غریب آبادی نسبت به اقدام غیر سازنده از سوی آژانس هشدار داد

به گزارش تور هند ارزان، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به اقدام غیر سازنده از سوی آژانس هشدار داد و گفت: آژانس و نهادهای سیاستگذار آن نمی توانند خود را از سرنوشت تفاهم هسته ای جدا نمایند و هر اقدام غیر سازنده، مخل فرآیند مذاکره خواهد بود.

غریب آبادی نسبت به اقدام غیر سازنده از سوی آژانس هشدار داد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتی درباره تحولات مرتبط با آژانس و نشست هفته بعد شورای حکام نوشت: سیاست زدایی، استقلال، بی طرفی و حرفه ای گری از اصول ضروری برای حفظ اعتبار آژانس و جلب اعتماد کشورهای عضو به آن است.

وی توضیح داد: آژانس باید برای تقویت همکاری ها و تعاملات برنامه ریزی کند، نه اینکه به ایجاد بی اعتمادی با کشورهای عضو مبادرت کند.

نماینده ایران اظهار داشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی و نهادهای سیاستگذار آن نمی توانند خود را از سرنوشت تفاهم هسته ای جدا نمایند. هر اقدام غیر سازنده، مخل فرآیند مذاکره خواهد بود. البته، امیدوارم عقلانیت بر نشست هفته بعد شورای حکام، حاکم گردد:

- همکاری در برابر همکاری

- حسن نیت در برابر حسن نیت

- اقدام در برابر اقدام

به گزارش فارس، نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی سه شنبه شب 16 شهریور ماه هم در واکنش به گزارش گروسی با بیان این که چهار موضوع پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد، به این سازمان توصیه کرد که استقلال، بی طرفی و حرفه ای گری خود را حفظ کند و گفت: هیچکس نمی تواند خواهان توقف فعالیت های هسته ای ایران گردد. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس،رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه سه شنبه در گزارش خود مدعی شد که فعالیت های آژانس در ایران به طور جدی تضعیف شده است. وی در این گزارش مدعی شده است: من به طور فزاینده ای نگران هستم که مسائل مربوط به سایت های اعلام نشده ، حل نشده باقی بماند و ایران باید آنها را هرچه سریعتر حل نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1878

به "غریب آبادی نسبت به اقدام غیر سازنده از سوی آژانس هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی نسبت به اقدام غیر سازنده از سوی آژانس هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید