دانش بنیانها می توانند کشور را از وابستگی های غیر ضروری نجات دهند

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز (دوشنبه) ر مراسم بیست و هفتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به درک از توسعه در مقاطع زمانی مختلف گفت: اول که روی سکوی نفتی کار می کردم تصورم این بود که توسعه یک مقوله سخت افزاری است. بعد از اینکه به نظر می رسید که آنچه کار می کردیم محقق نشد فهمیدم توسعه مفهومی نرم افزاری است اما اکنون به این نتیجه رسیده ام که توسعه بیش از هر چیز مقوله ای فرهنگی است.

دانش بنیانها می توانند کشور را از وابستگی های غیر ضروری نجات دهند

ستاری گفت: دانش بنیان شدن یک مفهوم فرهنگی است و یک جوان بر اساس آنچه در سرش هست ارزیابی می گردد نه آنچه در جیب اش دارد. ما اگر می خواهیم کارخانه صرف داشته باشیم احتیاجی به دانشگاه نداریم اما وقتی می خواهیم صنعت داشته باشیم به دانشگاه احتیاج داریم. در صنعت طراحی می کنیم اما در کارخانه فقط می سازیم. برای صنعت دانشگاه احتیاج داریم.

وی گفت: دانش بنیان شدن به معنی نوآوری در جامعه است. دانشگاه ها با نوآوری می توانند در این حوزه ها فعال شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید نمود: در دولت نو نیز رویکرد رئیس جمهور حمایت از دانش بنیان ها است. ما با معاون اول رئیس جمهور نیز قرار گذاشته ایم که هفته ای یک بار معضلات را آنالیز کنیم و برای آن راهکار دانش بنیان پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از معضلاتی که داریم موضوع امنیت غذایی است و باید کشور را از وابستگی های غیر ضروری نجات دهیم. ما با دانش بنیان ها و پتانسیل آنها می توانیم این معضل را حل کنیم.

ستاری تاکید نمود: احتیاج است که فرهنگ دانش بنیانی در کشور توسعه پیدا کند تا فولاد و کارخانه را نیز با طراحی اختصاصی خود داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2118

به "دانش بنیانها می توانند کشور را از وابستگی های غیر ضروری نجات دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیانها می توانند کشور را از وابستگی های غیر ضروری نجات دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید