تصویب طرح افزایش دانشجویان پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی

به گزارش تور هند ارزان، شورای عالی انقلاب فرهنگی کلیات طرح افزایش دانشجویان و متخصصین حوزه های پزشکی را تصویب و ستاد نقشه جامع علمی کشور را موظف کرد در مدت 10 روز با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزئیات این طرح از جمله تعداد دقیق افزایش دانشجویان دوره های عمومی و تخصصی پزشکی را آنالیز و به جلسه بعدی شورا اعلام کند.

تصویب طرح افزایش دانشجویان پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی

به گزارش سایت ریاست جمهوری، در جلسه عصر روز سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار گردید، پس از سخنان موافقان و مخالفان ماده واحده طرح افزایش دانشجویان و متخصصین حوزه های پزشکی، کلیات این طرح به تصویب اعضا رسید.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کمبود پزشک عمومی و متخصص و نیز توزیع ناعادلانه پزشکان در کشور اتفاق نظر داشته و تاکید داشتند که با توجه به پیش بینی ها درباره افزایش میانگین سنی جمعیت و نیز مولفه هایی مثل بالا بودن نرخ حوادث طبیعی در کشور، احتیاج جامعه به پزشک در آینده بیش از امروز خواهد بود.

بر اساس آنالیز های اجرا شده در ستاد نقشه جامع علمی کشور با افزایش سالیانه 3 هزار داوطلب پزشکی عمومی و 1500 داوطلب دوره های تخصصی پزشکی، پس از 11 سال نسبت تعداد پزشک به جمعیت کشور به تعادل خواهد رسید.

با این وجود اعضا مقرر کردند ستاد نقشه جامع علمی کشور یکبار دیگر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را درباره تعداد دقیق افزایش دانشجویان و متخصصین حوزه های پزشکی را اخذ و جمع بندی خود را تا 10 روز دیگر به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه از آمادگی این نهاد برای تامین منابع اقتصادی اجرای این طرح اطلاع داد.اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بعلاوه بر لزوم ایجاد رضایت و آمادگی کافی در جامعه پزشکی کشور برای اجرای پیروز این طرح تاکید کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2020

به "تصویب طرح افزایش دانشجویان پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح افزایش دانشجویان پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید