تور عمان لحظه آخری: بازدید وزیر گردشگری عمان از سعدالسلطنه قزوین و تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری

به گزارش تور هند ارزان، وزیر گردشگری عمان از سعدالسلطنه قزوین بازدید نموده و بر تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری ابراز امیدواری کرد.

تور عمان لحظه آخری: بازدید وزیر گردشگری عمان از سعدالسلطنه قزوین و تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری

با تور عمان لحظه آخری از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

احمد بن ناصر المحرزی وزیر گردشگری عمان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، شهردار قزوین، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین و مدیران سرمایه گذاری و فنی صندوق احیا از نزدیک با نوع معماری، پیشینه تاریخی سعدالسلطنه و بعلاوه چگونگی بازسازی و نگهداری از این مجموعه تاریخی، آشنا شد.

فعلا 214 نفر در این مجموعه تاریخی احیا شده مشغول به کار هستند و هم اکنون تعداد کارآفرینی مستقیم و غیرمستقیم از نظر کمیت کارگاه های مرتبط با سعدالسلطنه به 44 کارگاه می رسد که باید سه کارگاه آموزشی نیز به این تعداد فعالیت اضافه نمود.

با توجه به اعلام معاون سرمایه گذاری صندوق احیا، پیش بینی می گردد که تا سرانجام سال بالغ بر 140 غرفه در فضای تجاری عمارت سعدالسلطنه مشغول به کار شوند که این افزایش سطح بهره وری، یکی از عوامل ارتقای اشتغال در این بنای تاریخی خواهد بود.

در راستای این بازدید و با توجه به گفته های وزیر گردشگری عمان، روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری تقویت می گردد.

وزیر گردشگری عمان در حاشیه بازدید از جاذبه های گردشگری قزوین گفت:

معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی عمان و ایران به گردشگران دو کشور از جمله اهدافی است که آن را پیگیری می کنیم و در سفر به ایران کوشش داریم در این خصوص به نتایج خوبی دست یابیم.

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری ایران و عمان ادامه داد:

هر دو کشور از جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی برخوردار هستند که این ظرفیت یک فرصت برای تقویت گردشگری به شمار می رود.

المحرزی اضافه نمود:

کوه های پوشیده از برف، جنگل، کویر و دریا و منظره ها بکر طبیعی و ظرفیت های گردشگری طبیعی دو کشور هستند که از آن ها باید برای توسعه توریسم استفاده کرد.

وی ایران را پر از جاذبه های تاریخی و گردشگری دانست و اعلام کرد:

باید از این ظرفیت ها برای معرفی بیشتر این کشور استفاده کرد. بین دو کشور ایران و عمان اشتراکات فرهنگی و تاریخی زیادی وجود دارد که با تقویت گردشگری بین یکدیگر می توانیم آن ها را پررنگ کنیم.

او بعلاوه خبر از رشد سفر ایرانیان به کشورش داد و خاطر نشان کرد:

ورود گردشگران ایرانی به کشور عمان در حال افزایش است و امیدواریم میزبان خوبی برای گردشگران این کشور باشیم.

با توجه به گفته های او، استان قزوین از قدمت فرهنگی و تاریخی غنی برخوردار بوده و آثار تاریخی آن نشان از هویت و فرهنگ ایران زمین است.

عبدالمجید زاهدی استاندار قزوین نیز در این ملاقات گفت:

این استان به علت نزدیکی به مرکز ایران، داشتن بیش از 1300 اثر ثبت شده در لیست آثار ملی و بعلاوه طبیعتی دل انگیز دارای ظرفیت های مناسب برای جذب گردشگران خارجی است. تمدن و فرهنگ غنی ایران زمین ظرفیت های مناسبی را برای برقراری روابط فرهنگی با کشورهای همسایه فراهم نموده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر همکاری در زمینه های فرهنگی در زمینه اقتصاد نیز آمادگی تعامل و ارتباط با کشورهای همسایه را داریم، اضافه نمود:

استان قزوین آماده صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه ازجمله عمان است و از سرمایه گذاری این کشور نیز در استان خود استقبال می کنیم.

منبع: کجارو / میراث آریا / میراث آریا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2009

به "تور عمان لحظه آخری: بازدید وزیر گردشگری عمان از سعدالسلطنه قزوین و تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان لحظه آخری: بازدید وزیر گردشگری عمان از سعدالسلطنه قزوین و تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید