باغ گلابی برجام چه شد؟

به گزارش تور هند ارزان، نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: اروپا حاضر نیست برای اجرای برجام هزینه بدهد.

باغ گلابی برجام چه شد؟

به گزارش خبرنگاران، سعید جلیلی در مراسم بزرگداشت شهید مصطفی احمدی روشن در دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: شهدای هسته ای ما اجازه ندادند، پژوهش در کشور ما متوقف گردد. این شهدا باور داشتند اگر کشور می خواهد مسیر خود را ادامه دهد، باید حق پژوهش داشته باشد و کسی مانع پژوهش آنها نگردد.

وی اضافه نمود: شهدا باور داشتند که پیشرفت با ایمان و علم بدست می آید، بخاطر همین دشمنان ایمان و علم ما را هدف گرفته اند. آنها به صراحت بیان می نمایند که در چه زمینه ای باید پژوهش کرد.

جلیلی با اشاره به اینکه دشمنان با خرابکاری، ترور و تحریم کوشش کردند، مانع پیشرفت کشور شوند خاطرنشان مرد: دانشمندان ما اجازه ندادند به دشمنان که مانع پیشرفت کشور شوند. آنها معتقد بودند غرب مرکز جهان نیست.

وی در ادامه گفت: در برجام از صد حق ملت انصراف داده شد که 23مورد از این حقوق درباره تحقیق و توسعه است. اگر شهدا خون خود را در راه توسعه کشور دادند، امروز کسانی که می گفتند بدون کدخدا دیپلماسی پیش نمی رود، اعتراف نمی کردند که همه چیز را در آمریکا خلاصه نکنیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: خوشحال هستیم که می گویند غرب همه جهان نیست پس کشور را معطل تصویبspv نکنید. اینکه غرب مرکز جهان نیست یافته خوبی است البته ملت سال هاست به این نتیجه رسیده است. اگر اعتقاد دارید غرب مرکز عالم نیست، مترسک هایی که از غرب بلند کردید را زمین بگذارید.

جلیلی همچنین با اشاره به اینکه ترور دانشمندان هسته ای به این دلیل بود که تخریب سایت های هسته ای جواب نمی دهد، بیان نمود: آنها فهمیدند که جوانان مومن و اندیشمندی حضور دارند که از دشمن نمی ترسد و نقشه های آنها را خنثی می نماید. آنها معتقد بودند که می گردد ایستاد، مقاومت کرد و پیروز شد. ما اعتقاد داریم که غرب مرکز عالم نیست و قدرت آنها قابل شکست دادن است.

وی گفت: مهم تر از سرمایه ملی، تجارب ملی ماست. برجام اگر یک بهره داشت همان تجربه برجام بود. مسائل اگر با کلید حل نشد، با نعل وارونه ای که عده ای بدست گرفته اند هم حل نمی گردد. می گویند آمریکا امروز شکست اخلاقی خورده است ولی لازم نبود این همه هزینه داد تا به این نتیجه رسید. ملت 65سال است که به این نتیجه رسیده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت در ادامه با اشاره به اینکه عده ای می خواهند قطر را به الگوی ملت تبدیل نمایند، اعلام کرد : تجارب نافرجام اخیر باید بیان گردد. آیا برجام آفتاب تابان بود؟ کسی نمی خواهد آنها را محاکمه کند اما نباید اجازه داد که اشتباهات دیده نگردد. باغ گلابی برجام چه شد؟ بیان می شد برجام سند شورای امنیت است و بنای مستحکمی است. خب آمریکا کلا از برجام خارج شد ولی می گویند ما باید تعهدات خود را کامل اجرایی کنیم.

جلیلی گفت: ملت به دقت مسائل را رصد می نماید. اروپا یکبار هم خروج آمریکا از برجام را محکوم ننموده و فقط ابراز تاسف می نماید. در برجام آمده است که اگر یک طرف تعهدات خود را انجام نداد، طرف دیگر هم می تواند تعهدات خود را متوقف کند اما الان می گویند ایران باید تعهدات خود را انجام دهد. 7ماه است که می خواهند کانال مالی ایجاد نمایند که در برابر نفت، غذا و دارو بدهند. ولی این کانال مالی چه شد؟ چرا هزینه برجام را ملت باید بپردازد؟ اروپا حاضر نیست برای اجرای برجام هزینه بدهد.

جلیلی با بیان اینکه دفاع از حق هسته ای، دفاع از همه حقوق کشور است، اضافه نمود: اگر دشمن از حق هسته ای عبور کند، همه حقوق ما را از بین می برد. آنها اعتراف دارند که ایران بیشتر از تعهدات خود به برجام عمل نموده است در عین حال آمریکا و اروپا می گوید باید ایران گفت و گو در سایر مسائل را باز کند.

جلیلی اظهار کرد: کشور توانمندی های فراوانی دارد از جمله نفت و گاز، ترانزیت، گردشگری، کشاورزی و نیروی انسانی که می گردد کشور را با آن ها اداره کرد. برای استفاده از این ظرفیت ها، سوء تدبیرها باید رفع گردد.

وی در خاتمه گفت: بزرگداشت شهید احمدی روشن، بزرگداشت تفکری است که می گوید می توان با استفاده از ظرفیت های داخلی کشور پیشرفت کرد. ظرفیت نرم افزاری انقلاب اسلامی، به ملت این اعتماد به نفس را داده است که بر مبنای ایمان می توان کارهای بزرگی کرد .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 130

به "باغ گلابی برجام چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ گلابی برجام چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید