دولت بدون حکم قضایی حق کنکاش حساب های بانکی مردم را ندارد

به گزارش تور هند ارزان، نایب رئیس مجلس گفت: نباید جملات متناقص در دولت گفته گردد زیرا بدون حکم قضایی حق کنکاش دارایی ها و حساب های بانکی مردم را نداریم.

دولت بدون حکم قضایی حق کنکاش حساب های بانکی مردم را ندارد

به گزارش گروه رسانه های تور هند ارزان، عبدالرضا مصری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گروه هایی بسیاری هستند که در بانک اطلاعاتی یارانه بگیران جایی ندارند مانند اصناف جزء که کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند و متاسفانه از آنها اطلاعاتی در سامانه ثبت نیست.

وی ادامه داد: تکلیف دستفروشان سطح شهر یا جستجوگران زباله های شهری دراین سامانه معین نیست. رانندگان و کارگران روزمزدی که بیمه نیستند .ضمن اینکه کارگاه های غیر بیمه ، کارمندان شرکت هایی که ماهانه 400 یا 500 هزار تومان دریافتی دارند و بیمه نیستند و جرأت شکایت هم ندارند هم در این طرح دیده نشده اند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بااشاره به کارمندان حق الزحمه صدا و سیما که کمتر از یک میلیون تومان در آمد ماهانه دارند اضافه کرد: هیچکدام این کارمندان در هیچ سامانه ای ثبت اطلاعات نشده اند لذا متغیرهایی که ستاد مشمولان حمایت معیشتی می گوید درست نیست . در ضمنً ما بانک اطلاعاتی درستی در کشور نداریم و فقط شعار می دهیم، بانک اطلاعاتی هزینه ای که اصلا نداریم.

مصری گفت: شخصی را سراغ دارم که کارمند بازنشسته است و ماهانه 5 میلیون تومان از محل بازنشستگی دریافت می نماید و نمایشگاه خودرویی هم دارد که حدودا ماهانه 15 میلیون تومان درآمد دارد و یارانه هم می گیرد از سوی دیگر برادر همین فرد بازنشسته نیست و ماهانه 3 میلیون و 400 هزار تومان در آمد دارد 2 بچه دانشگاه آزادی دارد اما یارانه نمی گیرد.

عبدالرضا مصری گفت: اگر بانک اطلاعاتی درستی داریم پس چرا 3 سال متوالی است درخواست حذف 3 دهک پر در آمد را داریم اما این اتفاق نمی افتد، زیرا بانک اطلاعات در آمدی جامعی نداریم.

وی ادامه داد: اگر خانه ای به لطف گرانی های متوالی از 300 میلیون تومان به یک میلیارد رسیده تکلیف چیست؟ آیا باید صاحب این خانه به قصد یارانه گیر شدن خانه اش را بفروشد؟

مصری توضیح داد: نباید جملات متناقص در دولت گفته گردد. ما بدون حکم قضایی حق کنکاش دارایی ها و حساب های بانکی مردم را نداریم در حالی که ستاد مشمولان حمایت معیشتی می گویند که اطلاعات آماری دقیقی از دارایی و در آمدهای مردم داریم.

نایب رییس مجلس توضیح داد: درحال حاضر طبق اطلاعات به روز 15 گروه شغلی در کشور هیچ گونه اطلاعاتی در بانک اطلاعات ایرانیان ندارند . دارایی نباید ملاک باشد زیرا ممکن است شخصی 3 میلیون یا کمتر حقوق و در آمد داشته باشد اما به یمن گرانی ها خانه 300 میلیونی اش به یک میلیارد ارتقاء یافته باشد. نباید این فرد را از لیست یارانه بگیری حذف کرد.

منبع:فارس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 657

به "دولت بدون حکم قضایی حق کنکاش حساب های بانکی مردم را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بدون حکم قضایی حق کنکاش حساب های بانکی مردم را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید