بحث مرمرهای تاریخی یونان تمام نمی گردد

به گزارش تور هند ارزان، لینا مندونی، وزیر فرهنگ یونان روز بیست و دوم می در جریان یک گفت و گوی تلویزیونی از موزه بریتانیا خواست تا مرمرهای پارتنون را به یونان بازگرداند.

بحث مرمرهای تاریخی یونان تمام نمی گردد

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

مندونی طی این گفت و گو درباره واکنش مناسب موزه بریتانیا (که در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است) پیش از یازدهمین سالروز تاسیس موزه آکروپولیس در ماه ژوئن ابراز امیدواری کرد و این سوال را مطرح نمود که آیا موزه بریتانیا میخواهد

همچنان به عنوان موزه ای شناخته گردد که از گنجینه میراث فرهنگی دنیا که به کشور دیگری تعلق دارد، نگهداری کند؟

وزیر فرهنگ یونان بیان نمود:بدون وجود پارتنون نماد با ارزش فرهنگ، تمدن غربی وجود نداشت و این نماد شایسته آن است که به مجسمه های تبعیدشده اش ملحق گردد.

مقامات یونان سال ها به دنبال بازگرداندن مجسمه های باستانی بودند که توسط لرد الگین از کشور خارج شدند و در سال 1816 از مجموعه موزه بریتانیا سردآوردند.

در سال های اخیر، افکار عمومی نیز کفه ترازو را به نفع بازگرداندن این آثار سنگین تر نموده است: یک تحقیق در سال 2018 نشان داد 56 درصد از شرکت کنندگان بریتانیایی این تحقیق معتقد بودند این مرمرها باید به یونان بازگردانده شوند.

به گزارش آرت نت، سال آینده مصادف با دویستمین سالگرد استقلال یونان است. پاییز سال گذشته، نخست وزیر یونان از دولت بریتانیا خواست تا این مرمرهای 2500 ساله را در ازای دریافت آثار باستانی دیگری به یونان امانت دهد. بنا به گزارش ها، موزه بریتانیا اعلام نموده این درخواست را مورد آنالیز قرار می دهد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1071

به "بحث مرمرهای تاریخی یونان تمام نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحث مرمرهای تاریخی یونان تمام نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید