خبرنگاران کنندگان استان در مجلس برای افزایش بودجه فرهنگی بوشهر تلاش کنند

به گزارش تور هند ارزان، بوشهر-خبرنگاران- رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: کنندگان حوزه های انتخابیه این استان در مجلس شورای برای افزایش بودجه فرهنگی بوشهر تلاش کنند.

خبرنگاران کنندگان استان در مجلس برای افزایش بودجه فرهنگی بوشهر تلاش کنند

به گزارش خبرنگاران، امید پارسایی فر روز پنجشنبه به مناسبت هفته هنر انقلاب به رسانه ها گفت: کنندگان باید یک فکر اساسی برای بودجه فرهنگی استان در قسمت نرم افزاری و تولید محصول کنند چرا که بودجه کنونی فرهنگین درشان تمدن دیرینه فرهنگی استان نیست.

وی بیان نمود: برای نمونه سینما بهمن بوشهر با قدمت نیم قرن احتیاج به تعمیر اساسی دارد و نه تنها در شهر بوشهر بلکه در دیگر شهرستان ها احتیاج به مجتمع های نسل جدید است که در آن نگارخانه و مراکز آموزشی هنر فعال باشد.

وی بیان نمود: در این زمینه رایزنی خوبی با حوزه هنری ستاد مرکزی در تهران انجام شد و این مجموعه آمادگی کامل برای تعمیر و تجهیز مرکز فرهنگی مهم استان دارد.

پارسایی فر ادامه داد: همچنین رایزنی استاندار بوشهر، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شورای اسلامی شهر بوشهر انجام گرفته تا سینما بهمن تجهیز و به یک پردیس سینمایی تبدیل شود.

وی اضافه کرد: اهالی فرهنگ در افزایش و جهش نرخ توسعه استان سهم بسزایی دارند و امروزه هنر پل ارتباطی با صنایع اقتصادی و توسعه استان است.

پارسایی فر گفت: می توان از زبان هنر، ظرفیت های فرهنگی و گردشگری، اقتصادی استان را در شهرستان ها بخوبی معرفی کرد.

وی بیان نمود: استان بوشهر هنوز نتوانسته یک فیلم سینمایی دفاع مقدس فاخر تولید کند آن هم با وجود اینکه استان در عرصه دفاع مقدس شهدای بزرگ تقدیم نظام کرده است.

پارسایی فر ادامه داد: نباید فراموش کرد فیلم های رسمی که از مفاخر دفاع مقدس در استان مانند، بیژن گرد، نادر مهدوی در مقابل آمریکا در خلیج فارس ثبت شده، حاصل تلاش همین گروه روایت فتح و شهید مرتضی آوینی و گروه محدودشان بوده است که به بوشهر آمدند و حماسه های استان را با امکانات ابتدایی و محدود ثبت و ضبط کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1681

به "خبرنگاران کنندگان استان در مجلس برای افزایش بودجه فرهنگی بوشهر تلاش کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کنندگان استان در مجلس برای افزایش بودجه فرهنگی بوشهر تلاش کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید