طراحی و ارتباطات بصری و فن تدوین فیلم به چاپ هفتم و نهم رسیدند

به گزارش تور هند ارزان، دوکتاب طراحی و ارتباطات بصری و فن تدوین فیلم توسط انتشارات سروش به چاپ های هفتم و نهم رسیدند.

طراحی و ارتباطات بصری و فن تدوین فیلم به چاپ هفتم و نهم رسیدند

به گزارش گروه فرهنگی تور هند ارزان، انتشارات سروش به تازگی نسخه های تجدیدچاپ دوعنوان از ترجمه های خود در حوزه ارتباطات بصری و هنر های نمایشی را در بازار نشر عرضه کرده است. یکی از این کتاب ها، طراحی و ارتباطات بصری تألیف برونو موناری است که توسط پاینده شاهنده ترجمه شده و به تازگی به چاپ هفتم رسیده است.

این کتاب با عنوان کامل طراحی و ارتباطات بصری؛ رهیافتی بر روش شناسی بصری شامل مطالب 50 جلسه کلاس طراحی بصری است که استاد آن برونو موناری بوده است. موناری طرح را از جنبه زشتی و زیبایی مطرح نمی کند بلکه درستی یا نادرستی آن را در نظر می گیرد. چرا که شرکت کنندگان این کلاس ها از کشور های مختلف بوده اند و ممکن بوده آنچه برای دانشجوی چینی زیبا باشد برای دانشجوی ایرانی نباشد.

چاپ هفتم این کتاب با 360 صفحه، شمارگان 500 نسخه و قیمت 40 هزار تومان منتشر شده است.

این ناشر همچنین به تازگی چاپ نهم کتاب فن تدوین فیلم نوشته کارِل رایتس و گَوین میلار را با ترجمه وازریک درساهاکیان راهی بازار نشر کرده است.

کتاب مورد نظر، دستنامه ای است که زیر نظر کمیته منتخب آکادمی فیلم بریتانیا تألیف شده و بخش اعظم آن نه درباره نظریه تدوین بلکه دربرگیرنده مثال های عملی مختلفی است که کارگردانان یا تدوین گران حرفه ای در کار خود با آن ها روبه رو بوده اند و قدم به قدم با آزمون و خطا راه خود را هموار کرده اند.

این کتاب 4 قسمت و یک پیوست دارد که به ترتیب عبارت اند از: تاریخ تدوین (تدوین و سینمای صامت، تدوین و سینمای ناطق)؛ کار تدوین (فصل های پرتحرّک و گفتگودار و کمدی و...)؛ اصول تدوین (تدوین تصویر و صدا)؛ و سینمای دهه های پنجاه و شصت میلادی (پرده عریض، فیلم مستند، موج نو، سینمای شخصی دهه شصت).

چاپ نهم این کتاب با 520 صفحه، شمارگان 500 نسخه و قیمت 57 هزار تومان عرضه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 905

به "طراحی و ارتباطات بصری و فن تدوین فیلم به چاپ هفتم و نهم رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و ارتباطات بصری و فن تدوین فیلم به چاپ هفتم و نهم رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید