورت مجازی یا حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1683

به "مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت کار اطلاع داد: تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت کار اطلاع داد: تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید