بان کی مون حل مسالمت آمیز مناقشه دریای چین جنوبی را خواهان شد

به گزارش تور هند ارزان، دبیرکل سازمان ملل حصول راهکار صلح آمیز درباره مناقشه منطقه ای در دریای چین جنوبی را خواهان شد؛ منطقه ای که رشد نظامی گری چین در آن به زنگ هشداری برای همسایگان پکن تبدیل شده است.

بان کی مون حل مسالمت آمیز مناقشه دریای چین جنوبی را خواهان شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (تور هند ارزان)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل به تور هند ارزان در هانوی، ویتنام گفت که وی و رئیس جمهوری ویتنام درباره نگرانی های امنیتی منطقه شامل تنش های موجود درباره دریای چین جنوبی به گفت وگو پرداختند.

دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: من مکررا از تمامی طرفین در مناقشه مذکور خواسته ام تا مناقشات خودشان را به وسیله مذاکرات که براساس قوانین و معیارهای بین المللی است، حل و فصل نمایند. این مهم است که از انجام اقداماتی که باعث تحریک و بدتر شدن تنش ها گردد، امتناع گردد.

رئیس جمهوری ویتنام نیز در یک کنفراس خبری مشترک گفت که از بان کی مون و سازمان ملل خواسته تا همکاری فعالانه ای برای یافتن راه حلی صلح آمیز درباره این مناقشات بیابند.

ویتنام در کنار مجمع الجزایر فیلیپین یکی از منتقدان اصلی اقدامات چین در آب های مورد مناقشه دریای چین جنوبی است. چین در حال ساخت جزایر مصنوعی در این آب ها و استقرار تجهیزات نظامی در آن ها شد. برونئی، مالزی و تایوان نیز مدعی مالکیت آب ها هستند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت: ویتنام نقش بسیار مهمی را در سازمان ملل ایفا می نماید. این کشور در حال حاضر عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل است. از اعضای این شورا انتظار می رود که از بالاترین معیارهای مربوط به حفاظت و ترغیب حقوق بشر حمایت نمایند.

این صندلی ویتنام را در موقعیتی ایده آل برای نشان دادن تعهداتش به حقوق بشر با بهبود سوابق حقوق بشری در داخل کشور قرار می دهد. سازمان ملل آماده یاری به دولت ویتنام برای این وظیفه مهم است.

گروههای بین المللی حقوق بشری و بعضی از دولت های غربی و ویتنام را به خاطر حبس افرادی که به صورت صلح آمیز عقایدشان را مطرح می نمایند، مورد انتقاد قرار می دهند اما هانوی معتقد است هر کس که به نقض قوانین بپردازد، زندانی می گردد.

مقام های دولت آمریکا گفته اند اگر ویتنام خواستار داشتن روابط نظامی و مالی نزدیک تر با واشنگتن است، باید به بهبود و ارتقای سطح حقوق بشر خود بپردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 516

به "بان کی مون حل مسالمت آمیز مناقشه دریای چین جنوبی را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بان کی مون حل مسالمت آمیز مناقشه دریای چین جنوبی را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید