حضور زنان در استادیوم ها نه تنها احتیاج زنان، بلکه احتیاج همه جامعه است

به گزارش تور هند ارزان، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر لزوم حضور زنان در استادیوم ها به عنوان یک احتیاج برای همه جامعه گفت: شهردار تهران باید برای تحقق این مهم در سطح بوستان ها و استادیوم ها آمادگی و همکاری خود را با سازمان ها و نهادهای مسئول اعلام کند.

حضور زنان در استادیوم ها نه تنها احتیاج زنان، بلکه احتیاج همه جامعه است

به گزارش تور هند ارزان، محمدجواد حق شناس در یکصدوشصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: مدت هاست که موضوع حضور بانوان در استادیوم ها برای تماشای بازی فوتبال در صدر اخبار جامعه قرار گرفته است. فاجعه خودسوزی سحر که به دختر آبی شهرت یافت، به یک داستان غم انگیز برای همه دلسوزان میهن و ایران عزیز تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: در همه جای جهان میلیاردها دلار بودجه صرف می گردد تا اینکه بتوانند مردم را به استادیوم ها بکشانند. کوشش بسیاری صرف می گردد تا مردم به جای افسردگی ها ، تنهایی ها و رکود و رخوت، در فضای استادیوم ها در شور و هیجان جمعی و با تقویت احساس همبستگی ملی و تخلیه احساسات و هیجانات بتوانند به راحتی در این فضاها حضور پیدا نمایند تا تعادل و سلامت جامعه حفظ گردد.

وی ادامه داد: جامعه امروز ما دچار آسیب های متعددی است. نیمی از جامعه ما یعنی زنان با فشارها و سختی هایی روبرو اند. امروز مدیریت شهری تهران در کنترل آسیب های اجتماعی ریشه دار جامعه با تنگناهای جدی روبرو است. آسیب های امروز جامعه ما احتیاج به توجه، کنترل و ترمیم دارد. این آسیب ها احتیاج به ابتکار عمل و شجاعت همراه با رویکرد جامع نگر دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه شجاعت برای پذیرفتن سلیقه دیگران و شجاعت برای پذیرفتن حقوق نیمی از ملت ، احتیاج امروز مدیریت کلان نگر جامعه است، اضافه نمود: اگر بخواهیم همواره با بستن ها و محدود کردن ها جامعه را اداره کنیم مطمئن باشیم در جایی شکست خواهیم خورد. حضور زنان با حفظ و رعایت جوانب شرعی و اخلاقی در استادیوم ها فقط احتیاج زنان و دختران جامعه نیست بلکه احتیاج همه جامعه است. ضرورتی برای سلامت اجتماعی و نشاط جوانان و افزایش همبستگی ملی ما است. لذا از شهردار تهران انتظار دارم و درخواست می کنم برای تحقق شایسته و مناسب تر این مهم در سطح بوستان ها و استادیوم ها آمادگی و همکاری خود را با سازمان ها و نهادهای مسئول اعلام کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 450

به "حضور زنان در استادیوم ها نه تنها احتیاج زنان، بلکه احتیاج همه جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور زنان در استادیوم ها نه تنها احتیاج زنان، بلکه احتیاج همه جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید