ثبت ضعیف ترین رشد مالی سنگاپور در دهه اخیر

به گزارش تور هند ارزان، اقتصاد سنگاپور در سه ماهه منتهی به ماه ژوئن 3.4 درصد کوچک شد.

ثبت ضعیف ترین رشد مالی سنگاپور در دهه اخیر

برای دیدن توسعه یافته ترین شهر آسیا، با تور سنگاپور همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تنها سه ماه پس از ثبت رشد بسیار خوب 3.8 درصدی در سه ماهه نخست امسال، رشد سه ماهه دوم سال سنگاپور با تشدید جنگ تجاری و کاهش تقاضا برای واردات کالاهای ساخت این کشور با افتی کاملاً قابل توجه به منفی 3.4 درصد رسید که از زمان بحران مالی جهانی در سال 2009 تاکنون بی سابقه بوده است.

در بین بخش های مختلف مالی، رشد سه ماهه دوم سال این کشور از 4.4 درصد در سه ماهه نخست به منفی 1.5 درصد کاهش پیدا نموده است. بخش ساخت و ساز بیشترین کاهش در رشد را داشته است و رشد آن از 13.3 درصد در سه ماهه نخست امسال به منفی 7.6 درصد در سه ماهه دوم رسیده است.

به گفته مقامات سنگاپوری، کاهش تقاضای جهانی برای واردات کالاهای با تکنولوژی بالا و قطعات الکترونیک باعث کاهش درآمد صادراتی این کشور خواهد شد. در شرایطی که سطح واردات سنگاپور در مقایسه با دو سال قبل تغییر چندانی نداشته، اما رسیدن سطح صادرات به پایین ترین سطح دو سال اخیر باعث افزایش کسری حساب تجاری شده است.

دفتر لی سین لونگ، نخست وزیر سنگاپور نیز اعلام نموده است رشد مالی سنگاپور بر اساس سناریو بدبینانه و خوش بینانه در امسال معادل 1.5 تا 3.5 درصد خواهد بود. سنگاپور در کوشش برای امضای موافقت نامه آزاد تجاری با اتحادیه اروپا است.

هم چنین بر مبنای ماهانه رشد مالی سنگاپور در ماه ژوئن تنها 0.1 درصد بوده که از سال 2009 تاکنون بی سابقه بوده است. متوسط نرخ رشد مالی سنگاپور در بازه زمانی 1975 تا 2019 معادل 6.66 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه نخست سال 2010 با رشد 36.1 درصدی و کمترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه پایانی سال 2008 با رشد منفی 13.4 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 225

به "ثبت ضعیف ترین رشد مالی سنگاپور در دهه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت ضعیف ترین رشد مالی سنگاپور در دهه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید