خبرنگاران استاندار لرستان:سهم آب لرستان متناسب با برنامه های توسعه نیست

به گزارش تور هند ارزان، خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: با وجود بارندگی های زیادی که لرستان دارد، سهم آبی که به استان اختصاص داده شده است متناسب با نیازها و استعدادها و برنامه های توسعه استان نیست.

خبرنگاران استاندار لرستان:سهم آب لرستان متناسب با برنامه های توسعه نیست

به گزارش خبرنگاران از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سیدموسی خادمی شامگاه شنبه در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی استان گفت: ما نتوانسته ایم به دلیل محدودیت های ناشی از تخصیص آب، کشاورزی مناسبی داشته باشیم و بیشتر زمین های حاصلخیز لرستان بصورت دیم کشت می گردد.

استاندار لرستان گفت: میانگین سطح کشاورزی آبی کشور 46 درصد است که این مقدار در لرستان حدود 23 درصد است و کل ظرفیت سدهای ایجاد شده 207 میلیون متر مکعب است که این مقدار با سدهای در دست اقدام به کمتر از 500 میلیون متر مکعب خواهد رسید.

خادمی اضافه کرد در این جلسه موضوع استفاده درست و بهینه از منابع موجود مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

وی توضیح داد: ضروری است با مدیریت درست و جلوگیری از سوء مصرف همین مقدار آبی را که در اختیار داریم از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.

استاندار لرستان به وجود 9 هزار حلقه چاه در استان اشاره نمود و گفت: برداشت غیر مجاز از آب، کشت محصولات آبدوست در مناطق کم آب و یا استفاده از روش آبیاری غرقابی نمونه ای از استفاده نادرست از منابع آبی است.

خادمی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب گفت : از پیشنهادات جلسه امروز افزایش حدود144 میلیون متر مکعب حاصل از صرف جویی در منابع آب زیر زمینی به میزان سقف سهم تخصیص آبهای سطحی استان و تامین اعتبار لازم به منظور احداث و تکمیل سدها و شبکه های استان جهت افزایش میزان اراضی آبی استان بود.

جلسه ویدئو کنفرانس سازگاری با کم آبی استان لرستان به ریاست وزیر نیرو و با حضور سیدموسی خادمی استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران کل دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1616

به "خبرنگاران استاندار لرستان:سهم آب لرستان متناسب با برنامه های توسعه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار لرستان:سهم آب لرستان متناسب با برنامه های توسعه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید