بحرانی دیگر برای علوم پزشکی چین، داروی پانسمانی که 18 نفر را نابینا کرد

به گزارش تور هند ارزان، داروی پانسمان چینی دستکم باعث نابینایی 18 نفر شده است.

بحرانی دیگر برای علوم پزشکی چین، داروی پانسمانی که 18 نفر را نابینا کرد

با تور چین آبان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش تور هند ارزان، گزارش های منتشر شده حاکی است که در جریان عملیات پزشکی در کشور چین بر روی چشم از نوعی پانسمان به نام پرفلوترن استفاده شده که فلاقد استانداردهای لازم بهداشتی بوده است.

انتشار این خبر در حالی صورت می گیرد که اوایل فروردین ماه سالجاری نیز علوم پزشکی چین با بحران فراوری و پخش واکسن های تقلبی در سراسر کشور روبرو شده بود.

این موضوع امروز توسط بیمارستان شماره سه دانشگاه پکن رسانه ای شد و مسئولان این بیمارستان در شمال غرب پایتخت در بیانیه ای اعلام نموده اند که این اتفاق ناگوار در بخش جراحی چشم اتفاق افتاده است.

گزارش رادیو ملی چین هم حاکی است که متاسفانه استفاده از پانسمان و این داروی تقلبی دهها نفر را به شدت مجروح نموده و 18 نفر حداقل یکی از چشم هایشان را از دست داده اند.

بر این اساس بیشترین مشکل برای بیمارانی بوجود آمده است که در یک دوره خاص در چند ماه اخیر در این بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و از این دارو برای آنها استفاده شده است.

بیمارستان در بیانیه خود تصریح نموده است که بیشتر این بیماران در ماه ژوئن (خرداد - تیر) سال گذشته مورد عمل جراحی قرار گرفته بودند و بر روی 59 نفر از آنان از این پانسمان استفاده شده و باعث جراحت و نابینایی در میان 45 نفر از آنها شده است.

گزارش شده که این پانسمان های پزشکی فراوری شرکت جینگ مینگ در شهر تیان جین در شرق چین است که فراوری کننده عمده چنین داروهایی است.

داروی پانسمانی که پزشکان بیمارستان پکن از آن استفاده کردند نوعی پانسمان آب شدنی است که بعد از مدتی از عمل جراحی از بین می رود.

اداره دارو و مواد غذایی چین اعلام نموده که مسئله ای مشابهی هم در بیمارستان نانتونگ اجرا شده و از همین دارو برای چشم های جراحی شده 26 نفر استفاده شده که برای آنها نیز عوارض داشته است.

بیمارستان شماره سه پکن گفته است که دادخواستی علیه شرکت فراوری کننده این دارو تنظیم نموده است.

اوایل فروردین ماه سالجاری نیز منابع خبری در چین از شناسایی و دستگیری باندهایی خبر داده بودند که به مدت پنج سال اقدام به فراوری و فروش واکسن های تقلبی در سراسر کشور می کردند.

رسانه های کشور چین 27 اسفند ماه سال گذشته نیز از دستگیری دو جراح تقلبی پلاستیک و زیبایی در شهر شانگهای خبر دادند که بدون داشتن تخصص لازم اقدام به جراحی زیبایی می کردند.

پیشتر نیز دهها شرکت در چین که اقدام به فراوری شیر خشک های تقلبی با کیفیت بسیار پایین و خطرناک می کردند، تعطیل و کارکنان آنها دستگیر شدند.

این موضوع حتی باعث شد تا دولت با اعلام بحران ملی سلامت غذایی، لایحه امنیت مواد غذایی را به طور جدی به اجرا بگذارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 764

به "بحرانی دیگر برای علوم پزشکی چین، داروی پانسمانی که 18 نفر را نابینا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرانی دیگر برای علوم پزشکی چین، داروی پانسمانی که 18 نفر را نابینا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید